Skocz do zawartości

[Zakup roweru] Rower szosowy - dylemat!


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz to szkoda pieniedzy na kazdy nowy rower bo sie przeplaca lepiej używkę kupic. Zauwazylem, ze ludzie i tak tych rowerow sprzedać nie moga sa ogloszenia ktore maja po kilka tygodni wiec można jeszcze z ceny zbijać. Ja tam wole lekki rower bo w szkocji sa naprawde spore gorki i szybkosc byle nie jechac wolno bo tego nie lubie - spokojna zrelaksowana jazda na rowerze to nie dla mnie.

Wlasnie mysle nad tym canyonem endurance jest z 2017 na hamulcach ultegra byl kilka tygodni temu za 900£ teraz jest za 525£ moze daloby sie go wyrwac za 400£ - ciekawa opcja.

Canyon endurance AL na 105-ce z 2017

top tube 547 head tube 175  reach 375 stack 581

https://www.gumtree.com/p/bicycles/canyon-endurace-al-medium-road-bike/1440090783

Edytowane przez Mateusz3211
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj kogo tylko chcesz. 

Tak, ja tez wole klamki campy ;) a z hamulcami to zależy od konkretnego modelu. Za to dlaczego długi wychył krótkiej dźwigni wrzucającej przy niskim kokpicie to głupi pomysł dla kogoś kto nie jeździł wcześniej szosą możesz się sam przekonać, raz Ci napisałem - wystarczy. Uważam że każdemu należy pozwolić na naukę na własnych bledach. 

Edytowane przez Fikander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Za to dlaczego długi wychył krótkiej dźwigni wrzucającej przy niskim kokpicie to głupi pomysł dla kogoś kto nie jeździł wcześniej szosą

Dla mnie to jest nie zrozumiale, jednak musialbym na wlasnej skorze sie przekonanc bo nie wiem o co chodzi i tak lol

PS.

-Chodzi o ruchomość dłoni i palców - mobilnosc??

-Nie mógłbym sie przyzwyczaić do klamek po jakims czasie z rowerem??

-Sprawdzilem dzis tifosi scalare na tiagrze, ciezkie to(moze10kg) i drogie(£1500!)  na hamulcach mechanicznych.. nówka.

Tylko siedzialem na tej ramie(544mm) i powiem ze rozmiarowo czulem sie na styk z kierownica ale zgiete byly lekko łokcie wiec bylo ok.(W vitusie na L-ce(561mm) mialem rece wyciagniete nie naturalnie z tlowiem). W tabeli rozmiarów jest napisane, ze dla osoby 170-178 ja jestem 180cm.

Raczej watpie w to zebym przeszedl w tym tifosi na mostek 110mm predzej na 90mm, ale to byloby tylko na poczatku dla szybszej  adaptacji do nowej pozycji na rowerze - tak mi sie wydaje.

Edytowane przez Mateusz3211
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sprawdzilem dzis tifosi scalare na tiagrze, ciezkie to(moze10kg) i drogie(£1500!) na hamulcach mechanicznych.. nówka.

Drogie dla ciebie bo nigdy nie miałeś styczności z szosą. Waga, producent podaje 9,61, też zupełnie normalna jak na taką specyfikację. Poza tym na samych oponach masz 400g do urwania. 

https://www.planetx.co.uk/i/q/CBPXPCDFOR22/planet-x-pro-carbon-disc-sram-force-22-road-bike

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten planet X to prawdziwy sztos 8,55 kg to jest majstersztyk, i za £1600 tyle samo jak za zenium.

Cytat

Waga, producent podaje 9,61, też zupełnie normalna jak na taką specyfikację. Poza tym na samych oponach masz 400g do urwania. 

W jaki sposób? Przez zmiane opon na ciensze? Czy wymiane obreczy na carbonowe? Tak czy siak to dalej bedzie ciezki rower, Zenium na tiagrze wazy 9,3kg wiec jest spora roznica.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czemu z tym zasiegiem mam taki problem przez moje krotkie rece nie moge komfortowo zlapac kierownicy. Wydaje mi sie ze nawet w rozmiarze M bedzie trzeba skracac mostek na 90mm dla poprawy zasiegu ramion, bo mostek 100mm to bedzie max. dla gornej rury 545mm dla mnie. Moze powinnienem isc w rozmiar S na dłuższy mostek? Tylko wtedy jest ekstremalnie nisko rura glowicy.

Wychodzi ze rowery racingowe nie sa dla mnie stworzone lol

Pokaze moje wymiary ciala.

PS.

Ehh Glupia zajawka ktora wpedza mnie w bol glowy - moze pojde na pre bike fitting i bede miec spokoj.

wymiary.jpg

Edytowane przez Mateusz3211
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Mateusz3211 napisał:

W jaki sposób? Przez zmiane opon na ciensze? Czy wymiane obreczy na carbonowe? Tak czy siak to dalej bedzie ciezki rower, Zenium na tiagrze wazy 9,3kg wiec jest spora roznica.

Przez zmianę opon na lepsze. 

Te zamontowane w tym tifosi ważą 450g/sztuka a "dobre" 220-240

Opony w zenium mają ponoć po 310.

Także widzisz, z tego "ciężkiego roweru" za małe pieniądze robisz sprzęt lżejszy niż ten zenium

Rower to więcej niż osprzęt, trzeba zwracać uwagę na wszystko. Jeśli rama i widelec w tifosi rzeczywiście waży 1200 + 400 jak podają to jest to bardzo dobry wynik za taką kasę i można z wagi zejść duuużo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie, za rozjasnienie mi tego tematu. Czyli bylbym w stanie zejsc ponizej 9kg?

Mam taka opcje w tym sklepie ze moge wymienić swoj rower fitnessowy za doplata za 1000£(to by zgrywalo sie z moim priorytetami roweru do 1000£). Minusem sa hamulce mechaniczne w tym rowerze ale rower jest nowy nie używany wiec to w jakiś sposob zacheca mnie do takiej wymiany.

Pytanie - Czy mozna ulepszyc hamulce mechaniczne w tiagrze?

Edytowane przez Mateusz3211
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pytanie - Czy mozna ulepszyc hamulce mechaniczne w tiagrze?

Można sobie wymienić na hydraulikę, istnieją klamkomanetki hydrauliczne tiagry - r4720

Cytat

Dzieki wielkie, za rozjasnienie mi tego tematu. Czyli bylbym w stanie zejsc ponizej 9kg?

Tak naprawdę to tylko kwestia kasy jaką chcesz przeznaczyć (na tej ramie możesz sobie zbudować coś o wadze 6XXX) Opony masz na starcie do wywalenia i wlicz to sobie w koszt zakupu. To co masz tam fabrycznie to jakiś żart, aż sobie sprawdziłem, kosztuje 30 złotych - chcąc nie chcąc za taką kasę będą się zachowywały jak łyżwy na mokrym. Do urwania spokojnie 400-450g na samych oponach, pewnie też trochę na dętkach ale nie wiadomo co wsadzili. Trochę droższa wymiana to koła, te vision ważą koło 1900g a takie ~1600g można jeszcze za sensowne pieniądze kupić/złożyć. Jest zamontowane ciężkie siodełko, ponad 300g - ale to wiadomo, trzeba dobierać pod siebie. Wielka niewiadoma to sztyca/mostek/kiera brandowana jako tifosi, do urwania na pewno dużo na tych elementach ale trzeba zważyć każdy osobno. Taka "basicowa" aluminiowa sztyca waży zwykle 280-300g, można wymienić na karbon, który będzie ważył 150 a do tego poprawi komfort. Jest jeszcze korba, o której można pomyśleć ale tutaj stosunek koszt/efekt będzie najsłabszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, chyba wezne ten rower bo rama jest sama w sobie spoko, a siodelko w tym rowerze to jest jak za 5£ - do wywalenia. Na pewno bym zmienił opony a resztę bym katował do zużycia. Nad hamulcami bym sie zastanowił wszystko od kosztow by zależało.

Co sadzisz o moich krotkich rekach? Raczej bede miec problem z reachem(384) w Scalare . Widzialem na zdjeciu ze jest mozliwosc podniesienia kierownicy na rurze sterowej to by zmniejszylo zasieg do kierownicy. Czy zmiana kierownicy na 40cm compact bylaby duza zmiana w zasiegu?

Na zdjeciu na rurze sterowej widac podkladke prawdopodobnie ona ma 10mm. Wstawil bym ja pod mostek kierownicy i mogloby to pomoc mi zmniejszyc zasieg do kierowicy.

PS.

-Jak siedzialem na tej ramie wczoraj to wcale tak nisko glowy nie mialem  ustawionej, powiedzialbym ze w moim rowerze fitnesowym jestem bardziej pochylony niz na tifosi M

-Dobrze by bylo gdybym mogl przejsc na mostek 110mm, byloby na pewno lepiej w prowadzeniu roweru

tifosi.png

Edytowane przez Mateusz3211
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko rower wyglada zacnie - bralbym heheh

 

 

Wycofuje sie z tego

Co? Na aluminiowej ramie za 8k PLN -  cena z d@&y.

Cytat

@Mateusz3211 co to za stronka do pomiarow

Pedalforce

https://pedalforce.com/online/bikefit.php

Przerobilem rozne strony i ta jest najlepsza. Ustawialem rower vitusa na podstawie ich kalkulatora i wyszlo ze kierownice na rurze sterowej musze podniesz o 13cm co bylo nie realne w wykonaniu wiec obróciłem mostek na plus i wtedy dopasowałem sie do rozmiaru L vitusa wiec sprawdzone przeze mnie lol

Tu jeszcze znalazlem taki kalkulator do mostkow  

Stem Comparison Tool | yojimg.net

 

PS.

-Wlasciwie sprawdze tifosi scalare jak wypadne w kalkulatorze

-Napiszcie jaki powinien byc drop miedzy siodelkiem a kierownica?

 

drop.png

Edytowane przez Mateusz3211
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź się przestań zajmować pierdołami, wyliczeniami tylko kup rower i zacznij jeździć.

Szczególnie jeśli zadajesz durne pytania pokroju

Cytat

-Napiszcie jaki powinien byc drop miedzy siodelkiem a kierownica?

Powinien być taki żeby ci było wygodnie. A kiedy ci będzie wygodnie to nie wiesz bo takiego roweru nigdy nie miałeś, z takim ustawieniem dłoni i tułowia nie jeździłeś

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Mihau_ napisał:

Weź się przestań zajmować pierdołami, wyliczeniami tylko kup rower i zacznij jeździć.

Moja dlugosc ramion odbiega od sredniej ~5cm dla wzrostu 180cm a ty uważasz to za pierdoły? Logiczne, ze krotsze rece beda mialy krotszy zasieg i to sie przelozy na ustawienie pozycji na rowerze. Nie chce miec podobnej sytuacji jak z vitusem zenium dlatego jak juz cos kupie to musze byc na 100% pewny ze to jest to czego potrzebuje.

 

Cytat

zeszli do 6900

ta cena jest spoko juz

Edytowane przez Mateusz3211
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle to on wazy bez pedałów, koszyków no i oczywiście nie na tych oponach. Tak Jak go widzisz w ogłoszeniu to sobie dodaj kilogram.

ps. przy czym trzeba przyznać ze to nie jest ciężki rower i z innymi kolami/oponami spokojnie da się zmieścić w 7,5kg w wersji "do jazdy" a nie w wersji "do katalogu"

Edytowane przez Fikander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...