Skocz do zawartości

[Klamkomanetka tylna] Nie jestem w stanie zmieniać biegów - potrzebuję pomocy w doborze części


aqura

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry ,

Posiadam rower VOTEC STX Tox Lite  data produkcji około 2003. 

Niestety coś strzeliło w mechanizmie  i nie mogę przerzucać biegów. Byłem u miłego starszego  pana serwisanta. Powiedział ,żeby kupić klamkę tylną do przerzutki {Kaseta 9 rzędowa} 

Chciałbym się spytać czy ta część nie nazywa się przypadkiem ,,klamko manetka" ? . Jeśli tak to  jaką polecacie kupić ? Nie ukrywam ,że mam ochotę na jakąś używkę XTR :}

W załączniku wysyłam zdjęcie uszkodzonej części . Są one odpowiedzialne za zmienianie części, 

Dziękuję za pomoc . 

IMG_1366.JPEG

IMG_1367.JPEG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, to klamkomanetka. I całkiem fajna. "Strzelilo i nie przełącza" to pewnie pękła sprężyna. Można otworzyć manetkę i poszukać podobnej. Po serwisach rowerowych czy sklepach metalowych. :) Bo teraz wszystko nowe na 9x i vbrake jest gorsze od tej XT. Lub szukaj używki na różnych OLX'ach. Oczywiście można kupić oddzielnie klamkę hamulcową i manetke 9x.

Edytowane przez remover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tej manetki nie da się odkręcić od klamki i wtedy wstawić cokolwiek pasującego?

Odnośnie awarii, to jakie są dokładnie objawy? Czuć jakiś opór na dźwigniach, czy latają zupełnie luźno? Wszystko stało się nagle, czy stopniowo?
Linka została sprawdzona? Przerzutka została na wcześniej wybranym przełożeniu, czy się zmienił na skrajny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedź . 

Jak myślicie czy lepiej kupić tanszą klamkomanetkę prawą Shimano St-m570 (za 90 PLN)

Czy  poprosić sprzedającego który sprzedaje XTR klamkomanetki za 450 PLN aby sprzedał jedną sztukę za 250 PLN ? 

Jaka jest różnica pomiędzy działaniem ?

Z góry dzięki za odp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już od ciebie zalezy ile kasy chcesz wydać. Ja osobiście wybrałbym zakup oddzielnie manetki i klamki, chociażby dlatego że oferta jest większa, w tym używek wyższych grup.

 

A rzeczywiście czy nie da sie odkręcić samej manetki od tej XT. Bo jakoś tak to wygląda...

Edytowane przez remover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się tylko co z tego? W miejsce odkręconej da się przykręcić w zasadzie tylko drugą z dokładnie takiej samej klamkomanetki.

Ja bym odkręcił ale w innym celu: Rozkręciłbym i dokładnie wyczyścił ten mechanizm - po takim czasie mógł po prostu smar zamienić się w twardą skorupę - to dość częste - wcale nic nie musiało pęknąć. 

Edytowane przez Fikander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...