Skocz do zawartości

[do ok. 3500] rekreacyjne jeżdżenie


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 168 cm wzrostu i 50 kg.

Pomóżcie wybrać coś zanim uplynnie kasę na pierdoły... sama zawęziłam poszukiwania do trzech rowerów, a są nimi 

1. https://allegro.pl/oferta/orbea-rower-mtb-onna-29-40-m-red-green-12401461733

2. https://allegro.pl/oferta/romet-mustang-m6-bordowy-bialy-2022-17-12369866381

3. https://allegro.pl/oferta/orbea-rower-mtb-onna-29-40-m-red-green-12401461733

A może cos innego.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który ten trzeci? :P

Romet oczko wyżej jeśli chodzi o napęd - ale z drugiej strony napęd 1x11. Do rekreacyjnego jeżdżenia może się okazać że 2x9 z Orbei byłby lepsze, i też tańszy w eksploatacji - przed jakimś większym podjazdem czy coś możesz od razu zredukować "o kilka przełożeń" zrzucając przednią przerzutkę. 

Wizualnie, i jeśli chodzi o wykonanie ramy wygrywa według mnie Orbea. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko na altusach za prawie 4 koła, do czego to doszło 😉

Przeobrazić Kellys'a

Wrzucić napęd z serii 6000

Nowe lżejsze koła z oponami na mleku

Sztywny widelec z AC odpowiadający obecnemu uginacz'owi

Heble o dwa oczka wyżej

Kiera, mostek, gripy i siodło 😉

Będziesz Pani zadowolona.

Pozdrow'er 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MikeSkywalker napisał:

No to ten wypada słabiej jak Orbea. 

Co do wyboru - osprzęt nie jeździ, i nie cieszy oka. Ładna rama już tak. 

Dobrze byłoby poszukać tego roweru na żywo/przejrzeć instagrama żeby znaleźć inne niż katalogowe zdjęcia, wtedy odbiór może być inny. 

Tez to biore pod uwagę, najlepiej znaleźć je na zywo i obadać 

Sobek82 - nie mam czasu na takie zabawy. Chce coś kupić, że tak powiem na już, gotowca i śmigać.... a moj kellys jest zarezerwowany dla syna, więc jakies ulepszenia pewnie poczynię. 

 

Z tego co piszecie to mam szukać dalej? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak, i nie - bo z jednej strony możesz znaleźć jakiś złoty środek - czyli rower który wizualnie Ci się spodoba, i będzie miał jakiś sensowny, jak na założony budżet osprzęt. 

Z drugiej strony - chcąc mieć rower ładny, generalnie trzeba szukać wśród droższych marek - droższych dlatego że mają ładne malowania, estetyczniej wykonane ramy, ale kosztem osprzętu - więc może być jeden bieg z tyłu mniej, czy przerzutka minimalnie słabsza. 

Różne są podejścia - jedni patrzą na osprzęt, drudzy kierują się wyglądem, trzeci szukają tego magicznego, złotego środka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych wybranych to osprzętowo najlepiej wypada mustang i to zdecydowanie, amortyzator xcm względem xct, napęd deore 1x11, właściwie to Orbea i Cube wogóle nie są konkurencją pod tym względem. Ale wizualnie to inna sprawa, i Orbea i Cube wypadają lepiej. Jak już z nich wskazać to jednak Orbea, i wizualnie do mnie bardziej przemawia i 2x9 to nie jest zła opcja. Do rekreacyjnej jazdy każdy się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...