Skocz do zawartości

[3000-3500] rower crossowy/trekkingowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuję roweru na jednodniowe przejażdżki przede wszystkim asfalt a czasami trasy mieszane asfalt/szuter z jazdą po płytach przez rzekę i łagodne ścieżki przez las. Zastanawiałem się pomiędzy trekkingiem a crossem i nie wiem w sumie co będzie. Myślałem o takim rowerze jak :

GIANT ROAM 2

kross evado 5.0 lub z dopłatą do 6.0

Indiana x-cross 5.0

 

W razie czego mogę naciągnąć budżet do 4000 jeżeli faktycznie będzie warto dopłacić :)

Moja waga to 84 kg przy wzroście 182 cm

Bardzo proszę o porady :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej skup się na crossie.

Cytat

GIANT ROAM 2

Jak już rozważasz zwiększanie budżetu to ogarnij sobie giant roam 1 albo riverside 920. To najtańsze crossy na pl rynku, które mają powietrzne widelce a do tego sensowne napędy i hydrauliczne hamulce - tak naprawdę kupisz już rower kompletny, nic więcej w takim sprzęcie nie potrzeba. Przy tych ~3500 jesteś skazany na kompromisy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na jakie kompromisy jestem skazany?

Choćby na te sprężynowe widelce bez żadnego tłumienia odbicia i bez realnej możliwości regulacji 

Cytat

Ogólnie rzecz biorąc jest to sporo większy wydatek bo prawie 5000 zł. 

Giantow nie kupuje się w cenie katalogowej https://mcsport.pl/pl/giant-roam-1-disc-metallic-navy-2022.html

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm w takim razie to w sumie całkiem niezła cena. Rozumiem że do wzrostu 182 i 84 kg wagi brać rozmiar L?  Wychodzi wtedy 4499 zł co jest mimo wszystko sporą sumą ale jak mówisz że warto to dopłacę

Edytowane przez Hubert102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Hubert102 napisał:

@Mihau_

Mimo wszystko to dobry rower czy lepiej wydać ponad 1000 zł więcej na gianta?

To kwestia indywidualnego podejścia, ja uważam, że warto i przy rowerowych tematach warto się kierować zasadą - lepiej raz a porządnie unikając niepotrzebnych, pośrednich wydatków. Unibike crossfire nie ma wg mnie nic za co chciałbym zapłacić te 3800 a do tego jest po prostu ciężki. Gdybym chciał wydać na crossa mniej niż cena roam 1 to wziąłbym riverside 700, włożył hydrauliczne hamulce a zaoszczędzonego tysiaka miał na jakieś upgrade w przyszłości, które wykonałbym już w oparciu o realne potrzeby 

Edytowane przez Mihau_
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Hubert102 napisał:

Mimo wszystko to dobry rower czy lepiej wydać ponad 1000 zł więcej na gianta?

Tylko dla amora? Nie warto. Za 1000 PLN można kupić w detalu RockShox Paragon, za 500 tego Suntour NCX air.

Roam 1 ma napęd 2x10, manetki Deore i przerzutkę również. Zupełnie inaczej będzie to działać zwłaszcza w terenie. Patrząc na całokształt warto.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Mihau_ napisał:

To kwestia indywidualnego podejścia, ja uważam, że warto i przy rowerowych tematach warto się kierować zasadą - lepiej raz a porządnie unikając niepotrzebnych, pośrednich wydatków. Unibike crossfire nie ma wg mnie nic za co chciałbym zapłacić te 3800 a do tego jest po prostu ciężki. Gdybym chciał wydać na crossa mniej niż cena roam 1 to wziąłbym riverside 700, włożył hydrauliczne hamulce a zaoszczędzonego tysiaka miał na jakieś upgrade w przyszłości, które wykonałbym już w oparciu o realne potrzeby 

Dziękuję za wyczerpująca odpowiedź. Oglądałem dzisiaj materiał na temat crossów i zastanawiam się jeszcze poważnie nad Unibike Viper. W sumie mój cykl jeżdżenia jest mieszany a w crossfire słyszałem, że opony mega słabo się toczą po asfalcie a nie ukrywam, że takie wycieczki też mnie interesują (przykładowo 50 km tylko drogą asfaltową). Jestem raczej średnio początkującym rowerzystą. Proszę, wypowiedz się jeszcze na temat Unibike Viper bo jakoś nie zależy mi mocno na amortyzatorze powietrznym więc jakoś zniosę ten brak dobrego tłumienia na ścieżkach czy dziurach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro widelec nadal sprężynowy to za co ty chcesz płacić więcej przy tym viper? Za napęd 3x żeby mieć więcej wachlowania przodem? Tym bardziej roam jest sensowniejszym wyborem. 

 

A w ogóle co to za głupie podejście, że rezygnujesz z jakiegoś roweru bo random w internecie stwierdził, że się słabo na asfalcie toczą? Opony są do ramy przyspawane czy jak? Przecież to część wymienna i to niezbyt droga 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem. W takim razie jeżeli faktycznie ROAM 1 jest rowerem gotowym, do którego nie trzeba będzie dokładać to mam jeszcze jedno pytanie. Ze względu na mój kręgosłup szyjny czasami na starym rowerze boli mnie szyja bo raz, że pewnie jest za duży a dwa mam na nim mocno przez to pochyloną pozycję. Czy w Giancie można ją regulować? Bo unibike z tego co widziałem ma większą możliwość pola manewru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...