Skocz do zawartości

[Rama carbonowa] Giant Revolt Advanced 2022 - pęknięte ramy, wada fabryczna?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jestem a może bardziej byłem szczęśliwym posiadaczem roweru Giant Revolt Advanced w wersji carbonowej.

Po przejechaniu około 600km z okolicy mocowania sztycy zaczęły dochodzić niepokojące odgłosy przypominające strzelanie podobne do tego gdy dostanie się nam gdzieś piasek. W tym samym czasie, na facebookowej grupie właścicieli Revolta pojawił się pierwszy post użytkownika, który zauważył u siebie pęknięcie w ramie.

Giant w modelu na 2022 rok zastosował sztycę D-FUSE o przekroju litery D. Z uwagi na fakt, że otwór w ramie jest owalny, do standardowego znanego z Gianta zacisku sztycy chowanego w ramie została dodana podkładka, która uzupełnia przestrzeń pomiędzy tyłem sztycy a ścianą ramy.  Po przeczytaniu tego posta szybko sprawdziłem swój rower i również zauważyłem to samo pęknięcie. Zrobiłem zgłoszenie reklamacyjne a GIANT przyznał mi nową ramę na którą muszę czekać około 4 tygodni. Dealer u którego kupiłem rower zachował się wzorowo.

Wiele osób pewnie by się ucieszyło jednak bo obserwacji grupy na FACEBOOK można łatwo stwierdzić, że wymiana ramy niewiele tu pomoże. Jeden uzytkownik dostał już 3 ramę w tym roku (sic!), która wytrzymała dosłownie 10km. Przejechał sie do domu po odbiorze roweru z wymiany ramy i w domu zauwazył, że pękła po tej 10km przejażdzce. Jest również wiele innych przypadków, w których ramy pękają po 30, 50 czy też 70km. Niektórzy sugerują wymianę sztycy na zwykłą, okrągłą 30,9 jednak średnio widzi mi się pakować pieniądze tylko po to, żeby nie pękła mi nowa rama. Próbowaliśmy zainteresować producenta i dowiedzieć się czy zauważyli problem - oczywiście zostaliśmy zbyci ogólnym mailem, ze trzeba pilnować siły dokręcenia insertu sztycy. Użytkownicy grupy na FACEBOOK rozpoczeli nawet akcję komentowania i opisywania sytuacji w różnych artykułach i filmikach na YT jednak nikt nie chce zainteresować się tematem. Na samej grupie, która została stworzona tylko na osób, którym pękła rama jest juz prawie 200 użytkowników z całego świata.

Osobiście jestem trochę zły bo zostałem bez roweru w czasie, w którym mógłbym najwięcej pojeździć. Dodatkowo denerwuje mnie fakt, że nowa rama nie rozwiąże problemu.

Jak myślicie, czy w przypadku kiedy rama pęknie drugi raz będę mógł się ubiegać o zwrot gotówki? Co zrobilibyście na moim miejscu?

 

 

 

 

 

 

IMG_20220705_154742.jpg

IMG_20220705_154816.jpg

IMG_20220705_154758.jpg

IMG_20220705_154845.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...