Skocz do zawartości

[Przerzutka] rd-t3000 - wymiana


Lineage

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Urwał mi się hak i wygięło przerzutkę. Oryginalnie zamontowaną miałem shimano acera rd-t3000-sgs (napęd 3x8). W serwisie chcą mi założyć rd-m360. Co zrobić zgodzić się na M 360 czy montować taką jak była? Ewentualnie co polecacie? Dziękuje 

Edytowane przez Lineage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://bike.shimano.com/pl-PL/product/component/acera-t3000/RD-T3000.html

Producent roweru, na siłę chcąc być "fajnym", lub z powodu braku innych cżęści podczas komponowania i montażu Twojego roweu, założył w tym modelu przerzutkę, która w ogóle nie powinna tam wylądować. To jest idealny przykład potwierdzający powiedzenie: "Lepsze jest wrogiem dobrego" :)

Co prawda to, że w specyfikacji jest napisane, iż ona jest 9 rzędowa nie musi oznaczać, że nie będzie działać w Twoim rowerze z 8 biegami.

Ale musisz zdawać sobie sprawę, że producenci nie zawsze montują to co powinno być, tylko niestety często to co mają, albo to co uznają za bardziej atrakcyjne ;)

Fakt, że serwis chce Ci zamontować starszy model przerzutki wynika pewnie z tego, że zaś oni nie mają akurat tego co Ty masz seryjnie w rowerze.

Ale czy to przez przypadek, czy też celowo, to dla Ciebie akurat na plus, bo w końcu w Twoim rowerze będzie przerzutka taka na jakiej rower powinien wyjść z fabryki.

W skrócie, w tym przypadku nie dyskutuj z serwisem i bierz to co sugerują, bo przy tych 8 biegach ta przerzutka m360 ma prawo działać lepiej niż ta t3000 ;)

P.S.

Jeżeli serwis np. mając też przerzutkę t3000, mimo wszystko sugeruje Ci montaż tej m360 zamiast takiej jak miałeś seryjnie, to prawdopodobnie trafiłeś do dobrego serwisu ;)

Jeżeli przerzutka została wmielona w szprychy to zwróć też uwagę czy koło jest proste i czy łańcuch nie jest skrzywiony na którymś ogniwie. Dodatkowo, przy okazji wypadałoby wymienić końcowy odcinek pancerza i linkę.

Edytowane przez Maciek.B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Przerzutki 8/9sp są kompatybilne i nawet ta rd-m360 powinna z 9sp zadziałać. Dlatego nie ma nic złego że w napędzie 8sp zamontowali rd-t3000. M360 będzie działać ok, a na dodatek jest o 35 zł tańsza.

https://www.centrumrowerowe.pl/przerzutka-tylna-shimano-acera-rd-m360-pd936/

https://www.centrumrowerowe.pl/przerzutka-tylna-shimano-acera-rd-t3000-pd938/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwił mnie fakt ze Pan w serwisie chcę zamontować nie dość ze inną to jeszcze straszny model. Stąd moja obawa. Jak to bywa serwis i sklep są obok siebie i maja obie przerzutki. Różnica cenowa to 65zł. M360 100zł a T3000 165zł. Sędziwy Pan z serwisu odrazu zabrał m360 i powiedział ze nie ma sensu dopłacać do T3000, mimo ze mówiłem ze cena jest nie istotna i chce porządna przerzutkę. Skoro koledzy mówią ze m360 jest ok to pozostanę przy niej.

 

3 godziny temu, Maciek.B napisał:

Jeżeli przerzutka została wmielona w szprychy to zwróć też uwagę czy koło jest proste i czy łańcuch nie jest skrzywiony na którymś ogniwie. Dodatkowo, przy okazji wypadałoby wymienić końcowy odcinek pancerza i linkę.

Szprychy całe. Ze względu ze jestem laikiem (choć mógłbym sam wymienić) zostawiłem rower na serwisie aby wykluczyć inne szkody, których nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...