Skocz do zawartości

[Amortyzator] Rockshox yari solo air - strzelające CSU lub rura sterowa


DarkT3r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
To mój pierwszy post, więc wybaczcie jakieś błędy. Niedawno kupiłem używanego rockshox'a yari 170mm. Z tego co wiem, to jest on z 2016 roku. Pojawił się jednak jeden problem - przy mocniejszym hamowaniu hamulcem przednim coś w nim strzela. Poczytałem trochę na zagranicznych forach, o co chodzi i jestem pewny, że to sterówka albo lagi w koronie. Od razu mówię, że to na pewno nie stery. Wiem że to naprawiają niektóre serwisy z użyciem prasy hydraulicznej i loctite'a (polecacie jakieś? jaka cena takiego zabiegu?). I teraz przechodzę do sedna, czy mogę z tym normalnie jeździć? Jest konieczna naprawa tego? Czy to tylko dźwięk? Widziałem jeszcze, że niektórzy naprawiają to poprzez wlanie loctite'a w szpary pomiędzy lagami a koroną, ale słyszałem, że raz nie działa, a raz działa, ale tylko na chwilę.

Jakie jest wasze zdanie?

Edytowane przez DarkT3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To problem który w widelcach jest od ponad 20 lat, różni producenci. Pierwsze było marzocchi- wg producenta to strzelanie nie miało wpływu na bezpieczeństwo.  Jednak widelce wymieniali.  Inne firmy też miewają takie partie widelców i również wymieniają golenie górne z koroną. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Sprawdziłem troszkę dokładniej skąd pochodzi ten dźwięk. Z moich obserwacji wynika, że to sterówka. Próbowałem ruszać goleniami - w tym samymi górnymi, w przeciwne strony i nic nie słyszałem. Ale kiedy zacząłem poruszać obiema w jedną stronę - strzelało. Dla pewności jeszcze zrobiłem to samo, ale trzymając za koronę. Też strzelało. Czy właśnie ze strzelającą sterówką mogę jeździć? Może to mieć jakieś konsekwencje? Uda mi się coś na tym zaoszczędzić (mam na myśli nie robiąc nic z lagami)?

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...