Skocz do zawartości

[Hamulce] Upgrade obecnego układu hamulcowego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
obecnie mam zestaw hamulcowy Shimano (BR + BL) M365 z przodu i z tyłu i do tego jakieś OEMowe tarcze Shimano (resin pads only) 180mm, pewnie jakaś niska półka (Giant Trance 3 2017). Dodam do tego, że swoje ważę.
Mam wrażenie, że od nowości coraz słabiej hamują - teraz jak wciskam klamkę, to płynę dalej. Dopiero jak zacznę bardzo mocno ściskać zaczynam hamować. Hamulce przeżyły już klocki żywiczne, połowę kolejnych żywicznych i w zeszłym sezonie kupiłem półmetaliki Jagwire, bo myślałem że może się polepszy, ale nie widać znacznej poprawy.
Największym problemem jest przód. Tył mógłby być lepszy, ale jest jako tako.
 

Poprosiłbym o doradzenie jak zrobić upgrade, żeby nie popełnić jakiegoś błędu.

Z przodu chciałbym wymienić na tarczę na SM-RT76 (lub 86 nie wiem jaka jest obecnie realna różnica między nimi) 203mm lub ewentualnie 180mm. Do tego zastanawiam się nad zakupem 4 tłoczkowego Shimano SLX BR-M7120 (za jakieś 500 zł). Nie wiem czy od razu kupić cały zestaw, czy podzielić ten zakup na dwa razy - najpierw kupić samą tarczę i zobaczyć jak się jeździ, a potem ewentualnie dokupić hamulec.
Przeglądając stare posty na forum można zobaczyć, że często są podzielone opinie na temat 203mm z przodu ze względu na golenie amortyzatora. Mój to ROCK SHOX Sektor Silver TK Solo Air 150mm. Znalazłem na gdzieś, że Max Rotor size: 200mm
. Ale mam taki dylemat w głowie, że przecież to nie zależy od wielkości tarczy, tylko chyba od siły hamowania. Nawet jeśli bym kupił 180mm i do tego 4 tłoczkowy hamulec, to nadal może wzrosnąć siła hamowania na tyle, żeby robić problemy ze sterami / goleniami w amortyzatorze.

Z tyłu może wymieniłbym samą tarczę na 180mm SM-RT76 i zostawił na razie hamulec.

 

Edytowane przez Blueberries
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje zaciski nie są kompatybilne z tarczami wyższymi niż rt6x. Poza tym od przeniesienia produkcji do chin jakość tarcz niższych niż rt8x jest mierna - lipa taka sama jak rt1x.

Tarczę spokojnie możesz 203 wsadzić.

Zamiast m7120 taniej a tak samo dobrze m6120 (różnica w slx to regulacja odstępu klamki od gripa bez imbusa oraz przewody z końcówką banjo). Swoją drogą nawet dwutłoczkowe m6100 robią robotę, szczególnie z dobrą tarczą 203mm. Pamiętaj, że klamki wspomnianych tu hamulców są dosyć specyficzne i nie założysz ich razem ze starszymi modelami manetek przerzutkowych.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...