Skocz do zawartości

[Hamulec tarczowy] Shimano BR-MT401 - piszczenie


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Od 25 lat jeżdżę na rowerze, miałem ich kilka, zawsze sam serwisuje rowery, kiedy mój ostatni rower dokonał żywota, postanowiłem kupić nowy, trochę lepszy.

Wczoraj przyszedł, złożyłem, niby fajnie, ale tylny hamulec piszczy jak stado ryczących łosi.

Odtłuściłem tarczę, wyjąłem i odtłuściłem klocki, przejechałem 20km, chciałem go trochę dotrzeć - hamulec dalej piszczy, a jak wciśnie się manetkę, maksymalnie do końca, pomijając piszczenie, to tylne koło nawet się nie zablokuje.

Przedni hamulec nie piszczy, jego skuteczność hamowania na początku była bardzo niska, ale po przejechaniu tychże 20km, wydaje się coraz lepsza.

Są to moje pierwsze hamulce tarczowe w rowerze, zawsze jeździłem na dużo tańszych rowerach, stąd moja wiedza o hamulcach tarczowy hydraulicznych jest znikoma.

Model hamulca: Shimano BR-MT401.

Rower: https://www.bikester.pl/serious-athabasca-1301551_3757744.html

Czy macie może jakiś sposób na pozbycie się piszczenia?

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam

 

 

serious-athabasca-black-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą klamką wciśniętą maksymalnie, to miałem na myśli to że wcisnę ją mocno, a nie że wpada do końca, ogólnie lewa jak i prawa klamką chodzą tak samo, maja taki sam skok, tyle że lewa (przód) hamuje. Dziękuje za odpowiedź

Teraz, wolek napisał:

Albo wyciek skoro już piszczy. Klamkę możesz docisnąć do samej kierownicy? 

Wycieku nie ma, wszystko suche, klamki nie mogę docisnąć do samej kierownicy, lewa i prawa chodzą tak samo, mają taki sam skok, nie wiem 1cm, może trochę więcej, z tym ze lewa hamuje, a prawa piszczy nie hamuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem, że może klocek mieć ostre krawędzie i piszczeć i trzeba zaokrąglić krawędzie klocka papierem ściernym - czy to możliwe?

A czy ponowne ustawienie zacisku może pomóc? obecnie klocki nie ocierają o tarczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"stado ryczących łosi"

tłuszcz, tłuszcz i jeszcze raz tłuszcz.

tarcze wyszoruj płynem do mycia naczyń (pewnie najtańsze tarcze sh*tmano - ohydny złom)

klocki wypal nad palnikiem kuchenki (nawet 30-40sekund trzymaj nad ogniem ...dymi, śmierdzi, skwierczy)

wyszoruj klocki tak samo płynem  do mycia naczyń/zdrap sadzę szorstkim zmywakiem

wysusz (mokre będą piszczeć)

 

 

Edytowane przez slavi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slavi dobrze pisze. Jakieś VooDoo Ci nie pomoże, gdy tarcze i klocki są zabrudzone. Mimo opinii które można przeczytać w Internecie, klocki organiczne, bo takie zapewne masz, także można wypalić bez większego problemu jeżeli jest to zabrudzenie powierzchowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...