Skocz do zawartości

[stery] Zbyt wysokie miski - ciąć czy nie ciąć, oto jest pytanie


Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda tak - rura sterowa o średnicy 44mm. Widelec tapered. Da się to pożenić, ale opcji do wyboru jest mało, bardzo mało. 

Cane Creek 40, coś takiego:

 cane-creek-stery-pol-zintegrowane-40-ser

Niestety nie wejdą, bo dolna miska jest za wysoka. 

Wydaje mi się że frezowanie główki ramy to zbyt skomplikowana operacja, i najlepiej byłoby trochę skrócić miskę sterów. Zostaje całkiem sporo, bo jakieś 7/8 z 12mm, a aktualne stery były nawet mniejszą powierzchnią osadzone w ramie. 

Ciąć? :D 

Nigdy takiego problemu nie miałem, ale doświadczenie podpowiada mi że z reguły stery są znacznie płycej osadzone w ramie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, MikeSkywalker napisał:

Dobrze wiedzieć ;)


A "fazujesz" jakoś końcówkę po obcięciu? Myślałem czy by nie skorzystać z pomocy kamienia do szlifowania rur sterowych IceToolz w tzw. zaprzyjaźnionym serwisie. 

ja to robiłem na zwykłej szlifierce stołowej na tyle równo na ile się dało, ale jak masz bardziej precyzyjne narzędzie to tym lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to seria 40 CC to taka budżetówka. Przyzwoite CC to 110. No i przede wszystkim CC nie pasują bez cięcia i nie są tanie (żeby cena jeszcze była uzasadniona czymkolwiek poza marką ;))

Te ztto nie mają się czego wstydzić. Górę możesz zostawić nawet starą.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym wybrzydzał, ale jedyne co mi w ZTTo nie pasuje to ich wygląda - bo takich "baryłkowych" sterów nie lubię :P

Cane Creek z kolei wizualnie jest bardzo na plus. Trzykrotności ceny ZTTO bym pewnie nie dał, dwukrotność jest do przełknięcia. 

https://rowerowy.com/sklep/czesci/stery/polzintegrowane/prod/o-o-warp-taper-zs44ex44 a coś takiego? Stery Octane One w którymś rowerze miałem, ale kiedy i jakie, nawet nie pamiętam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, jak nie urok to sraczka jak to mówią. Octane One tak samo - 12mm. Może komuś ta wiedza się przyda, bo po zdjęciach nijak tego nie widać. 

Ale poza tym bardzo ładne, nawet ładniejsze od CC, tylko uszczelki im brak pod dolnym łożyskiem. Więc pewnie zostaną, razem z multiszlifierką w drugiej łapce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...