Skocz do zawartości

[Zebatka tylna] napęd, cykanie przy pedałowaniu/obciązeniu


mike78

Rekomendowane odpowiedzi

 
Cześć,

 

Mam problem ze zlokalizowaniem przyczyny uporczywego cykania (przy każdym obrocie korbą),  które aktywuje się podczas pedałowania:

-kaseta HG62  ma ok 2500km (na poprzedniej zrobiłem z 15tys km, nie jeżdżę siłowo) , na niej były założone 2 nowe łańcuchy – KMC x93 i x73

na x93 nic się nie działo, założyłem x73 i po roku używania zaczęło się cykanie –na nim właściwie za każdym przekręceniem korby

Podjechałem do serwisu, Pan stwierdził ze kaseta zjechana i łańcuch x73 tez. Tak na próbę zmieniłem łańcuch na x93, i na nim:

-o ile jadę po płaskim , nie ma cykania

-jakiś podjazd, użycie większej sily – zaczyna się cykanie

Sprawdziłem/wymieniłem:

-suport BB52- był wymieniany miesiąc temu, myślałem ze po tej wymianie ustąpi. Cykało, serwisant wykręcił go, a w srodku był syf który usunął, posmarował czyms, zakręcił. Nie cykało przez tydzień , pozniej zaczelo się i już trwa.

-sztyca – czysta, zresztą jak pedałuję, ale nie siedzę to tez cyka

-napęd czyszczę

-koła praktycznie nowe- 2 letnie  (na poprzednich taki efekt stukania powodowaly luzujące się szprychy)-> teraz piasty Novatec łożyska maszynowe

-podejrzewałem pedały –po siłowym dokręceniu przez serwisanta ustąpiło, ale wróciło po tygodniu

Czy ktoś ma pomysł co to może być? Efekt nie występuje przy kręceniu pedałami bez obciążenia.

kaseta-hg62.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tydzień nie cykało po wykręceniu suportu i nasmarowaniu mufy to raczej gdzieś tu problem - może mufa zowalizowana, wynieciona? 

Swoją drogą kiedyś pół dnia szukałem źródła cykania co jeden obrót i się okazało, że końcówka linki p.przedniej haczyła o korbę.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki niestety to nie linki..

4 godziny temu, RabbitHood napisał:

Wszystko zależy jak brzmi to cykanie. Dla mnie jak ktoś mówi o cykaniu to od razu mówię źle ustawiona przerzutka podbiera wyższą zębatkę.

i to by sie objawialo tylko na podjazdach/po depnieciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dokumosa napisał:

może mufa zowalizowana, wynieciona? 

co to znaczy? zdziwilo mnie ze po wymianie suportu (przeciez powienien wyczyscic mufę), tydzien pzniej był tam brud. jezdzilem po asfaltowych sciezkach.

a kasete jak oceniacie? wrzucilem jej zdjecie bo jeden dziadek z serwisu powiedział ze łanuch x73 ją zajechał. Co mnie zdziwiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...