Skocz do zawartości

[Korba/Napęd] Wyrobiony gwint w korbie/Nowa korba + nowy suport


Lubaxd

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj przykręcając prawy pedał wyrobiłem gwint w korbie chciałem się zapytać kto w takiej sytuacji mógłby mi pomóc ją przegwintować ? Nie wiem do kogo uderzać w pierwszej kolejności i czy serwisy rowerowe się podejmują takich rzeczy dlatego poszukuje też innych fachowców których mógłbym ewentualnie obdzwonić. Tokarz ? Mechanik samochodowy ? Ktoś z was robił takie rzeczy ? Jaki jest koszt takowej usługi ? (Shimano Claris FC-2000 2-rzędowa )

Pytanie nr. 2 
Jeżeli nie uda mi się nikogo znaleźć to mam pomysł kupienia nowej/używanej korby + suportu ale już nie Claris tylko jakaś 1- rzędowa i suport ale nie na kwadrat. Czy duża różnica jest podczas takiej wymiany jeżeli chodzi o redukcję masy roweru ? Jeżeli ktoś z was bawił się w takie wymiany to możecie przedstawić jak wyglądało to u was. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RabbitHood napisał:

Nah, teraz już się ludzie nie bawią we wklejanie nagwintowanych tulejek - taniej i co najważniejsze pewniej jest wkręcenie HELICOILa.

znasz kogoś kto robi takie coś w internecie ? jeżeli nikogo na miejscu nie znajdę będę próbować wysłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2023 o 21:29, RabbitHood napisał:

Nah, teraz już się ludzie nie bawią we wklejanie nagwintowanych tulejek - taniej i co najważniejsze pewniej jest wkręcenie HELICOILa.

Z mojego doświadczenia helicoil to daremne goofno. Praktycznie przygotowanie miejsca pod helicoil a tuleje jest takie samo, ale trwałość tulei zwłaszcza jeśli chodzi o wielokrotne wkręcanie i wykręcanie nieporównywalnie lepsza. Choć przyznam że operowałem dość sporo jednym i drugim rozwiązaniem na mniejszych średnicach typu m4-m6. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...