Skocz do zawartości

[suport] Token podkładki


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc Wszystkim,

pytanie typu ,, chciałem się upewnić,,.

Montuję w swoim rowerze suport Token  TK 878 EX BSA Threaded 68 mm pod korbę Shimano GRX 600 do napędu 2x10. Na schemacie ze strony TOKEN jest układ podkładek jak ponizej. Rozumiem , że musze zastosować ten układ i wszystko będzie działo poprawnie ?

Napęd mam 2 x 10 Shimano GRX , tylna przerzutka GRX 400 ( 10 rzędowa) linia łańcucha 46,9.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

 

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, RabbitHood napisał:

Tak kiedyś się zastanawiałem na ile można zaufać tym gotowym "obliczeniom" producenta a na ile trzeba samemu sprawdzić linię łańcucha.

Napęd pracował idealnie także nawet nie pomyślałem aby to sprawdzić, ale fakt każda rama jest inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcesco
Nie no wiesz - ja też h2 zawsze skręcam zgodnie z tym co tam producent sobie wymyśli i jakoś to się kręci. To tylko takie teoretyczne pytanie - bo właśnie geometria jakoś tam się różni między rowerami. Nie mówiąc o przypadkach - co robić z fitnesami i trekingami - gdzie czasami w rame "nie mtb" mamy korbę "mtb"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć, zmieniłem suport i korbę. Rama 73mm, 46mm,

Wstawiłem suport TokenaTF4630 i korbę Rotora inpower .

Miałem zagwozdkę jakie podkładki zastosować. Co prawda po zamontowaniu w sposób poniższy generalnie wszystkie biegi wchodzą bez problemów i wygląda, że linia łańcucha jest ok.

Pod suport dałem podkładki zgodnie z zaleceniem Token, czyli 0,2mm od nienapędowej (pomiędzy mufę a suport) oraz 2mm i 0,2mm po napędowej (również pomiędzy mufę a suport). Te 0,2mm strzelam, że bardziej chodziło by oddzielić mufę od miejsca dzięki któremu montuje się suport niż o dystans.

Natomiast zalecenie Tokena odnośnie podkładek pomiędzy suport a korbę w praktyce wyszło źle (3x0,6 + 2mm) więc zastosowałem zalecenia Rotora który zaleca dla takiego suportu wrzucić:

- 8,6mm, 11,3mm, 0,5mm po stronie NDS

- 11,3mm, 3mm po stronie DS.

Generalnie działa, bez dodatkowej regulacji przerzutki, jednak może ktoś coś jeszcze podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...