Skocz do zawartości

[Opona] Czy w Vento 2.0 wejdzie Opona Continental Contact Speed 700x28c


mitraj

Rekomendowane odpowiedzi

Za sztukę wychodzi koło 90zł. Z recenzji spodobały mi się zarówno jako wygodne i wytrzymałe, a jednak na moje drogi 25c nie są tak komfortowe jak 28c. Niby mała różnica ale jednak czuję różnicę w komforcie. 

Ewentualnie możesz coś polecić z opon 28c do 100zł za sztukę 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mihau_ napisał:

Ale z drugiej strony droga jest jak na drutową

Ma dość wysokie TPI. Jest to dobra opona, mam w 32c i miałem 40c, ale...

1. Byłbym ostrożny. Jest dość wysoka i nie byłbym takim pewny czy zmieści się w typowej szosie.

2. Po co taka opona w rowerze szosowym? 28c waży 425g, co jest jakimś absurdem w rowerze szosowym. Tyle, a właściwie po 5g mniej, ważą moje Tufo Gravel Speedero 40c, realnie mające 42mm.

3. Ta opona wcale nie będzie komfortowa. Waga nie bierze się z powietrza. Jest tam tyle warstw gumy i wkładek, że całość daje efekt "tępej" opony. Żeby zniwelować ten efekt, trzeba zejść bardzo nisko z ciśnieniem. No i tutaj ponownie to samo pytanie. Po co to robić w szosie?

Zamiast kupować typowo miejskie opony, kup jedne z dobrych, polecanych szosowych. Contact Speed nimi nie są.

Edytowane przez ChuChu
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No komfort opierałem o opinie ludzi oraz recenzje. A moja szosa służy jako rower codziennego użytku oraz wypady na rower.

Bardzo górzysty teren wpływa, że nie rozwijam wielkich prędkości. Płaskiego prawie w ogóle niema :D Z czasem mam zamiar przejść na gravela ale szukałem jeszcze alternatyw na końcówkę tego sezonu.

Ale dzięki z góry za pomoc :D Pogłowie się jeszcze przez weekend 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

No komfort opierałem o opinie ludzi oraz recenzje.

To posłuchaj kolegi @ChuChu, bo bardzo dobrze wypunktował powody dlaczego w rozmiarze 28c to gówno a nie komfortowa opona. Zwykły kloc, którego jedyną "zaletą" jest to że można ją drzeć o asfalt dłużej niż inne. Jest masa czynników które wpływają na komfort a nie tylko czy coś jest 25c albo 28c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za rady :D 

Nie miałem dużo do czynienia z różnymi typami oraz rozmiarami opon (jak wspomniałem 25/28c jedynie)

Ale przemyślę wasze rady i coś wybiorę albo zostanę przy tym co mam bo aktualnie siedzi Continental Ultra Sport III 25 i muszę powiedzieć, że po ulicach toczy sie bardzo fajnie jak na moją amatorską jazdę.

Może dopisze dlaczego taka zmiana. Zwalniam z prędkościami i raczej ciągnie mnie w las/polne drogi. Dlatego zastanawiam się nad gravelem ewentualnie MTB (ale raczej szosa/gravel wygląda nawet kwestią wyglądową :D )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mam zamiar wymienić aktualny sprzęt na gravela żeby wsadzić większego kapcia i wygodniej jeździć lub wcześniej wspomniany MTB. Na nowy sezon prawdopodbnie taka zmiana nastąpi, aczkolwiek lubię jeździć w warunkach mokrych/błota/zimy :D wiec może się pośpieszę z wymianą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...