Skocz do zawartości
  • 0

(strava) prędkość maks. 10x mniejsza.


Gość Marcin

Pytanie

Gość Marcin

Witam. Mam opaskę mi band 6 i apkę na androida "mi fitness". W apce tej połączyłem konta mi fitness <-> strava. Kiedy po skończonym treningu (kolarstwo szosowe) wchodze na mój trening w stravie, muszę poprawiać dystans, gdyż jest zawsze mniejszy niż w rzeczywistości. I z tym wszystko wychodzi. Ale jeszcze prędkość maks. jest mniejsza i to chyba 10x, z tym że jej nie można już (lub nie umiem) poprawić. Czy można to jakoś naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość Marcin

TheJW, nie jest tak źle. W apce jest dobrze, dyst., czas, maks. tętno i maks. prędkość. Tylko na koncie stravy coś szwankuje. Tak jak mówiłem, dystans idzie poprawić, klika się trening, po lewej stronie te 3 kropki, następnie "Revert distance" i jest ok, ale prędkości maks. nie idzie, nie można nawet ręcznie edytować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minut temu, Gość Marcin napisał:

gdyż jest zawsze mniejszy niż w rzeczywistości.

A skąd bierzesz "rzeczywistość"? Najbardziej realny jest zwykły licznik z czujnikiem na kole, o ile jest poprawnie skalibrowany. Strava ma swoje algorytmy, które nieco dopasowują trasę. Skoro jeździsz szosą to pewnie długie dystanse. Przy trasie rzędu 100km wynik wg licznika, a stravy bywa że się różni o jakieś 5%.

Prędkość max też nigdy nie jest zgodna, acz to może być kwestia próbkowania. Max zwykle jest przez moment z jakiejś górki i licznikowi znacznie łatwiej go wyłapać niż przez satelitę. Ale różnica wtedy to parę km/h, a nie 10x więc to wina softu.

A Xiaomi to słynie z fajnego sprzętu i badziewnego softu do jego obsługi i to że coś źle działa jest normą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Marcin

Kipcior, mam licznik (btwin count 8 ) na kierownicy i czujnik magnes na szprysze. Porównując dane licznika i apki mi fitness, nie ma tragedii, w liczniku mam wpisany obw. koła co do mm +/- kilka mm, w mi fitnes dyst. jest zawsze około kilka set metrów krótszy, gdy przejadę np 30 km, to po wejściu na konto stravy dystn. jest na poziomie 2,9km, robie tą korektę dystansu i się poprawia, ale nie można tego zrobić z maxspeed. Ot uroki algorytmów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...