Skocz do zawartości

[koła] Jakie koła do 500zł


Rapero7000

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zrozumiałeś - nie o system mocowania tarcz chodzi. Chodzi o to że triban ma hamulce tarczowe i przy okazji mocowanie kół na szpilki qr (takich kół jest jak na lekarstwo) a nie na sztywne ośki (takich tanich kół znajdziesz od groma). Mocowanie samej tarczy nie ma nic wspólnego ze standardem mocowania koła w ramie - to jest wyłącznie kwestia korpusu piast jakie posiadają owe koła. Po prostu ilość kół posiadających piasty na qr i przy okazji mocowania dla tarcz ( bez znaczenia w jakim systemie) jest ograniczona, bardzo ograniczona.

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mihau_ napisał:

Centerlock jest "nowszym" systemem i wszystkie wyższe grupy mają tarcze już wyłącznie w tym systemie. 

Ale dawać 1000/1100 za aksiumy jako akcesoryjne koła? 🤭

To nie są akcesoryjne koła tylko tylko koła, które będą używał fabryczne poją w zapomnienie. 

Ja już wcześniej pisałem, że można takie kupić na stronie https://www.centrumrowerowe.pl/komplet-kol-mavic-aksium-disc-pd21372/?v_Id=152620

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, abdesign napisał:

Nie zrozumiałeś - nie o system mocowania tarcz chodzi. Chodzi o to że triban ma hamulce tarczowe i przy okazji mocowanie kół na szpilki qr (takich kół jest jak na lekarstwo) a nie na sztywne ośki (takich tanich kół znajdziesz od groma). Mocowanie samej tarczy nie ma nic wspólnego ze standardem mocowania koła w ramie - to jest wyłącznie kwestia korpusu piast jakie posiadają owe koła. Po prostu ilość kół posiadających piasty na qr i przy okazji mocowania dla tarcz ( bez znaczenia w jakim systemie) jest ograniczona, bardzo ograniczona.

Jakie jeszcze są koła, które pasują oprócz mavic aksium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.wojczal-bike.pl/en/wheels/road/dt-swiss-r460-disc-novatec-791792-wheelset-1645g?sort=p.price&order=ASC

1111zł po dzisiejszym wysokim kursie za koła 1645g vs 1900 za Mavic Aksium. Swoją drogą troche dziwne ze sklep z Jeleniej ma stronę tylko po angielsku. Do tych obręczy mozna dokupić endcapy, znaczy sie przejściówki do sztywnych osi (na przyszłość, do innego roweru)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kól mavic aksium disc dostałem taką odpowiedz z jednego ze sklepów: W takim wypadku niestety nie znajdziemy kół odpowiednich dla Pana roweru. Standard osi na to nie pozwala. W Pana rowerze jest to 9x130 mm.  Czy na pewno sprzedający ma rację? Czy na pewno te koła nie będą pasowały do triban rc500?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza z tym jakie osie mają koła taribanie rc500. na pewno są inne niż w kołach mavic asium disc, bo tam są osie 12x100 i 12x142. Intersowałoby mnie czy te koła będą pasować do triban rc500. Podobno w zestawie są adaptery, aby zamonować te koła w innym standardzie osi. Prosiłbym o potwirdzenie przez forumowiczów, gdyż nie chcę wtopy, polegającej na tym że kupie koła, a te nie będą pasować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką dostałem odpowiedz z jednego ze sklepu, który sprzedaje takie opony:

 

Rzeczywiście w zestawie z kołami https://www.centrumrowerowe.pl/komplet-kol-mavic-aksium-disc-pd21372/?v_Id=152620 występują adaptery pod QR. Niestety tutaj musielibyśmy poczekać od 15-30 dni roboczych, gdyż nie mamy ich na miejscu. Wersja na centerlock jest dostępna „od ręki”:

https://www.centrumrowerowe.pl/komplet-kol-mavic-aksium-disc-pd21372/?v_Id=136618. Tutaj natomiast wymagane będzie zastosowanie adapterów z przejścia centerlock na 6 śrub. Jest on dostępny w sieci, my takiego nie posiadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zważyłem tak z ciekawości ile ważą koła z tribana po zmianie na obręcz db470. 2342g. Odejmując tarcze ze śrubami (przyjmuje że ok 160g x2, nie chciało mi sie ich sciagać) i opasek (te zważyłem 25gx2) wychodzi 1972g. Te Mavic ważą 1905g bez tarczy i opasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o wagę, powód dlaczego zdecydowałem się na wymianę kół jest zupełnie inny. Ale z drugiej strony jak zdecydowałem się na wymianę kół to grzechem będzie kupić pierwsze lepsze koła na które bez problemu może założyć i zdjąć zarówno oponę jak i  detkę. Przy okazji należy popatrzeć na inne ważniejsze dla koła cechy. Ale wymiana samych obręczy w fabrycznych kołach pozostawiając resztę elementów fabrycznego koła jest słabe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako alternatywę masz najtańsze koła mavica gdzie dalej masz stalowe szprychy, stalowe nyple, które są węższe o zdaje się 4mm (17mm obrecz) do których chciałeś zapakować opony >36mm szerokości. Chyba że mylę wątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepne się pod temat. Szukam kół  do szosy pod vb. Koła do 1100pln. Może być i takiej. Znalazłem sprawdzone koła na obręczach dt460 i piastach O Lite za 850 PLN w bikestacji.

Koła i szprychy dobrze znane ale piasty? Ktoś miał  z kim styczność? 

Później dt460 i dt350 za 1169pln  ale czytałem że na te piasty trzeba uważać i często serwisować. 

Biorę pod uwagę też dt 511 ale również na O Lite.

Ew. Jakieś wasze propozycje. 

Z góry dzięki. Pozdro

 

Co do tematu podjętego przez autora

Do 500 nie znajdziesz dobrych kół. 

Swego czasu ,w ub roku,w sierpniu,można by to kupić w daveo.pl koła za 570pln, obręcze dt 533 i piasty novatec pod 5 śrub.

Cena teraz wyższa i dostępne ma już mało co.

Nie polecam kół na piast shimano,bo za ten pieniądza to bd ważyć 3kg i piasty do serwisu co 3mies.,mniej więcej.

Miałem więc wiem co mówię.

Natomiast koła na obręczach dt533 polecam.

Mowa o piastach qr9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Cytat

Później dt460 i dt350 za 1169pln  ale czytałem że na te piasty trzeba uważać i często serwisować

Nie wiem co czytałeś ale 350 jest chyba najlepszą piastą za jeszcze rozsądną kasę. Maszyny, prosty ratchet, na pewno o wiele trwalsza niż jakieś chińczyki

Albo coś składanego na dt350 albo poszukaj novatec jetfly ale nie wiem ile kosztują teraz

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dokładnie taka sama specyfikacja i cena o jakiej Ci pisałem jeszcze w kwietniu i wrzuciłem linka. Parę postów powyżej. Oczywiście że się opłaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Rapero7000 napisał:

Dostałem ofertę składanych kół zgodnie z poniższą specyfikacją za cenę taką samą co mavic akisum disc. Czy waszym jest to lepszy wybór?

Piasty Novatec D791sb i D792sb
Obręcze DT R460disc 32h
Szprychy DT Competition race

waga około 1700gramów

Wg. Mnie lepsza opcja dt na novatec

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...