Skocz do zawartości

[3000-3500] Rower cross dla kobiety


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo prosilbym o pomoc w wyborze roweru crossowego dla Żony :)

Ostatnio świetnie doradziliscie mi w wyborze roweru dla mnie, mam nadzieje ze teraz tez sie uda cos znalezc.

Ma to byc rower crossowy, używany głównie na ścieżkach rowerowych lub do jazdy po mieście, czasami do jazdy po drogach gruntowych. Priorytetem jest wygoda używania.

Żona ma 165 cm wzrostu, waży poniżej 50 kg. Do roweru będziemy chcieli zamontować fotelik dla dziecka z tyłu (obecnie mamy Bobike Maxi Tour mocowane do ramy). W przyszlosci byc moze zamiast fotelika bagaznik lub koszyk z przodu.

 

Po wstępnym oglądnięciu kilku modeli, mysle ze Liv Rove 1 oraz Riverside 920 wydają się w porządku.

W przypadku Liv Rove chyba rozmiar ramy S będzie dobry, w przypadku Riverside 920 mam mały dylemat ale po przymiarkach do RS 500 w Decathlonie, M-ka wydaje się za duża i raczej S będzie lepsze.

Riverside 920 jest dostępny w Decahtlon, Liv Rove 1 2021 (lub 2022) w rozmiarze S jeszcze szukam, póki co nie ma dostepnej sztuki.

 

Chętnie poszukałbym czegoś z drugiej ręki, niekoniecznie nowego ze względu na oszczędność kosztów. Znalazłem na portalach:

1. Live Rove 1 DD 2021 w rozmiarze M (~4000 zł)

https://www.liv-cycling.com/pl/rove-1-2022

2. Liv Rove 1 DD 2019 w rozmiarze S (~3500 zł)

https://www.liv-cycling.com/pl/rove-1-dd-disc-2019

Jak chodzi o wersje 2019 vs 2021 to czy przypadkiem ta z 2019 nie ma amortyzatora sprężynowego? Dla niskiej wagi chyba bylby lepszy powietrzny ale tutaj nie jestem pewien.

 

Bylbym bardzo wdzieczny za komenatrze i sugestie!
Jezeli macie na oku jakieś ogloszenia z allegro / olx to bardzo prosze o link chetnie przegladne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje @chudzinki!

Rove jest ładniejszy wizualnie, plus wg mojej ograniczonej wiedzy ma troche lepszy osprzęt.

Niestety wersja 2021/2022 jest już znacznie droższa od Riverside (co najmniej 1000 zł), natomiast używany rocznik 2019 jest na gorszym amortyzatorze.

Ogolnie ciezki wybor.
Czy jest coś co by stawiało technicznie jeden rower (Rove 1 vs 920) znacznie powyzej drugiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, można jeszcze poszukać coś z Specialized Sirrus X 2.0 ST | Damskie rowery crossowe Specialized (greenbike.pl)

Ogólnie fraza Specialized Sirrus - bardzo fajne rowery, miałem podobny dylemat, kupiłem u ubiegłym roku zonie ten model i jest bardzo zadowolona

Rower crossowy Specialized Sirrus Elite Alloy – wersja damska 2020 - Sprawdź (greenbike.pl)

W razie czego jest troche tych rowerów na OLX

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pawelszm napisał:

Dziekuje @chudzinki!

Rove jest ładniejszy wizualnie, plus wg mojej ograniczonej wiedzy ma troche lepszy osprzęt.

Niestety wersja 2021/2022 jest już znacznie droższa od Riverside (co najmniej 1000 zł), natomiast używany rocznik 2019 jest na gorszym amortyzatorze.

Ogolnie ciezki wybor.
Czy jest coś co by stawiało technicznie jeden rower (Rove 1 vs 920) znacznie powyzej drugiego?

Nie ma żadnego sensu dopłacania 1000zł. czy więcej do 2rz. napędu. 

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...