Skocz do zawartości

[piasta tył] wymiana ośki i konusów piasta Joytech 752


Rekomendowane odpowiedzi

https://www.rowerowaholandia.pl/p78506-kolo-rowerowe-tylne-28-swift-stozek-joytech-752-wolnobieg-qr

Koło tylne na wolnobieg w typowym góralu/miejskim (Senator Messenger) 26" , ostatnio coś hałasuje. Okazałosię, że przyczyną jest krzywa ośka (na szybkozamykacz) + już są wżery na konusach.

Koło proste, szprychy również ok. Rower roboczy żony na krótkie dojazdy do pracy, niekiedy ma trochę do przewiezienia (zakupy) ale bez przesady.  Koło ma jeden sezon :( i już takie coś.

Może starczy wymienić ośkę i konusy na np. Shimano. Pytanie co by zastosować, żeby się nie pogięło zaraz i luzów nie dostało, co byście zrobili?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś zrobić pomiary samej ośki i konusów - czy to w ogóle ze sobą by bangalało. Ze zdjęcia niby to standardowa ośka i konusy jakie są w najtańszych piasatach shimano - ale to tylko "na oko". A co bym zrobił? Po pierwsze nieźle się w*ł, że po jednym sezonie mi wżery zrobiło (swoją drogą jak bierznie się trzymają?) - jeśli koło było dobrze skręcone i nasmarowane fabrycznie to nie ma prawa. A po drugie pewnie wymieniłbym całą piastę nawet na najtańszego turneja - ale to zabawa w przeplatanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, RabbitHood napisał:

Po pierwsze nieźle się w*ł, że po jednym sezonie mi wżery zrobiło (swoją drogą jak bierznie się trzymają?)

Bieżni już nie oglądałem...też wkurzony poskładałem minimalnie luźniej i teraz kumam....

Teraz to już strach zaglądać , bo wyjdzie przepleść koło...

Po prostu niemiło zaskoczyła mnie ta sytuacja...a kur...przed rozpoczęciem eksploatacji jeszcze nałożyłem tam na bogato smaru (kręciło się ładnie, ale pewnie chińczyk pożałował,  myślałem że będzie ok).

Może problem to drążona oś  zrobiona jak konusy z byle czego, na szybkozamykacz (stara była pełna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dałem do zaprzyjaźnionego serwisu, bo nie chciało mi się z tym zbytnio kombinować. Kombinacji nie było, poszła standardowa pełna ośka (nie QR) na tył do wolnobiegu, z konusami, nowe kulki i trochę smaru. Teraz kręci się lepiej. Sprawdzę za jakiś czas, to okaże się, czy się znowu nie pokrzywi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...