Skocz do zawartości

[przednia przerzutka] Problem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam w swoim trekkingu zamontowałem kierownicę szosowa z klamkami claris. I mam problem z regulacją przedniej przerzutki. Wózek nie może wrzucić łańcucha na największą tarcze. Przeróbkę roweru robiłem rok temu i wtedy nie wiedziałem, że lewa manetka ma inny ciąg niż w mtb (prawa działa bardzo dobrze). Czy da się to jakoś uratować? Pozdrawiam 

Przerzutka turney fd-ty510 3 rzędowa.

Manetka claris 3 rzędowa.

Korba fc-ty301 48-38-28

Suport no name na kwadrat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tak linka jest poprowadzona zgodnie z manualem sprawdzałem to kilka razy. Pod tym linkiem https://www.bikeforums.net/bicycle-mechanics/390762-mountain-front-derailleur-w-road-shifter-works-right.html

twierdzą, że jest różnica między ilością wciąganej linki dla  manetki szosowej i mtb. Też gdzieś czytałem, przerzutki przednie road i mtb mają różne długości dźwigni. Czy szosowa przerzutka podejdzie pod ramę trekkinga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manetka nie pasuje do przerzutki. W skrajnej pozycji manetki wózek jest na drugim blacie. Dopiero za pomocą śruby baryłkowej napinam linkę tak by wskoczył na 3 ale wtedy nie mogę zredukować na 1 i tak to wygląda. W praktyce za pomocą 3 stopniowej manetki jestem w stanie obsłużyć dwa blaty. Pozdrawiam 

Jest też szosowa odmiana turneya

fd-a073, która ma inną linię łańcucha inny jest tez kąt mocowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt że coś jest pogmerane z tymi dźwigniami. Swego czasu do manetek na prostą kierownice tiagry 440 próbowałem założyć zmieniarkę ultegry i niestety nie działało. Dokupiłem fd r443 i działało dobrze. Teraz ta fd 443 jakoś nawet działa na manetkach 10 Rz deore xt, z tym że korba jest 2x. Sam teraz zrobiłem strzał i będę testował czy do tych manetek xt podejdzie fd 5800 żeby mieć jak bóg nakazał zmieniarkę 2x do korby rs500 dwu rzędowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...