Skocz do zawartości

[koła] Pomoc w wyborze kol szosowych


666cin

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Ostatnimi czasy nabylem szose, w ktorej kola nadaja sie do wymiany. w zwiazku z tym szukam czegos sensownego ale im wiecej czytam tym mniej wiem :)

przedzial cenowy do 1.5k

z tego co mi wpadlo w oko

> scirocco campagnolo 35 c17

> skladane na dt swiss 350 / R460 / comp race

> vision team 35 comp sl

kola pod hamulce szczekowe, qr.

co z tego wybrac? waze 65kg i beda uzywane w zroznicowanym terenie na kaszubskich drogach... 

czy macie jakies inne propozycje?

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś jakieś Novateki w MTB i generalnie nie było z tym problemów. Praska do łożysk i serwis do ogarnięcia samemu. Pamiętam że trzeba było uważać na kombinację aluminiowego bębenka i metalowej kasety - nacinanie bębenka.

O dłuższego czasu jestem fanem ratcheta (ze względu na łatwość serwisu) i to jednak klasa wyżej od chińczyków. Nie patrz na wagę, dopłać do DT a nie będziesz żałował. 

Wystarczy raz na jakiś czas nałożyć trochę smaru na ratcheta i zapominasz o temacie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o alu to najlepsze koła na jakich jeździłem to novatec jetlfy (wersja u2.2 na hamulce obręczowe). Waga 1445gram, jakość wykonania super, sztywne, lekkie a mega mocne plus możliwość tubulessa. Jeśli chodzi o piastę to już chyba miały zabezpieczenie. Nie wiem jak z dostępnością, ale za ich dystrybucję odpowiadała firmę Speeder z Murowanej Gośliny więc możesz się z nimi skontaktować- może wskażą sklep któy je ma. W tej klasie te koła nie mają konkurencji. Ze systemowych masz jeszcze fulcrum racing 5 oraz vision team 30/35. Waga ok.1700gram. Fajną opcją byłyby też składane koła na bazie obręczy dt swiss r511 (waga obręczy ok.450gram z tego co pamiętam), szprychy dlight albo cxray , piasta np.: evanlite, novateca lub dt. Mam w tej chwili zestaw pod tarcze dt swiss r511, cxray, piasta dt350 i są naprawdę bardzo fajne, sztywne, mocne, waga lekko ponad 1700gram, czuć że nie mają jednak tej lekkości na podjazdach i przy mocniejszych zrywach jakie mają karbonowe lekkie stożki 42mm i właśnie wcześniej wspomniane novateci. Jak nie zależy Tobie na wyglądzie i nie przeszkadza Tobie niższy profil możesz wsadzić niższą obręcz dt, będzie lżej, ale nie ubierze to tak ładnie roweru. Ogólnie ja widzę sens zmiany kół pod warunkiem, że te mają przyzwoitą piastę i ważą mniej niż te ok.1700gram- oczywiście ok.1500-1600 byłoby super. Reasumując albo systemowe novateki (jak znajdziesz, warto dołożyć), fulcrumy, vision teamy. Fulcrumy i Visiony to nie Mavici gdzie koszt serwisu jest wysoki w razie uszkodzenia. Ze składaków coś od daveo lub lemona (od siebie polecam bo mam jedne koła od nich i robota dobrze wykonana) na dt swiss. Plusy i minusy systemowych vs składaków są ogólnie znane więc tu każdy podejmuje decyzje sam. Wybór coraz mniejszy jednak bo tarcze na tyle mocno wchodzą do szosy, że producenci systemowych nowe modele wypuszczają już właściwie pod te hample.

p.s. Jeśli chodzi o piast dt 350 vs novateci to cóż...dt350 to sprawdzona konstrukcja, ludzie tłuką je na potęgę, dobra i sprawdzona piasta. Novateci...też nie spodziewałbym się problemów. Przerabiałem 2 komplety kół na piastach novateca (mtb i szosa) i zero problemów. Ww. koła spoko...nie wiem tylko jak te majstry ogarniają temat. Kupowałem koła składane dwa razy. Jedne x lat temu z jednej firmy trzeba było całe poprawiać, drugie w zeszłym roku w innej firmie i robota wykonana super.

Edytowane przez nossy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...