Skocz do zawartości

[Zakup roweru] Rower szosowy - dylemat!


Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie sprawdzilem dzisiaj Gianta defy 1 M, Canyon endurance 8.0 carbon M i przy okazji Bianchi via nirone 7 53cm

- W giancie defy zasieg bardzo komfortowy na kazdej pozycji w kierownicy, sadze ze przeszedlybm na mostek 100-110mm. Siodelko wymiata taki komfort pod czterema literami ze szok. Rower ogolnie spoko, rama bez skazy, hamulce do wymiany. Wlasciciel zgodzil sie na 1000£ za rower, ale na razie sie wstrzymuje dla zastanowienia nad zakupem.

- Canyon endurance rozmiar M jest jak L-ka chlop ma 181cm i jezdzi na mostku 70mm ja jestem 1cm nizszy od niego i tez bylo idealnie dla mnie, jesli chodzi o zasieg ramion. Rama troche dojechana, byly rysy i przetarcie, hamulce to jest totalny sztos na ultegrze przecież to hamuje lepiej niz hydrauliczne, zaszkoczylo mie to - jak tak hamuja szczekowe hamulce to co ja sie przejmuje tymi hydraulicznymi? nie ma po co. Ciekawe ile w tym rowerze "endurance" jak rama ma 547mm lol co jest dla rowerow racingowych. Rozmiar S ma 537mm wiec S-ka bylaby perfect na mnie. Nie bylo sensu nawet rozpoczynac negocjacji.

- Bianchi via nirone 7 na campagnolo xenon lol wsiadlem i od razu cos nie tak bylo, rama aluminiowa i to duuuza roznica miedzy carbonem. Wiem, bo od razu po przejechaniu canyonem ten polak dal mi bianchi i jechalem ta sama droga podziurawiona, krzywa...Mowil mi ten gosciu ze te Bianchi lepiej tlumi drgania niz canyon LOL. Rozmiar 53cm top tube 535mm head tube 145mm reach 377mm stack 546mm na tej ramie lezalem wrecz plecami, glowa mega nisko, na dolnym uchwycie czulem sie komfortowo - pozycja typowo racingowa. Mimo ze, aluminiowa rama i jakis xenon lol, klamki to w ogole jakies z d@#y, to na tym rowerze tak zapierdzielalem ze mialem z niego najweksza frajde z jazdy. Ale mimo wszystko za nisko glowe mialem bo zeby cos zobaczyc z przodu to musialem chamsko wyginac leb do gory -- ale to bylo to, szybka jazda. Chcial mi ten rower gosciu wcisnac za 400£ heh moze fajna rama tyle ze ten osprzet to bylby do wyrzucenia lol

 

Jeszcze w srode pojade przejechac sie na Tifosi scalare na campie ale cos czuje ze jest ten rower za duzy na mnie ze wzgledu na gorna rure 544mm i reach 384 to jest raczej za duzo. Sadze, ze powinienem szukac cos w rozmiarze bianchi 53cm tylko nieco wyzej head tube przynajmniej na 150mm, a gorna rura powininna miec max 540mm dla mnie.

Te tifosi tiagra za 1500£ to zastanawialem sie nad tym i wywnioskowalem ze jak mam tyle dawac za to g@#no zeby miec rame i po tem wszystko zmieniac za cene drugiego nowego roweru to wole sobie dac spokoj z tym bo szkoda moich pieniedzy i nie warto przeplacac. To juz lepiej kupic sama rame za 1000£ zamiast brac ten rower na "taigrze" tyle w nim tiagry co nic.

 

PS.

- Czyli faktycznie mam krotkie rece.  Mihau_  TO NIE SA Y I GLUPOTY!

- Czyli trzeba isc w rozmiar S z wartoscia min. 150mm head tube

 

 

 

Edytowane przez Mateusz3211
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Bianchi w rozmiarze na człowieka mającego 170 wzrostu na pewno będzie dla ciebie idealny a minutowa przejażdżka dla osoby bez doświadczenia rozwiewa wszelkie wątpliwości. Przecież odczucia po dwustu metrach nie będą się różnić od tych po 100km.

Nie mam pojęcia po co w ogóle zakładasz temat skoro wiesz wszystko najlepiej, ja odpadam, powodzenia w poszukiwaniach krótkoręki fitterze xd

7 godzin temu, Mateusz3211 napisał:

Sadze, ze powinienem szukac cos w rozmiarze bianchi 53cm tylko nieco wyzej head tube przynajmniej na 150mm,

To się musisz odezwać do kogoś kto robi ramy na zamówienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha No dobra masz racje te 53 cm to było za mało. Widziałem piastę za kierownicą i to sporo, ale mimo wszystko fajnie się jechało taki wyłożony jak deska lol mogłem się mocno zaprzeć na dolnym chwycie.  Ja jestem po prostu rozmiar 54/55cm ten "idealny" rozmiar.

Rzeczywiście takie tematy jak ręce czy są krótkie czy nie lub czy zasięg jest krótki czy dtlugi na rowerze jest bez sensu bo skąd ja mam wiedzieć jaki powinien być kat wychylenia i zgięcia ramion? Lepiej iść do bike fittera i mieć spokój niż rozkminiac to na forum.

Edytowane przez Mateusz3211
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Troche sie wycierpialem od lipca nad kupnem roweru jednak finalnie jest to co chcialem miec.

 Maszyna ustawiona i gotowa do jazdy, wazy moze 9-9,3 kg z wszystkim, sztyca i siodelko wymienione, pedaly 105 i w miare z lekkimi oponami 28mm od hutchinson fusion 5

 

rsz_rower.jpg

Edytowane przez Mateusz3211
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
35 minut temu, artur_ napisał:

OK, sorry nie zauważyłem. Że ta stacja/rozdzielnia będzie droga przy naprawie lub kłopotliwa w użytkowaniu? Rozwiń myśl proszę jeśli możesz.

Czyli masz hamulce, które nie do końca są hydrauliką a ta cała "centralka" ogranicza cię przy wymianie mostka - jesteś skazany na mostki gianta, których dostępność jest żadna + masz utrudniony montaż wszelkich akcesoriów na kierownicy. 

Ogólnie cena 4k jest ok (jeśli rozmiar jest odpowiedni) ale osobiście wolalbym chyba trochę dorzucić do normalnej hydrauliki

Edytowane przez Mihau_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie mocno eksploatowany. Ma być drugim rowerem (na MTB częstsze trasy ze względu na małe dziecko w foteliku).

W sezonie myślę, że kilka wypadów miesięcznie. Za bardzo na modyfikacjach chyba mi nie zależy.

 

Dlaczego wymiana mostka może być taką znaczącą rzeczą w przypadku szosy?

Czy jeśli nie jestem wymagającym początkującym kolarzem i nie zależy mi na modyfikacji hamulców itp to czy mimo wszystko byście nie polecali tego roweru?

Edytowane przez artur_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, artur_ napisał:

 

Czy jeśli nie jestem wymagającym początkującym kolarzem i nie zależy mi na modyfikacji hamulców itp to czy mimo wszystko byście nie polecali tego roweru?

Condukt nie jest taki straszny.  Z akcesoriami można sobie poradzić, jak widać w ogłoszeniu licznik jest zamontowany. Jak widzę na olx mostki używane od Gianta nadal popularne zawsze odpowiednią długość można kupić. Zestaw odpowietrzania, przewody, oliwki to wszystko bazuje na komponentach od tectro. 

Jak masz możliwość przymierzyć się i ocenić rower na żywo te dlaczego nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, artur_ napisał:

Dlaczego wymiana mostka może być taką znaczącą rzeczą w przypadku szosy?

Szosa to rower, który nie wybacza złego dopasowania, tutaj każdy centymetr ramy ma znaczenie. Popatrz w rozmiarówkę losowej szosy, każdy rozmiar "przypada" na osoby ze wzrostem w przedziale ok. 8-10cm. Przecież to niemożliwe żeby przy takich samych ustawieniach roweru wygodnie było na nim zarówno gościowi mierzacemu 175 jak i 183, także jakieś zmiany wprowadzać trzeba

Cytat

2 inne używki. Godne uwagi?

Zależy pod jakim względem. Jeśli wczoraj pisałeś, że dziadkowóz contend to coś dla ciebie a dzisiaj pytasz o supersixa jakim ścigano się na najwyższym poziomie to coś się nie spina. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na geometrii dlatego pytam tutaj.

Tak, wydaje mi się, że dziadkowóz jest dla mnie. I ze względu na wiek :) i ze względu na wygodniejsza pozycję (testowana pierwszy i jedyny raz na tribanie 520 z decathlon rent), która mi odpowiada. Nie widzę się w bardziej pochylonej sylwetce itp. Nie chce tego roweru do wyścigów tylko tylko do w miarę szybszego pokonywania kilometrów, aniżeli na obecnym starym ale poczciwym jeszcze mtb

Pytanie odnośnie opon. Czy w wysłanym przeze mnie Giant jest system bezdętkowy? Jeśli tak to czy używa się go inaczej niż dętki? Droższe w eksploatacji/wymianie itp?

Edytowane przez artur_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdze aktualnie na takim ustawieniu i jest ok dla mnie tzn. zero komfortu tylko maksymalna aero pozycja lol i jestem happy . Na dolnym uchwycie sie jezdzi bardziej komfortowo niz na gornym wiec mysle ze bedzie potencjal na przyszlosc do obnizenia kierownicy. Mysle ze za jakies XXXXkm bede w stanie jezdzic na samej glowce(161mm) bez podkladek mam taki cel przynajmniej. Ale póki co to trzeba robic forme, bo jestem za slaby lol.
Mialem bike fiting wiec wszystko ustawione tak samo poza mostkiem 120mm

 

 

Zrzut ekranu (21).png

Edytowane przez Mateusz3211
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używka z przebiegiem 5tys km. Co moze niepokoic i czy juz cos do wymiany? Mowa o contendzie na 105 w linku ponizej. Warto sprawdzac, czy nalezy czegos sie juz bać przy przebiegu 5tys?

Ponoc 500km temu serwis. Centrowanie kół, wymiana linki tylnej przerzutki, czyszczenie napędu.

Hamulce hydrauliczbe - co jaki czas serwis?

Dzieki!

 

https://m.olx.pl/d/oferta/giant-contend-ar-1-2020-m-CID767-IDRzreR.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...