Skocz do zawartości

[Zmiana SPD na Spd-sl] Problem z regulacją


karol959

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poprzedni caly rok 2022 jeździłem mtb i szosa w butach MTB SPD pod bloki mtb. W tym roku zakupilem pedaly spd sl oraz buty szosowe z blokami (niebieskie, podobno te zolte bardzo lataja na boki).

Skorzystalem z poradnikow do ustawiania blokow szosowych i po dwoch jazdach odczuwam dziwny dyskomfort w miejscu gdzie przebiega srodek bloku oraz os pedalu. Nie wiem jak to opisać ale moje stopy tak jakby probowaly sie cofac do tylu. Wydaje mi sie ze srodek bloku w butach mtb byl bardziej cofniety do tylu niz srodek bloku szosowego wzgledem tych kosci po bokach stopy. 

Próbowałem juz różnych ustawien podczas jazdy, ale nie moge uzyskac komfortu tego co w butach mtb. Jest taka możliwość ze buty szosowe maja za mala regulacje pod stope ? Moze ktos sie spotkal z takim problem?

Chyba ze inaczej nogi pracuja przy szosowych pedalach i noga musi sie przyzwyczaić do nowego ukladu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo da się zrozumieć Twój problem. Regulowałeś wysokość siodełka po zmianie pedałów? Może masz za wysoko i pedał ciągnie Ci nogę. Chociaż na ogół pedał szosowy z blokiem jest wyższy niż MTB, więc nie powinno to być problemem.

Jak jedziesz w naturalnej pozycji, to masz luz w obydwie strony? Może masz źle ustawione bloki i stopa nie może wykonywać naturalnego ruchu.

Ogólnie brzmi to, jakbyś miał coś ostro skopane. Dużo się mówi o ustawieniu bloków, ale to nie są rzeczy, które wychodzą po dwóch jazdach. Trzeba się naprawdę postarać, żeby po tak krótkim czasie wystąpiły problemy.

Ja bym zaczął od wysokości siodełka, tak jak pisałem. Brzmi to jak ciągnięcie nogi przez pedał, ale to tylko gdybanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...