Skocz do zawartości

[4000] Rower crossowy lub mtb


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mojej historii nie będę opisywać rozwięźle, bo nie o to tu chodzi. Chciałbym wrócić do rowerowego świata, po bardzo długiej przerwie, po której zostały tylko wyrobione mięśnie ud i łydek. Ważyłem bardzo dużo, udało mi się zrzucić sporo, ale nadal ważę dużo, lecz zacząłem poszukiwać roweru dla siebie. Mam 120kg przy 175 cm wzrostu. Szukam czegoś, co wytrzyma moją masę, roweru, który pomoże mi przyczyniać się do utraty kilogramów. 

Podobają mi się rowery crossowe, ale ostatnio, mój dobry kolega z pracy, kolarz MTB/XC zaoferował mi do sprzedaży jeden ze swoich rowerów, na których jeździł. Napęd jest zadbany, wszystko prócz tylnej przerzutki ( XTR) jest Deore XT. Obręcze kół to DT Swissy, bardzo lekkie i wzmacnianie ( obręcz jest jakby trapezowata). Widelec Rock'a olejowo-powietrzny. Rama, to jeśli dobrze pamiętam, to ,,boblicut'' czy jakoś tak. Wszelkie łożyska na maszynach. Wszystko wygląda ładnie i ciekawie, ale z mankamentów muszę wymienić następujące elemetny; rama to nie jest nawet 19, jest to jakieś 18, 18,5 (mój wzrost to 175). No i niestety koła. Są to koła 26 cali. Rowerem jeździ się dobrze, ale czy nie byłby on zbyt mały pod moje parametry? Napęd jest dosyć wiekowy, bo jest to wersja Deore XT, która w swojej klamkomanetce w dźwigni hamulca ma zmianę przełożeń ( manetki są tak śmiesznie ,,kwadratowate"). Jak myślicie, drodzy Użytkownicy, czy taki sprzęt jest warty tych 4 tysięcy? Przeglądałem fora i często napotykałem na ogłoszenia, gdzie rowery z podobnymi parametrami ,,szedł" za niecałe 3 tysiące. Zdjęć nie mam, ale jeśli mi się uda jeszcze raz wziąć ten rower do dłuższego testu, to takowe zamieszczę.  Czy w 2022 roku, przy wadze 120 kg ( ciągle spadającej) warto pakować się w rower na kołach 26 cali z ramą mniejszą niż '19? Rower ma dobrych parę jak nie paręnaście lat.

Czy może warto pozbierać jeszcze trochę pieniędzy, schudnąć i kupić porządny rower crossowy? Podoba mi się Unibike Xenon, szczególnie ze względu na napęd klasy Deore XT.

Dodam, że przed przybraniem masy ( studia, mało ruchu) bardzo dużo jeździłem na rowerze Unibike Evolution z Deorowskim napędem, który zajeździłem (dosłowanie - rama pękła w kominie na łączeniu z ,,podwoziem". 

Proszę, jeśli możecie, doradzcie coś. 

Kolega upiera się kulturalnie, że rower wytrzyma moją masę, rama nie powinna pęknąć, a koła 26, przy takim osprzęcie, nie są jeszcze tragedią. Chce za ten rower 4 tysiące. Raczej nie stara się mnie oszukać, pracujemy razem już dosyć długo, w swoim garażu ma profesjonalne stanowisko do serwisowania rowerów, itp. 

Dziękuję za wszelkie odezwy! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, koktajlowy napisał:

z mankamentów muszę wymienić następujące elemetny; rama to nie jest nawet 19, jest to jakieś 18, 18,5 (mój wzrost to 175). No i niestety koła.

To akurat zaleta, bo 19 cali dla Ciebie to takie naciągane trochę.

17 godzin temu, koktajlowy napisał:

Są to koła 26 cali

Ja bym się nie pchał w to.

Wg mnie najlepsza opcja dla Ciebie to kupno "górala" od Unibike i ewentualna zmiana opon na takie z łagodniejszym bieżnikiem jeżeli masz zamiar jeździć dużo po asfalcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2022 o 20:29, teotym napisał:

Ja bym nie kupował używki z jakimś wiekowym osprzętem za 4 tysie, ale jest tu mnóstwo bardziej doświadczonych ode mnie w kwestii rowerów 😉

Racja, w stu procentach racja. Trochę się może na ten rowet ,,napaliłem", nie rozmyślając poważnie o stosunku jakości do ceny. Rower wziąłem na testy, pojeździłem i skonsultowałem z kilkoma osobami. Wszyscy oceniali wartość na maximum 2k, argumentując tym, że owszem – rower ma dobry osprzęt – ale jest on przedpotopowy.

 

W dniu 28.07.2022 o 20:29, teotym napisał:

Ja bym nie kupował używki z jakimś wiekowym osprzętem za 4 tysie, ale jest tu mnóstwo bardziej doświadczonych ode mnie w kwestii rowerów 😉

Racja, w stu procentach racja. Trochę się może na ten rowet ,,napaliłem", nie rozmyślając poważnie o stosunku jakości do ceny. Rower wziąłem na testy, pojeździłem i skonsultowałem z kilkoma osobami. Wszyscy oceniali wartość na maximum 2k, argumentując tym, że owszem – rower ma dobry osprzęt – ale jest on przedpotopowy.

W dniu 29.07.2022 o 09:44, chudzinki napisał:

To akurat zaleta, bo 19 cali dla Ciebie to takie naciągane trochę.

Ja bym się nie pchał w to.

Wg mnie najlepsza opcja dla Ciebie to kupno "górala" od Unibike i ewentualna zmiana opon na takie z łagodniejszym bieżnikiem jeżeli masz zamiar jeździć dużo po asfalcie.

Trafnie poleciłeś. Byłem w sklepie rowerowym i za 4 tysie sprzedawca, kolarz (który prowadzi swój sklep) polecił mi Link'a od Unibike. Niemniej, dalej kręci mnie ten Xenon – szczególnie, że w jednej klasie ma napęd, hamulce, etc. Szukam czegoś na Deore XT, nie musi być na już, mogę jeszcze dozbierać trochę pieniędzy na coś lepszego, nie ma pośpiechu – tym bardziej, że moja waga obecnie jest maksymalna, na jaką możną wsiąść na rower. 

Będę wdzięczny, jeśli zechcecie coś polecić – masywnego, na większą wagę, z klasą napędu (najlepiej XT) przynajmniej Deore. 

Pozdrawiam i dziękuję za odezwy! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...