Skocz do zawartości

[Przerzutka tylna] XT RD-M8100 Dźwięki


Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór, przychodzę z irytującym problemem mianowicie jeździłem na przerzutce NX'a, gdy jechałem po kamieniach, korzeniach, większych troszkę nierównościach przerzutka?? wydaje dziwne dźwięki jakby terkoczące, jest to irytujący dźwięk skaczącej przerzutki nie wiem jak to nazwać, chciałem rozwiązać ten problem przechodząc na XT, lecz niewiele to dało. Dźwięk pozostał taki sam tylko na nierównościach, jakby sprzęgło niewiele dawało 😐. Panowie pomóżcie mi bo już nie mam sił. hak? łańcuch ma prawidłową długość (xx1 eagle złoty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Regulacja na pewno wykonana poprawnie? U mnie przerzutka ze sprzęgłem siedzi cicho nawet na wielkich dziurach.

Podejrzewałbym także krzywy hak przerzutki. Długość łańcucha raczej z tym nie będzie miała wiele wspólnego, ale możesz wrzucić zdjęcie napędu z boku na skrajnych przełożeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reign seryjnie był z napędem NXa, z uwagi na sprzęgło wrzuciłem xt

16 godzin temu, bogus napisał:

Regulacja na pewno wykonana poprawnie? U mnie przerzutka ze sprzęgłem siedzi cicho nawet na wielkich dziurach.

Podejrzewałbym także krzywy hak przerzutki. Długość łańcucha raczej z tym nie będzie miała wiele wspólnego, ale możesz wrzucić zdjęcie napędu z boku na skrajnych przełożeniach.

regulacja tak, mam przerzutkę od marca. przerzutka jest prosta, jutro zaglądnę najwyżej podeślę zdjęcie od tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, schwinn0 napisał:

Jesteś przekonany, że to terkotanie to nie wina łańcucha? Czy jak próbujesz nagiąć wózek przerzutki w stronę korby to jest to mocno utrudnione?

powiem tak, też o tym myślę, przerzutka po prostu trzyma jest opór a nawet trzeba mocniej przycisnąć ale tak czy inaczej przy zjazdach (korzenie,kamienie) z większą lub czasami mniejszą prędkością odzywa się jakiś dźwięk z napędu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
7 godzin temu, JuloGlory napisał:

reign seryjnie był z napędem NXa, z uwagi na sprzęgło wrzuciłem xt

NX także ma sprzęgło... Podobnie jak jazda przerzutka pod napęd 12s.

Jeśli problem występował wcześniej i teraz także to winna nie jest przerzutka. Bardziej skupiłbym się na kasecie i krzywym haku, chociaż te elementy odzywałyby się także na płaskiej trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jeździsz po korzeniach i kamieniach, jakieś dh i enduro to nie dziw się, że słychać tylny napęd skoro cały tył roweru tłuczesz na nierównościach.

Przerzutka i łańcuch w niej to nie jest sklejony ze sobą zestaw i normalne, że na takich nierównościach łańcuch będzie się telepał i szarpał przerzutką.

 

Chyba zakładałeś, że zjeżdżając po tak nierównej nawierzchni będzie cisza jak makiem zasiał a wibracje i uderzenia od kontaktu roweru z nierównym podłożem to jakoś magicznie znikną.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...