Skocz do zawartości

[do 9500] full am lub lzejsze enduro nowe lub uzywane


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!
szukam roweru fulla głównie do jazdy po beskidach szczyrk, enduro trails w bielsku mam 178cm i 85kg kiedyś miałem gianta trance jeszcze na kołach 26"  musiałem zmienić ze względu na fotelik dla dziecka na  HT  29" teraz chciałbym wrócić na fulla zastanawiam się nad kilkoma rowerami

- używany Trance raczej kolo 27,5 bo są tańsze
- używany Reign też 27  ( ostatnio przejechałem się na Trance i Reignie oba na kołach 29" i nie ukrywam że reign mi bardziej spasował)
- nowy  Ghost  SLAMR AL BASE
- nowy Marin Rift Zone 2
-nowy Dartmoor Bluebird Evo 29"

ktoś pomoże doradzi? rama myślę że M na kołach 29" nie do końca wiem czy na 27,5 też M czy może L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używane Reigny na średnim kole to nie jest zły wybór tylko tego jest sporo i często są kombinowane albo przekombinowane. Często już swoje przeszły u niejednego właściciela. Musisz z używek szukać najmniej utyranych lub takich co użytkował jakoś oto dbał. Może po dziewczynie. Jak coś znajdziesz to daj link to się odniesie bo tak to nie ma za bardzo o czym gadać. Na pewno na średnim kole potrzebujesz M-kę. Z nowych coś z Dartmoora jak już bo za nic jednak do takiej jazdy nie kupił bym czegokolwiek z Reconem. Z drugiej strony zadbany Trance czy Reign będzie kilka x lepszy jako całość od czegokolwiek z Dartmoora w tej kwocie. No i serwis całościowy po zakupie czyli trzeba to wliczyć w zakup wiec masz jakieś okolice 8 tys. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tyfon79dobrze Ci podpowiada. Znaleźć fajna nowke w tej kwocie bedzie problem. M i L raczej sie sprzedają, czasami zostaje coś ciekawego, ale albo dla krasnala albo dla olbrzyma;)

Uzywka, mozna trafić i trzeba sprawdzić. Np. taka rzuciła mi sie w oczy:

https://m.olx.pl/d/oferta/rower-enduro-yt-industries-capra-29-al-base-CID767-IDPeO7U.html

Szukać, szukać i znaleźć coś co sie podoba i nie jest zmęczone górami za bardzo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za propozycje dosc ciekawy  a  jak ten rower będzie podjeżdżał ? bo nie ukrywam że chciałbym też na nim podjeżdżac a nie tylko wyciagi i chcialbym dodac ze ja raczej nie zapuszcze sie tym zakupionym sprzetem na trasy trudniejsze niz niebieskie bo na tyle pozwala moj lvl a ze 4 dyszki na karku to raczej jakiegos progresu nie przewiduje 😁

Edytowane przez Dizmon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wystarczający budżet na nowy rower, więc nawet nie zawracaj sobie głowy używanymi, z historią i bez gwarancji. 

Używany rower trzeba przed zakupem dokładnie obejrzeć, zwłaszcza w poszukiwaniu pęknięć ramy, 

Z kolei po zakpie użyce trzeba zrobić generalny serwis/remont, którego koszt może wynieść od kilkuset do ponad 1000 zł.

 

Zamiast używanego Reigna możesz wziąć nowego Blackbirda Pro:

https://velo.pl/gorskie/gorskie-zawieszone/enduro-29-fs/dartmoor/blackbird-evo-29-1

https://velo.pl/gorskie/gorskie-zawieszone/enduro-29-fs/dartmoor/blackbird-evo-29-2

 

Rift Zone, SLAMR i Bluebierd mają zbliżoną geometrię. Za tym ostatnim przemawia lepszy, sztywniejszy widelec - Marzocchi Z2 (golenie 34 mm) zamiast Recona (golenie 32 mm). 

Minusem Dartmoorów jest usztywnianie się zawieszenia podczas hamowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ghosta SLAMR moge miec za 8500 jesli bralbym dartmoora  to mysle ze Bluebirda a on jest za +/- 7000  strasznie mnie kusi ten ghost ale faktycznie ten Recon z przodu jest slaby ale czy dla mnie do takiej jazdy jak moja bedzie to zauwazalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dizmon napisał:

dzieki za propozycje dosc ciekawy  a  jak ten rower będzie podjeżdżał ? bo nie ukrywam że chciałbym też na nim podjeżdżac a nie tylko wyciagi i chcialbym dodac ze ja raczej nie zapuszcze sie tym zakupionym sprzetem na trasy trudniejsze niz niebieskie bo na tyle pozwala moj lvl a ze 4 dyszki na karku to raczej jakiegos progresu nie przewiduje 😁

Podjeżdża tyle ile masz pary w nogach w stosunku do normalnego górala. Ghost nawet powinien ciut lepiej. Trasy niebieskie to zazwyczaj jakiś syf w postaci flow traili więc moim zdaniem nie ma szans byś bardzo szybko nie wjechał na jakieś czerwone trasy. Kupisz spróbujesz to sam się przekonasz o możliwościach tego typu roweru. Niestety z Reconem to będzie mocno trudniejsze. Nie ta praca, nie ta sztywność i tak dalej a nowy amor nie mało kosztuje. Szukaj czegoś takiego jak ta YT bo widać "prawdę" na fotach. Tak na szybko jak patrzę na Reigny to ludzi mocno bezczelnych, koloryzujących jest cała masa. Jak masz już koniecznie nowy z kompromisami to też jestem za Ghostem ze względu za pracę 4 zawiasu i ogólnie jakości ramy tej marki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...