Skocz do zawartości

[wymiana napędu] rower crossowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałem skorzystać z pomocy na forum w doborze nowego napędu w rowerze crossowym.

Obecnie mam taki zestaw:

kaseta:SHIMANO CS-HG31 8-SPEED, 11-34T(AO), BULK

łańcuch:KMC HG-40

korba: SHIMANO FC-M171 48X38X28T SILVER,W/SILVER CG, W/O FIXING BOLT, CHAINCASE COMPATIBLE

--------------------------------------

Dodatkowo piasta: SHIMANO FH-RM30 BLACK 8-SPEED QR-TYPE(SILVER:170MM) 32H OLD:135MM AXLE:146MM,

W/O SEAL

przerzutka tył: SHIMANO RD-M360-L ACERA SGS 7/8-SPEED, DIRECT ATTACHMENT

korba: SHIMANO FC-M171 48X38X28T SILVER,W/SILVER CG, W/O FIXING BOLT,

Suport: VP-BC73 CARTRIDGE 68X122.5 W/ FIXING BOLT

---------------

Chciałbym zmienić kasetę, łańcuch i korbę tak aby pasowały do piasty i bez wymiany przerzutki.

Myślałem o zestawie:

Shimano CS HG41 8 rzędowej lub CS HG51 8 rzedowej + łańcuch Shimano CN HG71 Deore LX +pin 8/7/6

rzędowy 116 ogniw

Co do korby to bez wymiany suportu chyba nie mam pola do popisu i zostaje coś takiego:

https://www.rowertour.com/p/65772/shimano-fc-ty301-korba-z-oslona-czarna

Czy taki zestaw będzie pasował do obecnej piasty i przerzutki?

Jak myślicie czy to ma sens a może inaczej rozbudować swój rower?

Byłbym wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

Chciałem korbę wymienić również na:

https://www.rowertour.com/p/48891/shimano-fc-m361-acera-korba-na-kwadrat-z-oslona-czarna#rozmiar-48x38x28-175mm

Ale podobno nie bedzie pasowała do suportu.

Czy wystarczy kupić nowy wkład suportu i jest szansa na wstawienie czegoś lepszego?

W co warto zainwestować przy kasecie HG 41 lub HG 51 i tym łancuchu HG71?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam rower wheeler cross 6.2, w którym przyszedł czas na zmianę napędu. Chciałbym kupić przy tej okazji trochę lepsze części niż pierwotnie ale bez radykalnej przeróbki tzn bez zmiany piasty i przerzutki itd. Dlatego wybrałem kasetę 8 rz. Alivio lub Acera. Rowerem jezdzę po szosie dlatego byłoby super trochę zmienic biegi pod tym kątem ale nie wiem czy korbę mogę z mniejszymi tarczami z powodzeniem tutaj zamontować.

Poza tym dobrze jakby korba była lżejsza i z możliwością wymiany pojedyńczych tarcz. W sklepie dostałem jednak odpowiedż że do mojego suportu pasuje tylka taka najtańsza korba jak pisałem wcześniej. Stąd dylemat czy nie wymienić suportu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suport to jest najmniejszy problem - kosztuje ułamek ceny korby. Przelicz sobie na bike gear calculator jakich wielkości zębatek potrzebujesz. Daj znać co uradziłeś to coś polecimy. W każdym razie w przypadku radykalnych posunięć powinieneś się liczyć z koniecznością wymiany przerzutki przedniej. Sztywniejsze korby to przejście na system ht2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że coś takiego jak ta mi wystarczy z wielkością tarcz jak mam teraz:

https://www.rowertour.com/p/48891/shimano-fc-m361-acera-korba-na-kwadrat-z-oslona-czarna#rozmiar-48x38x28-175mm

Tylko wkład suportu obecnie jest taki:

VP-BC73 CARTRIDGE 68X122.5 W/ FIXING BOLT

Dlatego nie wiem jaki suport ewentualnie dokupic żeby pasował do ramy i korby.

Chyba, że zostanę przy korbie najtańszej jaka teraz pasuje bez zmiany wkładu suportu:

https://www.rowertour.com/p/65772/shimano-fc-ty301-korba-z-oslona-czarna

Tylko czy słabsza korba nie zużyje się jak zmienię łańcuch na hg71?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Każdy podpowiada Ci korby że zintegrowaną osią - ja również w innym temacie, gdzie także pytałeś o to samo. Ty nadal brniesz w suport na kwadrat.

Trwałość napędu w największym stopniu zależy od łańcucha, więc im on będzie lepszy tym lepiej dla całej reszty komponentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...