Skocz do zawartości

[Siodełko] Do 200-250zł


pablo945

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Używam od 9 miesięcy fabryczne siodełko DDK EDen 276x155mm, na początku dojazdów do pracy i powrotu (łącznie 10km) , ból dupy był niemiłosierny w związku z czym zakupiłem nakładkę żelową BTWIN o szerokości 175mm, ból dupy ustał. Od ostatniego czasu siodełko strasznie zaczęło skrzypieć, czyściłem mocowanie, niestety nic to nie pomaga, skrzypienie nasila się podczas wjazdów pod górę. 

Zastanawiam się nad kupnem nowego siodełka z wgłębieniem i ewentualnie z jakimś żelem bądź pianką, tak żeby nie dokładać już tych 200g z nakładki.

Mój budżet 200-250 zł 

Dobrze jakby miało szerokość 175mm tyle ile ma nakładka ewentualnie ciut więcej.

Jeżdżę w pozycji 30-60°, ważę 100kg.

Obecne siodełko waży 330g.

Rozstawu kości nie mierzyłem, spróbuję się przejechać po weekendzie jeszcze raz bez podkładki i zobaczę czy dalej będzie tyłek bolał. Możliwe że miałem wtedy za nisko sztycę przez co musiałem używać większej siły pod górę, na stojąco nie wjeżdżam bo już jeden suport mi wysiadł :D

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Rozstawu kości nie mierzyłem

To sobie zmierz, choćby z pomocą pianki florystycznej, to podstawa jakiegokolwiek doboru siodełka

Cytat

Zastanawiam się nad kupnem nowego siodełka z wgłębieniem i ewentualnie z jakimś żelem bądź pianką, tak żeby nie dokładać już tych 200g z nakładki.

Sobie kup porządne spodenki a nie wieśniackie nakładki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z polecaniem siodełka jest duże ryzyko. To co jednemu będzie odpowiadać drugiemu może zupełnie nie pasować. Cóż, każdy tyłek jest inny. Ale jest spora szansa że to by Ci odpowiadało: https://www.centrumrowerowe.pl/siodelko-ergon-st-gel-pd24723/?v_Id=156647 Do wyboru są wersje 174 i 188 mm. Od zdecydowanej większości innych siodełek różni się tym że ma twarde wypełnienie. Dzięki temu tyłek się w nim nie zapada i amortyzuje na nierównościach. A wypełnienia ma sporo bo waży ponad 500g.

No i tak jak radzi @Mihau_ żadne nakładki tylko porządne spodenki. Aczkolwiek na dystanse 10 km można spokojnie jeździć bez. Ja na tym siodełku bez spodenek jestem w stanie komfortowo jechać dystanse do 50 km.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...