Skocz do zawartości

[oliwka/baryłka do Shimano] opinie na temat produktu Clarks


Mentos

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałęm kupić więcej oliwek do hydrauliki Shimano, ale oryginalne co dziwne tylko na sztuki widzę. Na sztukę gtakie gówienko 6PLN to trochę przesada, gwoździki tak naprawdę zawsze można odzyskać.Można natomiast dostać 10sztukowe opakowania od Clarksa za 25PLN, więc w sumie renomowanej firmy i pytanie czy ktoś miał do czynienia z tymi oliwkami? Pytam bo mam złe doświadczenie z nieoryginalnym jakimiś no namami prawdopodobnie z tego dużego komunistycznego kraju - krzywo się zgniatały/zaciskały i połączenie było nieszczelne.  

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 lat nabywam oliwki z ali, używałem ich wiele. Co do krzywego zagniatania to niejednokrotnie fabryczne shimano też znalazłem krzywo.  

Po 24 latach użytkowania tarczowych hebli nie miałem do tek pory szczęścia mieć nieszczelności w tym miejscu. 

Clarks to taka Dacia. :) W ich produktach nie ma nic nadzwyczajnego.  

Sprawdź oferty np bike-discount.de czy innego Niemca, może ceny są lepsze niż w Polsce na akcesoria shimano. Kupno tylko oliwek jest mało ekonomiczne ale może znajdziesz coś jeszcze co jest warte zakupu i wtedy przesyłka rozdrobni się na wiele składowych zamówienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Napisano (edytowane)

Tobo, jesteś farciarz a ja pechowiec 😉 

Kupiłem z ciekawości nieoryginalne produkty na Alledrogo od różnych sprzedawców. Raz próbowałem takiego użyć i oczywiście oliwka zacisnęła się krzywo i połączenie się pociło. Ja nie polecam ryzykowania z zamiennikami po 5-6 PLN, i po wielu poszukiwaniach kupiłem jednak Shimano po 9PLN. Dostałem odpowiedź/gwarancję, że produkt jest oryginalny - kod producenta KSMBHD1030 i wszystko łądnie trzyma. Te nieoryginalne jak się porówna mają inne kształty i są z innych materiałów wykonywane, chyba twardsze, stąd problem. A na dodatek sprzedawcy często manipulują/oszukują jak się zapytasz czy produkt jest oryginalny. Albo napiszą, (pomimo że wiedzą) że nie wiedzą, lub że jest oryginalny momo że to nieprawda, albo na zasadzie "nie wiem nie znam się to jest luzem". Dlatego kupiłem kilka razy dla próby od różnych którzy opisywali że oryginał i porównałem z oryginałem którego jestem pewien. No i że mam Alledrogo Smarta to darmo poodsyłałem takie oszukane ze stosownie opisanym negatywem. Co ciekawe poznikały te podróby opisane że marka Shimano 😉 

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy demontowałem przewód z hamulca Shimano z legalnej dystry i oliwka była zaciśnięta koślawo. Również w wysokich modelach hebli więc, być może,  składanych z większą troską. 

Chińskich oliwek/ insertów używam od ~ 2 lat,  nie miałem do tej pory (nigdy od 25 lat) problemu z wyciekami z miejsca łączenia przewód- zacisk czy przewód  - klamka. 

Wg shimano po montażu dane połączenie jest "jednorazowe" czyli po wyciągnięciu przewodu z gniazda należy ponownie zaprawić przewód. Tego też nigdy nie robiłem i nie było z tego powodu problemu.

Oliwek i insertów kupiłem na ali około 50 sztuk w sumie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...