Skocz do zawartości

[Planowanie trasy] Aplikacja


Ketsi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
ostatnio przeglądając Kickstartera natknąłem się na zrzutkę w której 16 latek stworzył aplikację (w pełni działające demo już jest) do generowania trasy i zbiera razem z mamą fundusze, aby móc ją uruchomić zarówna dla iOS i Android i chciałbym im w tym pomóc bo ten chłopak jest Polakiem i mam nadzieję, że i Wy pomożecie, bo aplikacja fajnie się zapowiada.
Dzięki Triply - bo tak nazywa się aplikacja, można łatwo generować trasy dostosowane do ilości kilometrów, które chce się pokonać.
Wystarczy wybrać środek transportu (rower, pieszo, samochód) - aplikacja nie jest oparta jedynie o rower, wprowadzić lokalizację początkową i wprowadzić długość trasy, a jeśli się chce - dodatkowo można dodać lokalizację końcową.
Pozwala ona odkrywać miejsca, o których mogliśmy nie mieć pojęcia lub po prostu wyznaczy nam trasę, którą zwykle byśmy nie pojechali.
Więcej można przeczytać na Kickstarterze (w języku angielskim) i zobaczyć kilka screenów z aplikacji
Kwota do zebrania nie jest spora, bo jest to tylko 1500 zł (licencja Apple - 100$ (~450 zł) za rok, a reszta na wsparcie aplikacji w przyszłości aktualizacjami), a w pierwszy dzień uzbierało się już 9% z celu, więc każda złotówka pomoże.
Link do Kickstarter'a:


Profil młodego twórcy (profil LinkedIn z doświadczeniem w programowaniu): https://www.linkedin.com/in/martin-gogolowicz/

  • +1 pomógł 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio? Rejestrujesz się tylko po to, żeby w pierwszym poście żebrać o datki? To już madki na fejsbuku są bardziej kreatywne...

I takie aplikacje już istnieją. Jest ich wiele, pracują nad nimi zespoły programistów i wątpię, żeby jeden 16-latek był w stanie samodzielnie stworzyć taką, która nagle będzie od nich lepsza. Nie umniejszając jego umiejętnościom oczywiście.

No i z tego co widzę, to nie jest jakaś super hiper dedykowana aplikacja, tylko nakładka na mapy Google z możliwością zapisania trasy. Dlaczego więc nie skorzystać po prostu z map Google dostępnych za darmo na każdym urządzeniu? :D

Edytowane przez TheJW
  • Zmieszany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że rejestruje się żeby zbierać tylko o datki - fakt, głupio trochę ale z forum korzystałem już jako przeglądający bez konta, ale przyznaje rację.

A z tym, że takie aplikacje istnieją, mógłbyś dać nazwę takiej na Android? Chętnie bym skorzystał, bo po prostu sam pomysł/zamysł tej apki mi siedzi i dlatego chciałem ją wesprzeć (szczególnie, ze jest od Polaka). A co do tego czy 16 latek sam może zrobić taką aplikację - no jak pokazały inne aplikacje robione przez pojedyncze osoby - może, ten chłopak ma 3 lata doświadczenia w aplikacjach patrząc na jego profil więc raczej wie co robi.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że dla kilkunastoletniego chłopaka ta apka może być sukcesem - szanuję i gratuluję, bo każdy z nas kiedyś cieszył się ze swoich pierwszych osiągnięć.

Ale że Kickstarter i zbieranie funduszy? To już lepiej dziadków i wujków poprosić.

Szy.

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szymyślę, że o coś na pewno poprosił jak ma już kupioną licencję na wydanie apki na Androida, skromne 25$ kosztuje ale zawsze coś, tak samo na pewno korzysta z Macbooka do programowania, a to też tanie nie jest w zakupie. Jak otworzył zbiórkę to raczej już nie miał innej możliwości i potrzebuje wsparcia - nie wiem, nie znam go ale tak obstawiam.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...