Skocz do zawartości

[3000-3500] Używany Gravel z potencjałem na upgrade


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim !

Chwilę mnie na naszym wspaniałym forum nie było, to się zmieni, obiecuję sobie i Wam, moi drodzy :).

Sezon 23' będzie dla mnie po kilku latach pierwszym w którym będę miał czas na rower. Między sezonem 20-22 właściwie nie jeździłem, wprawdzie posiadam Carbonową szosę Prestigio, ale używana była dosłownie 10 razy przez ten czas. 

Jako że mieszkam niemalże w lesie, a obok mnie dookoła jest bardzo dużo lasów i ścieżek błotnisto szutrowych to oczywistym jest że szosa na oponach 28c nie podjedzie w każde miejsce.

Skłaniam się ku Gravelowi używanemu do ceny 3500 PLN. Chciałbym podpytać was czy macie jakieś propozycje w tej cenie jeśli chodzi o Gravela, możliwie łatwego do przyszłego uprade, na przykład na przerzutkę GRX 10s lub lżejsze koło ?

Koła powinienem szukać na sztywnej osi czy zwykłe ? 

Jeśli chodzi o hamulce to zdecydowanie tarczowe, mechaniczne a może w tej cenie i hydrauliczne ?

Mój wzrost niezmiennie 178cm, masa około 80kg :) 

Pozdrawiam serdecznie ! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Skłaniam się ku Gravelowi używanemu do ceny 3500 PLN.

Kwotę sobie wymyśliłeś czy zrobiłeś research rynku? Obawiam się, że to pierwsze

Cytat

Chciałbym podpytać was czy macie jakieś propozycje w tej cenie jeśli chodzi o Gravela, możliwie łatwego do przyszłego uprade, na przykład na przerzutkę GRX 10s lub lżejsze koło ?

Propozycje? Nie bardzo. Za 3500 nie jesteś w stanie dzisiaj kupić nic w co warto będzie wkładać jakieś pieniądze. Wymienić przerzutkę na grx? Że samą przerzutkę? To musisz coś kupić co najmniej na tiagrze 10s, raczej nie do zrealizowania. Koła? Zawsze możesz wymienić pytanie tylko czy warto.

Cytat

Koła powinienem szukać na sztywnej osi czy zwykłe ? 

Koła który teoretycznie możesz zabrać do kolejnego roweru ale obowiązującym w "sensownych" gravelach standardem są sztywne osie a za roweru z nimi nie kupisz.

Cytat

Jeśli chodzi o hamulce to zdecydowanie tarczowe, mechaniczne a może w tej cenie i hydrauliczne ?

Hydraulika w gravelu za 3500? Bądźmy poważni, same używane klamkomanetki hydrauliczne to 1000+

 

 

Sensowne wyjścia z sytuacji widzę dwa

1. Zostajesz przy budżecie 3500, kupujesz coś co się trzyma kupy jako całokształt, jeździsz, cieszysz się i nie myślisz o zmianach bo to wyrzucanie kasy w błoto.

2. Dorzucasz 1000 i w okolicach 4500 szukasz rometa aspre 2 na sztywnych osiach (pierwsze roczniki nie miały) i hydraulice więc nic już nie musisz zmieniać. Unikasz niepotrzebnych, pośrednich wydatków i w rezultacie oszczędzasz pieniądze.

 

Edytowane przez Mihau_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mihau_nowe klamkomanetki tiagry hydro idzie wyrwać za lekko ponad 1000zł za parę.

@matis1906oczekiwania to jedno, a budżet to drugie...niestety. Jak mieszkasz w płaskopolsce to mechanika będzie wystarczająca, ale oczywiście zawsze lepiej mieć hydro. Możesz poszukać używanego rometa tylko gdyby światem rządziła relacja cena/osprzęt to wszyscy śmigalibyśmy na rometach albo decathlonach. Jak możesz dołożyć, będzie pasował i się podobał to rada kolegi jak najbardziej trafna. Jak nie i te 3500zł to max to wyboru nie ma i trzeba się pogodzić ze sorą 9rzędową i mechanicznymi hamplami. A wiesz mi nie jest źle z takim zestawem. Natomiast potraktowałbym to jako minimum. Czy upgrade ma sens- ma....i nie ma😀. Nie ma bo lepiej sprzedać i dołożyć do kolejnego. Ma- bo jak trafisz na rower na którym czujesz się dobrze to upgrade ze sory na tiagrę/grx na hydro to oki 2200-2500zł, jak z mechanicznej tiagry na hydro to już nieco mniej. Czy warto-każdy ocenia sam wg własnych upodobań, oczekiwań, tras itp.

"Lżejsze koło"- no jak kasa jest to zawsze warto, to druga zmiana po oponach, którą warto w rowerze poczynić (jeśli ten jest tego wart). Zejdziesz z wagą ok.500gram i różnicę poczujesz. Rower na który polujesz raczej będzie miał kiepskie koła- jak każdy nowy do 10tysi albo i lepiej. No ale przyzwoite lżejsze koła to minimum 1200-1500zł. Oczywiście bierz pod uwagę sprzęty na sztywnych osiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kellys soot 30. Ma sztywne osie. Karbonowy widelec, hamulce trp spyre. Używany można wyrwać koło 3 tys. Jest na Clarisie, ale jeżeli naprawdę chcesz w przyszłości wymienić osprzęt, to  grx będzie kosztował koło 2,5 tys zł.

Edytowane przez Kajgana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem research dlatego mój budżet oscylował w granicach 3500PLN. W tej kwocie, fakt że trzeba dobrze poszukać ale można znaleźć z bardziej znanych Marina, Meridę, Kellysa wraz z Polskimi producentami. Choć tych bardziej można szukać w kwocie do 2500pln. Ostatecznie wybór padł na kategorię Road plus na pełnej Ultegrze 2x10 i mechanicznymi tarczami Shimano w cenie poniżej 2000pln. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...