Skocz do zawartości

[cross do 2k] Kands Canavaro vs Lazaro Integral V3


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Dużo pomocy znalazłem na tym forum w poszukiwaniu roweru po ponad 15(?) latach przerwy. Dziękuję! Proszę o pomoc ostateczną.
Wzrost 180
Waga 77kg
Rower głównie do jazdy z córką w foteliku + może jakieś sporadyczne wypady 20-50km. Głównie miasto + trochę parku.

Po licznych wątkach, filmikach na youtube, opiniach użytkowników pozostawiony zostaję przed wyborem
https://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-integral-v3-męski-2022_pid=353
https://lazaro-bike.pl/sklep/kands-canavaro-męski_pid=468

(w obu przypadkach nie patrzcie na cenę)

Lazaro jest dla mnie odkryciem. Nigdy nie słyszałem o tej marce, a wg specyfikacji technicznej wg mnie mają najlepszy osprzęt
Canavaro natomiast ma hamulce hydrauliczne

Odrzuciłem Riverside 500, który tutaj tak często jest polecany głównie za wygląd i nonejmowy osprzęt (wszyscy chwalili gwarancje, choć nie do końca rozumiem. Jak coś się zepsuje na gwarancji to powinno być wymienione niezależnie od marki)

CZY JEST JAKIŚ INNY ROWER NA KTÓRY POWININEM ZWRÓCIĆ UWAGĘ,  a go przegapiłem :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nigdy nie słyszałem o tej marce, a wg specyfikacji technicznej wg mnie mają najlepszy osprzęt

Ale osprzęt w małym stopniu wpływa na to "jak ci się jedzie" na konkretnym sprzęcie. Zauważyłeś różnicę choćby w proporcjach ramy między tym lazaro a czymś współczesnym?

Cytat

wszyscy chwalili gwarancje, choć nie do końca rozumiem. Jak coś się zepsuje na gwarancji to powinno być wymienione niezależnie od marki)
 

To się możesz zdziwić😁

Cytat

nonejmowy osprzęt

Aż tak bardzo zależy ci np. na "markowej" korbie shimano za 5 dych w canavaro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew, ale za bardzo nie pomagasz. Twój post jest mało szczegółowy, jeśli chodzi o pomoc dla takiego laika jak ja

Cytat

Nigdy nie słyszałem o tej marce, a wg specyfikacji technicznej wg mnie mają najlepszy osprzęt

Ale osprzęt w małym stopniu wpływa na to "jak ci się jedzie" na konkretnym sprzęcie. Zauważyłeś różnicę choćby w proporcjach ramy między tym lazaro a czymś współczesnym?

Niestety nie mam możliwości usiąść, albo przejechać się na powyższych modelach. Nie rozumiem pytania o proporcje.

 

Cytat

wszyscy chwalili gwarancje, choć nie do końca rozumiem. Jak coś się zepsuje na gwarancji to powinno być wymienione niezależnie od marki)
 

To się możesz zdziwić😁

Możesz rozwinąć? Masz porównanie serwisu Decathlonu i innych sklepów?

Cytat

nonejmowy osprzęt

Aż tak bardzo zależy ci np. na "markowej" korbie shimano za 5 dych w canavaro?

Niestety nie znam się na sprzęcie aż tak bardzo. Nie potrafie odpowiedzieć na Twoje pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Niestety nie mam możliwości usiąść, albo przejechać się na powyższych modelach.

To nic nie zmieni, przez minutę to ci na wszystkim będzie wygodnie, szczególnie, że po kilkunastu latach nie pamiętasz jak się na rowerze jeździ.

Cytat

Nie rozumiem pytania o proporcje.

Teraz widzisz o co chodzi?

canavaro-1.jpg

Technologia idzie do przodu w każdej dziedzinie, ciągle mamy nowe testy, nowe badania, szukanie najbardziej optymalnych rozwiązań. Proporcje, długości poszczególnych rur, kąty Rama kands/lazaro wygląda jakby ktoś ją projektował kilkanaście lat temu

Cytat

Możesz rozwinąć? Masz porównanie serwisu Decathlonu i innych sklepów?

Producenci rowerów to nie instytucje charytatywne, wszystko jest wliczone w cenę sprzętu. Kands i lazaro (dodaj rometa, krossa czy co tam jeszcze niedaleko składają) to polskie firmy, działające według "polskich" standardów a decathlon to ogromna sieciówka, która w każdym kraju ma takie same standardy obsługi klienta. Jeśli przez te 2 lata nic złego się nie stanie to kupując takiego np. kandsa "jesteś do przodu", kiedy będziesz miał problemy z rowerem to może być różnie. Biorąc pod uwagę, że szukasz sprzętu z niskiej półki cenowej możesz założyć, że eksploatacja przez najbliższe 2 lata nie będzie bezproblemowa (nooooo chyba, że jak większość kupisz rower a po dwóch tygodniach zaginie w czeluściach otchłani garażu przykryty starym swetrem).

Cytat

Niestety nie znam się na sprzęcie aż tak bardzo. Nie potrafie odpowiedzieć na Twoje pytanie

Skoro nie znasz się na sprzęcie to dlaczego twierdzisz, że osprzęt riverside jest nołnejmowy? To, że kojarzysz nazwę shimano nie oznacza, że każdy wypuszczany przez nią produkt jest warty polecenia i oferuje więcej niż konkurencja.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mihau_ napisał:

Technologia idzie do przodu w każdej dziedzinie, ciągle mamy nowe testy, nowe badania, szukanie najbardziej optymalnych rozwiązań. Proporcje, długości poszczególnych rur, kąty Rama kands/lazaro wygląda jakby ktoś ją projektował kilkanaście lat temu

@Mihau_, z pewnością masz rację, ale trzebaby dobrze pomyśleć jakie znaczenie dla amatora ma kształt ramy. Obniżenie górnej rury na pewno, ale co poza tym? Szkoda, że Lazaro/Kands nie podaje normalnej geometrii, bo wtedy wszystko byłoby jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...