Skocz do zawartości

[2500 zł] Używany Cross


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukam używanego roweru typu cross do 2500 zł. Nie mam szczególnych wymagań, rower będzie używanie głównie do jazdy po mieście (ścieżki rowerowe), ale chciałbym też, żeby nadawał się w jakimś stopniu na trasy maksymalnie 50-60 km. Fajnie by było, gdyby był też w miarę nowy modelowo tj. 2-3 letni, ale nie jest to koniecznością.

Moje wymiary:

-186 cm wzrost, 90kg

 

Chętnie zapoznam się z listą modeli używanych, które można znaleźć w tej cenie, i które są zdecydowanie warte uwagi.

Edytowane przez dawai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek przedmiotów używanych ma to do siebie, że możesz kupić to co aktualnie ktoś chce sprzedać.

Różnice pomiędzy poszczególnymi rocznikami/wersjami różniącymi się jedną literką potrafią być ogromne więc rzucanie na ślepo modelami nie ma najmniejszego sensu. Trzeba się niestety przekopywać przez ogłoszenia i szukać, najlepiej czegoś gdzie właściciel po miesiącu stracił zapał do jazdy

Możesz też popatrzeć na riverside 700 z decathlona, wymieniasz hamulce na hydraulikę, choćby mt200 za 2-3 stówy i masz świetny sprzęt, nowy z gwarancją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję za odpowiedź.

Czyli lepiej już kupić w tych pieniądzach nowego Flasha, niż cokolwiek używanego w tych pieniądzach, bo nie będzie to tego warte? Myślę jeszcze nad Dual Sportem, Roamem ewentualnie jakimś Krossem.

Podlinkujesz tego Flasha w tej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie uważam że najlepszy jest flash w tej kasie. Najlepiej byłoby poszukać sobie czegoś fajnego używanego, ale łatwiej powiedzieć niż zrobić. Sam na przełomie 2021/22 szukałem takiej używki dla siebie i w końcu w lutym wziałęm nowego unibike crossfire wtedy z zeszłego rocznika 2021 za 2850

Jakby co flasha znajdziesz nowego np. tu:

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-unibike-flash-gts-rama-17-19-21-wyprzedaz-rocznika-2022-CID767-IDMMFQ4.html

lub tu

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-crossowy-unibike-flash-gts-meski-eq-dostepny-gwarancja-CID767-IDJvbxc.html

Generalnie szukasz olx/alegro/ceneo i patrzysz gdzie odpawiada lokalizacja lub warunki wysyłki

 

ostanio kupowałem dla syna rower przyjechał w kartonie od producenta i wysyłka kosztowała 25 ziko DPD. Wystarczyło przykręcić pedały i kierownice. Cena katalogowa 3400, kupiłem z przeceny olx za 2800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karolb problem jest taki, że nie mam wiedzy jakich modeli szukać i na co można liczyć w danych cenach. Dodatkowo problematyczny może być rozmiar.. stąd mój pomysł, żeby pójść w nowy, ale minimalnie słabszy, niż lepszy używany. Bo nie wydaje mi się, żeby różnica była gigantyczna w tych konstrukcjach.

 

 

Edytowane przez dawai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

unibike flash nie będzie złym wyborem, a jeżeli szukasz tylko w nowych to pod względem cena/jakość unibike jest nie do pobicia

używany jak kupujesz musisz wiedzieć co i jak sprawdzić żeby się nie wpakować na mine. Na dobry serwis miny nawet w tak budżetowym rowerze może spokojnie pęknąć 500zł

przy twoich 186cm rozmiar 21" w Unibike powinien być idealny. Pozycja na rowerze nie jest sportowa, a dzięki regulowanemu mostkowi ustawisz to sobie jak chesz. Ja mam 185cm i u mnie mam go poziomo bo lubie odciążyć 4 litery i część ciężaru przenieść na ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym unibike. 

W krosie wg specyfikacji którą znalazłem beznadziejne hamulce nutt, znane z tego że ciekną i będziesz odwiedzał serwis. W unibike shimano więc nie trzeba dotykać

W krossie trochę lepsza korba (bo z wyższej grupy)  ale z trzema blatami a w unibike jednak z dwoma - dla mnie lepiej jak są dwa mniej wachlowania przednią przerzutką 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jest to dla mnie dość interesujące, bo kiedyś miałem pewien rower (nie pamiętam modelu, marki), którym mi się jeździło fenomenalnie po mieście i po lekkich górkach.. później kupiłem Tribana i niestety jeździło mi się o wiele gorzej, stąd się zastanawiam jaki napęd byłby najlepszy typowo pod miasto..

 

Im więcej się zastanawiam tym ciężej mi podjąć decyzję. Teraz nawet wiem, że mógłbym dołożyć nawet 500 zł do budżetu, ale musiałbym mieć pewność, że to najlepszy wybór, bo co do tego Flasha - nie jestem przekonany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze tak z zupełnie innej beczki

jak masz mieć wątpliwości - dorzucaj do budżetu aż dojdziesz do sprzętu gdzie tych wątpliwości nie będziesz miał.

Ludzie najczęściej załują po zkaupie roweru że mogli wybrać inny, albo mogli dołożyć do lepszego. Jeszcze nie słyszałem żeby ktoś po zakupie był niezadowolony bo "łe.. mogłem wziąć tańszy.."

Inflacja nadal wysoka więc możesz traktować to nie jako topienie kasy a jako ochrone kapitału. Kto dziesięc lat temu kupowałe nowe dacie duster za 40-50k dzisiaj sprzedaje je za podobne kwoty. Kto dwa -trzy lata temu kupował np aspre 2 też w plecy nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...