Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Hej,

Chciałbym zakupić sobie rower tak do 2500 zł, żeby pojeździć głównie po asfalcie i po utwardzonych drogach. Żadne trudne tereny ani góry. Upatrzyłem sobie model z tytułu, niekoniecznie z jakichś konkretnych przyczyn po prostu mi się podoba i jest w rozsądnej cenie. Nie jestem rowerowym fanatykiem ani nie zamierzam jeździć wyczynowo więc właściwie jedyne kryterium jakie mnie interesuję to "maksymalny udźwig".

Jestem dość masywnie zbudowana osoba a do tego w ostatnim roku sporo mi się przytyło i tak dotarłem do wagi 120 kg. Tutaj moje pytanie: Czy ten model nadaje się dla tak ciężkiej osoby czy jednak myśleć o czymś "mocniejszym"? Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam 

Napisano

Dziękuję Panowie za szybkie i pomocne odpowiedzi.

Wezmę ten Unibike mission 29.

Jeszcze jedno szybkie pytanie.

Gdzieś kiedyś wyczytałem, że im większa rama tym lepsza wytrzymałość. Czyli idąc tą logika nie powinienem się decydować na ramę o wielkości 17''. Jest w tym trochę prawdy czy bez obaw mogę brać dowolny rozmiar?

Napisano

Wielkość takiej ramy dobiera się przede wszystkim pod wzrost. Jeżeli ktoś jest (bardzo) nieproporcjonalny to bierze się pod uwagę jeszcze długość nogi i ramion.

 

  • 8 miesięcy temu...
Napisano

Czas przeszły to dobre słowo ;) Mogę zajrzeć do chłopaków, jakby jakiś był na stanie można oszacować albo pomierzyć. Raczej z 29x2.25-2.35 nie powinno być problemu. Była w którymś roku jakaś seria modelu Link, do której jak dobrze pamiętam wchodziła 29x2.1 i wtedy informowali o tym, więc jako standard pewnie coś rozmiar wyżej traktują. 

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...