Skocz do zawartości

[3000-4000PLN] cross lub inwestycja w rockrider 540st


Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wszystkim,

za namową jednego z użytkowników, zakładam osobny temat z moim "problemem". Sytuacja wygląda tak, że obecnie posiadam rower Rockrider 540ST. W rowerze tym zmieniłem suport (na gwarancji, gdyż stary sie rozlecial) oraz opony na Black1 O223 27.5. Z racji tego, że jeżdżę coraz więcej i częściej na utwardzonej nawierzchni, zastanawiam się nad zmianami. Przede wszystkim zastanawiam się czy warto inwestować w obecny rower i przerobieniem go na bardziej "crossowy klimat", czy tez rozgladnac się za typowym rowerem typu cross?

Mój wzrost to 185cm a waga 90kg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo pakowanie 4 tysięcy w tani, decathlonowy rower górski nie ma sensu. Nawet jak chciałbyś mieć lepszego górala. 

Najrozsądniej byłoby zadbanie o tego Rockridera, sprzedanie go, i z budżetem 5 tysięcy miałbyś np. Roam Disc 1. Albo innego crossa z powietrznym widelcem. 

Jeśli nic gotowego się nie trafi to trzeba szukać czegoś za 3-4 tysiące, a do tego kupić powietrznego Suntoura/RockShoxa i zmodyfikować. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Modyfikacja tego Rockridera nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Chyba że chcesz spróbować zmiany samych opon, tylko że przełożenia i geometria nadal pozostają bez zmian.

Podany przez @MikeSkywalker Giant to bardzo dobra propozycja i w kierunku tego typu rowery bym szedł na twoim miejscu.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj założyc sobie opony typu Continental Speed King. Ja takie założyłem i lżej sie toczy a w szuter dają radę. Ja na razie nie wiem w jaki rower isc - szose, gravela, crossa wiec jeżdze tym co mam ;) 

Zasntawiałem nad daniem sztywnego widelca - ewentualnie zmiane tynych przęłożeń ale nie wiem czy jest sens -> gravela to tak srednio z tego zrobie.

Edytowane przez stanwisniew
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...