Skocz do zawartości

[do 7000] Nowa szosa


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć trenuje biegi, oraz pływanie jednakże ostatnio kontuzja barku mnie wyłączyłą z pływania, i tylko biegam, rowerem duzo jako komunikacja. Chcialbym kupic szose i trenować budżet do 7k.

Patrzylem na ROSE PRO SL, ale czekam az euro/pln spadnie bo miesiac temu to by bylo 500ziko mniej, jakies fajne alternatywy? 
Wymagania: nie rekreacyjna pozycja, sportowa, albo pomiedzy rekreacyjna a sportową, osprzęt: 105

Wzorst: 179cm waga: 70kg przekrok 83.5cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem za 1300euro czyli 6200 ziko
W tym linku co podelslales chca 7900 spory przestrzał

https://buycycle.com/en/bike/stelvio-6

stack-to-reach w stevens stelvio wynosi 1.4 czyli agresywnie, nie wiem czy gitówa jak napierwszą szose, mialem okazje raz jechac na szosie tylko, i powiem jedno "dziwnie"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy:
Jeżeli padnie bębenek ( jest z Aluminium, bardziej niż pewne że zostanie nacięty przez kasetę),
Obydwa te rowery mają koła fulcrum racing 900 widze ze cana kompletu w okolicy 1000 ziko, wiec nastawiac sie na ich wymiane? czy slaba jakosc kół moze niszczyc inne komponenty? czy raczej sie nie martwic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy 186 cm, na stelvio mam rame 56 i jeździ się rewelacyjnie. Przede wszystkim skontaktuj sie z tym sklepem bo dają dość spore rabaty i zobacz co zaproponują. Aspin to ta sama rama tylko inny stop aluminium. Sztywniejszy i lżejszy. Ja mam w kołach campagnolo 7 tysięcy przebiegu i bębenek jest minimalnie nacięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwonilem i 6900 aspin takze wydaje sie spoko, te koła to cienkie, no ale na nastepny sezon czy za 2 moge wymienic na jakies super

@Mihau_ Jaki początek, no buty, pedały no to z 400, i to wszystko co ty wiecej potrzebujesz, moze spodenki dokupie, kask mam, wincyj sprzyntu niz talentu, i tak fest duzo hajsu. Niby co jeszcze musze miec, no pompka spoko by sie przydała i tyle.

Ten Aspin, to spoko rower przyszłosciowo (wiem ze nie ma sztywnych osi) ale ogolnie fajne komponenty? myslalem nad jakims upgradem w przyszlosci np zmiana kol, pewnie zeby dopasowac pozycje bede musial pobrubowac z rozna dlugoscia mostkow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@caballoBlanco Jeśli chodzi o pozycję na rowerze, to nie martwiłbym się, że Rose ma wyższą główkę. Jeśli zajdzie taka potrzeba to zawsze możesz wyrzucić podkładki z pod mostka, albo nawet wymienić sam mostek na bardziej stromy i zyskasz kilka centymetrów. Dodatkowo, fajnie to będzie wyglądać.

Nie ma co szaleć z pozycją, szczególnie że to Twoja pierwsza szosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie zawodników, wybór padł na stevens aspin 2021, jak na razie bez modyfikacji jest okej czuje się elegancko. bloki jakos tam ustawiłem na butach według tutoriala na yt, siodło tylko wysokość tak aby przy dolnej pozycji korby kolana były lekko ugięte, wszystko elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...