Skocz do zawartości

[buty] K-Biker - najtańsze buty spd


kopiki

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro jesteśmy przeniesieni do odpowiedniego działu to nie pozostaje nic innego jak zrobić mały teścik :rolleyes:... W chwili obecnej buty mają przebieg dopiero 150 km, ale mam już wyrobione zdanie na ich temat i mam nadzieję, że ze zbiegiem czasu nie zmieni się. Na początek sprawa dla wielu chyba najważniesza - cena - 79 zł to naprawdę bardzo mało, zwłaszcza, że cenny innych butów spd są przynajmniej dwukrotnie wyższe, a nie sądzę, aby ich jakość była dwukrotnie lepsza. Buty K-Biker kupiłem na Allegro, ryzykując tym że nie "trafię" w swój rozmiar, ale na szczęście z rozmiarem wszystko ok. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne - dość atrakcyjny wygląd, solidne wykonanie, dobrej jakości podeszwa. Upłynęło trochę czasu zanim kupiłem pedały z blokami (pd-M520) i w końcu przyszła pora montażu wszystkiego w całość i pierwsze próby. Montaż bloków okazał się w cale nie taki banalny. Okazało się, że otwory do mocowania bloków w podeszwie nie są rozłożone symetrycznie, na szczęście różnice były minimalne i niewielka korekcja ustawienia bloków załatwiła sprawę. Przy pierwszych próbach wpięcia były pewne problemy, ale była to kwestia odpowiedniej regulacji pedałów (a dokładnie napięcia sprężyny) Wcześniej długo jeździłem w noskach i przyzwyczajenie do "uwięzienia" stóp, choć w spd to zupełnie inny świat, niestety nie obyło się bez gleb (w chwili obecnej chyba 2), ale na szczęście niegroźnych. Wracając do butów - mają charakter typowo rekreacyjno-turystyczny i stąd ich konstrukcja umożliwiająca także swobodne chodzenie, a ponieważ bloki są schowane wewnątrz, to na równych i czystych nawierzchniach praktycznie nie odczuwa się ich obecności. Podeszwa jest dość elastyczna - ma to swoje plusy i minusy. Wygląd zewnętrzny również nie zdradza ich przeznaczenia. Nawet nie posiadają charakterystycznych rzepów - ja właśnie takie chciałem, ale jak ktoś chce mieć to za 10 zł więcej można kupić wyższy model firmy Kruk (K-Ride). Sprawdziłem na Allegro i oba modele są dostępne i powiem, że cieszą się dość dużym zainteresowaniem. Podsumowując: na dzień dzisiejszy jestem z butów bardzo zadowolony, ich cena może być dla wielu rowerzystów odstraszająca ( bo czy może być coś tak taniego i dobrego? :D ), ale myślę że K-biker to przyzwoite buty za naprawdę niewielkie pieniądze. Póki co zastrzeżeń nie mam żadnych. Niestety nie mogę nic powiedzieć na temat ich trwałości, ale z biegiem czasu i kilometrów na pewno coś dopiszę. W każdym bądź razie wszystkim nowym użytkownikom tych i innych butów spd życzę aby zawsze w porę zdążyli wypiąć się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także kupiłem sobie te buty. Z rozmiarem nie trafiłem - nogę mam długą na 27,8 cm więc wziąłem rozmiar 42 (wkładka 28 cm). Niestety okazało się że buty są zbyt ciasne, więc wymieniłem na 43 (o dziwo podczas wymiany sprzedawca sam pokrył koszt ponownej wysyłki).

Wizualnie buciki prezentują się całkiem dobrze, najgorsze jednak w nich jest to że trzeba samemu wyciąć otwór w podeszwie pod bloki (trochę się z tym namęczyłem), bloki są schowane dosyć głęboko więc podczas chodzenia nie słychać stukania bloków o podłoże co jest dużym plusem, podeszwa w butach nie jest zbytnio sztywna, ale mi to nie przeszkadza, na plus jest także bardzo fajny protektor który znakomicie będzie spisywał się w terenie.

Buty są bardzo wygodne - w sumie prawie ich nie czuję że mam założone. Można w nich śmiało biegać i chodzić.

Jak z ich trwałością i wentylacją stopy zobaczy się w przyszłości (jak na razie na wenetylację na razie nie narzekam)

Poprzednio miałem buty Shimano, Biemme Carbon oraz Axo Twin Straps i jak na razie Kruk K-Biker bije je na łeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... najgorsze jednak w nich jest to że trzeba samemu wyciąć otwór w podeszwie pod bloki (trochę się z tym namęczyłem)...

Ja też się męczyłem, ale w sumie to nie taki wielki problem, choć zastanawiam się w czym problem, aby na etapie produkcji powycinać odpowiednie dziurki... U konkurencji w tańszych modelach (czyli za jakieś 160 zł) też jest ten problem. Z tego co napisałeś widzę, że miałeś już do czynienia z butami spd innych marek i twoje testy mogą być bardziej wiarygodne od moich - jakbyś mógł napisać w czym buty K-Biker biją na głowę np. shimano to byłbym wdzięczny, pomijając oczywiście kwestię ceny, bo tu różnice nie wymagają żadnego komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy do tych tescików mona prosić foty bucików ? Bo jestem ciekaw jak wyglądają...
A proszę bardzo

57636a662c90f635m.jpg

 

Ja też się męczyłem, ale w sumie to nie taki wielki problem, choć zastanawiam się w czym problem, aby na etapie produkcji powycinać odpowiednie dziurki...

Zapewne chodzi tutaj o to że po wycięciu buty nadają się tylko na rower. A tak to można je sobie kupić do normalnego chodzenia.

 

Właśnie też jestem ciekaw w czym te K-Bikery są lepsze od butów Shimano, które sebekfireman testowałeś. Co to był za model tych butów?

Oj co to był za model to nie mam pojęcia (to był jakiś wyższy model z 2001/2002 roku). A lepsze są pod względem wygody oraz lepiej się podbiega pod górki niż w tych wszystkich super sztywniakach co miałem, poza tym idąc teraz po rower nie muszę się obawiać że wywinę orła na schodach <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi oto, żeby te buty się dobrze sprawowały na rowerze, w pedałach SPD, a nie żeby się wygodnie pod górkę podbiegało, etc. <_< Jakbyś mógł jeszcze jakieś wypady, które w nich przejechałeś, lub przejedziesz opisać w tym temacie, to byłbym bardzo wdzięczny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi oto, żeby te buty się dobrze sprawowały na rowerze, w pedałach SPD, a nie żeby się wygodnie pod górkę podbiegało

Niby tak, ale chyba nie do końca jest to prawda... K-biker są przeznaczone i do jazdy na rowerze i chodzenia. Sztywna podeszwa w butach typowo kolarskich praktycznie uniemożliwia (bezpieczne) chodzenie. Jak już kilkakrotnie wspominałem K-Biker to buty do szeroko pojętej turystyki rowerowej, co np. umożliwia połączenie przyjemności jazdy z systemem spd, z możliwością zwiedzania zabytków lub innych obiektów, w przypadku gdy trzeba zostawić gdzieś rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy widział ktoś te buty poza allegoro? Pisałem do Pani która je sprzedaje i niestety nr 46 nie posiada a w taki może bym wszedł :) Z wielką chęcią bym kupił SPD, ale przeraża mnie wydanie 250 zł za buty i pedały. Wielka prośba jak ktoś będzie widział buty w większych rozmiarach dajcie mi znać!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, macie racje. Jeszcze jedno pytanie. Widzę, że oboje macie pedały SPD, czy wygodnie się jeździ w pedałach zatrzaskowych, nie odczuwacie żadnego dyskomfortu, czy czegoś podobnego? Czy ktoś wie, czy w Łodzi znalazłby się jakiś sklep, w którym owe buty byłyby dostępne w ofercie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedały SPD wymagają pewnego przyzwyczjenia, chodzi głównie o to aby przed zatrzymaniem zdążyć się wypiąć :). I na tym polega dyskomfort, o czym miałem okazję przekonać się na własnej skórze... Największa zaleta spd to optymalne wykorzystanie pracy nóg, w spd lepiej "czuć" rower i nie ma możliwości przypadkowego ześlizgnięcia się stopy z pedału. Jeśli chodzi o wygodę jazdy jest taka sama jak na platformach, niekórzy narzekają na mały "luz roboczy" systemu spd obciążający dodatkowo kolana, ale jak dla mnie jest ok i nie mam z tym najmniejszych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze moze byc podobny problem jak u mnie- chodzę normlanie jak kaczka -tj. \ / :) u dołu stopu u góry palce. SPD wymuszają pozycje || badź nawet / \ (przy wypięciu). Przez co mam czasem problem z prawym kolanem...poprostu nie jest "przyzwyczajone" do pracy w tej pozycji i potrafi nawalac/latać jakoś dziwnie po jezdzie ;p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wracając do tematu... Wydaje mi się, że temat tych butów zostało powiedziane niemal wszystko, pozostaje jeszcze kwestia trwałości... Postanowiłem więc zrobić małe podsumowanko:

Zalety:

- bardzo atrakcyjna cena

- dobra jakość wykonania

- przyzwoity wygląd

- uniwersalność zastosowań

Wady:

- brak wentylacji (latem może być nieprzyjemnie :) )

- dość miękka podeszwa

- numeracja kończąca się na rozmiarze 45

- problemy z zakupem butów w sklepach stacjonarnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena końcowa 111 zl za mało jeżdżone to chyba ciut dużo

co sadzicie ?

Moim zdaniem zdecydowanie za dużo, nawet jeśli w komplecie już były bloki. Nowe kosztują niecałe 80 zł plus poweiedzmy oryginalne bloki ok.50 zł to wychodzi jakieś 130 za zupełnie nowy komplet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Czesi robią buty dla ludzi o małej stopie "życiowej" :rolleyes: Chciałem do nich napisac, ale nie mogę znaleśc ich stronki :unsure: Cięgle wiatr w oczy :glare: Może kiedyś uda mi się uzbierac na komplet SPD i buciki :P A może ktoś z was ma jeszcze jakiś patent na "zrób to sam" buty do SPD? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...