Skocz do zawartości

[Rama] Naprawa gniazda śruby mocującej koszyk


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ukręciły się śruby w gnieździe mocowania koszyka na bidon. Najpierw jedna śruba, oddałem to do serwisu. Naprawili to tak, że rozwiercili otwór i osadzili większe gniazdo. Nie wygląda to estetycznie. Potem pękła druga śruba, jakiś pech chyba. Postanowiłem to sam ogarnąć. Udało mi się to rozwiercić i wydłubać tą uszkodzoną śrubę. Znalazłem na alledrogo gniazda M5. Pytanie, na jaki klej to osadzić? Coś z typu poxipol zadziała?

DSC_0919.JPG

DSC_0920.JPG

DSC_0922.JPG

DSC_0921.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz użyć nitonakrętki. Szkoda wydawać pieniądze na narzędzie do zagniatania, więc pewnie w jakimś warsztacie samochodowym Ci to zrobią. Ewentualnie można samemu, używając śrubę i nakrętkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skom25 napisał:

No napisałem Ci wyżej. Zaciska się ją w ramie. Popatrz w Google.

Wcześniej nie miałem styczności z tym, ale już się zaznajomiłem. Szlak mnie trafił, gdy to zobaczyłem jak łatwo można tą usterkę naprawić, a co zrobił ten serwis. Przecież wystarczyło rozwiercić starą i zamontować o tej samej średnicy nową. Teraz widzę, że tej o większej średnicy nie mogę usunąć, jeśli ona jest M6. Pewnie ta oryginalna M5 wpadnie lub nie będzie się trzymać. Macie jakieś rady, jak to wykonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. To już takie moje dywagacje. Pozostaje mi chyba skontaktować się z firmą naprawiającą ramy karbonowe :) Tak wiem, mógłbym to zostawić i zapomnieć. Ale to źle wygląda, a ja często zmieniam koszyki, tzn czasem wlatują sakwy itp. Szkoda że tak to się stało, bo chociaż zanim mi to gość rozwiercił, mógł się skontaktować i zapytać o to. Rower za 7k, a naprawiony jakby z marketu. Ehhh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I jak się sprawa skończyła? Jak serwisy oferują takie horrendalne ceny to może faktycznie poszukać dobrego kleju

https://www.kleje-przemyslowe.pl/

https://ataszek.pl/50-kleje-przemyslowe

Tu warto przeczytać:

Profesjonalny klej przemysłowy a kleje marketowe - różnice

Są 2-3 zasadnicze różnice między takimi klejami.

kleje marketowe mają mieć długi termin ważności podczas gdy kleje przemysłowe to z reguły 6-12 miesięcy maksymalnie (nawet przy klejach 2 składnikowych)

w marketach pewne kleje nie mogą być sprzedawane ze względu na wymogi bezpieczeństwa, ale także wielkość opakowania

brak doradztwa przy klejach marketowych.  Inne podejście jest w klejeniu przemysłowym, zwłaszcza jeżeli ma to miejsce na większą skalę - wówczas żeby dobrać klej trzeba przeprowadzić testy

siły wiązania do powierzchni są o wiele mniejsze niż przy kleju przemysłowym i to jest różnica nie 20%, ale 2-5 razy.

Ja dodam jeszcze jedna bardzo istotną. Cenę :)

Edytowane przez Thomlodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...