Skocz do zawartości

[3000-3600] Szosa+


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć forum,

Zwracam się do Was z zapytaniem i prośbą o pomoc w doborze sprzętu. 
Kupiłem okazjonalnie jakiś czas temu szosę dużo za dużą, na ramie 61 cadex i mieszance przedpotopowej Sory ,Tiagry, noname, (nawet piasta campagnolo była).
Przemęczyłem się na tym 2 sezony, chęć jazdy zawsze wygrywała, poza ramą przeszkadzał mi głównie rozmiar opon bo były tam 23. 
Teraz chciałbym rower w swoim rozmiarze i bardziej uniwersalny.

Szukam szosy+ takiej do której wejdą opony 32 (albo gładkie 35 jeśli to w ogóle możliwe) do jazdy głównie po płaskim, twardym, i suchym, ale żebym też nie musiał zsiadać/stawać przy pierwszych nierównościach, albo ziemnym dojeździe do drogi.

Osprzęt wystarczy mi pewnie i Claris bo jeżdżę rekreacyjnie, ale jakby była Tiagra to bym nie pogardził. Trochę szukałem wśród używek i celowałem w Cube Attain, dopóki nie znalazłem takiego ogłoszenia: 

https://www.olx.pl/d/oferta/cube-attain-race-disc-r-53-56-tiagra-sztywne-osie-ham-hydrauliczne-CID767-IDKbt1j.html#0429449af7

Sprzedający pisze że rama 56 to jak 53, o co tu w ogóle chodzi? Myślałem żeby celować właśnie w okolice ramy 53, to znaczy że w Cube Attain mam szukać 56, czy tylko w tym konkretnym modelu ramy Race tak jest? 
Myślałem też że przy tarczowych hamulcach wejdą 35 a tu sprzedawca pisze że może max 32, więc nie wiem czy nie odpuścić w ogóle Attain. Z tarczowymi hamulcami myślę że przebolałbym te 4k.
Macie jakieś propozycje na szosę+ w tym przedziale cenowym w używkach? Czy powinienem myśleć raczej o nowym ale Krossie/Romecie/Tribanie? 

Moje dane to: waga 79kg, przekrok 80cm, wzrost 174cm, budżet jak w nagłówku do ok 3600pln chociaż jeśli oferta będzie tego warta to mogę przejeździć sezon na starych butach i kasku i dołożyć do roweru.

Pozdrawiam,
G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sprzedający pisze że rama 56 to jak 53, o co tu w ogóle chodzi? Myślałem żeby celować właśnie w okolice ramy 53, to znaczy że w Cube Attain mam szukać 56, czy tylko w tym konkretnym modelu ramy Race tak jest?

To już wie tylko sprzedający o co mu chodzi...

A Ty szukaj ramy zgodnie ze swoim wzrostem i przekrokiem i tym co podaje producent, bo pisze prawdę. Rama z naklejką 53 ma długość horyzontalną 537mm, rama która ma naklejkę 56 ma tę wartość równą 560mm.

https://www.cube.eu/pl/2022/bikes/road/road-race/attain/cube-attain-race-blacknwhite/ - o ile się nie mylę, to geometria aluminiowych attainów nie zmienia się pomiędzy rocznikami ani nawet między wersjami.

Do attaina wejdą spokojnie opony 32C, wchodzą 33C cx'owe czyli z bieżnikiem - czy 35C gładkie to nie wiem (albo inaczej - nie sprawdzałem ale sądzę że tak). Tu jest jeszcze jeden kolega który ma/miał attaina i wiedzę nieco większą niż przeciętna - pewnie się wypowie.

 

cubek.jpeg

Edytowane przez abdesign
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziął miarkę, idiota, nie znając metodologii wykonywania pomiarów, zmierzył "po rurze" i wyszło mu 53cm 

Wchodzi gladkie 35, z tyłu ma więcej luzu niż z przodu

Attain jest spoko i kupisz go za dobrą kasę. Trochę drożej wyjdzie giant contend. Na rynku są też Defy/Roubaix/synapse ale te z kolei nie mają sztywnych osi. 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź i wyjaśnienie, jak wchodzą 32 a nawet 33 to już jestem spokojny.
Ten Attain  ze zdjęcia (wprawdzie nie na DTSwissach i Ultegrze) ale widziałem w jednym ogłoszeniu: 

https://allegro.pl/oferta/rower-szosowy-cube-attain-disc-shimano-tiagra-r54-11490159711

I znowu w nagłówku jest rama 56 a w opisie sprzedający pisze że to w "efektywnym rozmiarze ramy 54"
Coś zaczynam podejrzewać że to może być taki chwyt sprzedawcy na miarę "ramy najlepszej dla wzrostu 164-185" ;)
Co myślisz o np. takim ogłoszeniu:

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-cube-attain-race-roz-53-CID767-IDOjExp.html#c4419121ab ?

Nigdy nie używałem trenażera i nie mam pojęcia jak wpływa na eksploatację. Warto rozważać w tej cenie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mihau_ napisał:

Wziął miarkę, idiota, nie znając metodologii wykonywania pomiarów, zmierzył "po rurze" i wyszło mu 53cm 

Wchodzi gladkie 35, z tyłu ma więcej luzu niż z przodu

Attain jest spoko i kupisz go za dobrą kasę. Trochę drożej wyjdzie giant contend. Na rynku są też Defy/Roubaix/synapse ale te z kolei nie mają sztywnych osi. 

 

Dzięki również za potwierdzenie. Gładkie 35 byłoby idealne. 

Wyżej pytałem o Attaina, tyle że on nie jest na sztywnych osiach, to może Ciebie spytam jakiego Gianta byś proponował (w sensie czy wpadło Ci w oko jakieś ogłoszenie)
 

2 minuty temu, Mihau_ napisał:

Na szczękowych hamulcach nie włożysz takiej opony

Jasna sprawa, czyli tamto ogłoszenie odpada. 

Edytowane przez Gustavsson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, będę miał na uwadze również Gianta przeglądając, chociaż nie ukrywam że umysł nastawił mi się już trochę na tego Attaina. 
W każdym razie póki co dzięki za wyjaśniania, jak coś wyszukam i będziecie mieć chwilę to później może zapytam o konkretne ogłoszenie. 

Pozdrawiam,
G. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie ma za to imo najważniejszej rzeczy przy tarczach, hydrauliki

Attainy trafiają się w okolicach 4k z hydrauliką, szczerze mówiąc wolałbym "polować" niż brać tego

Zapisz się do grup sprzedażowych na fb, wiele rowerów nie trafia na olx itd

Przyznam że nie korzystam z serwisów społecznościowych, trochę liczyłem że może tu jest jakaś lokalna giełda, bo wszystkie Attainy na olx i allegro które były by ok, są na zbyt dużych ramach, ale to co tu jest w forumowej sekcji "sprzedam" to w sumie głównie odnośniki do olx które widziałem. Trochę się boję że będę czekał za długo, sezon się zacznie na dobre i później będzie dużo drożej. Ten Scott jest całkiem całkiem, jedyne co to to że sprzedający jest handlarzem może być na minus. Nie jest wizualnie może taki nowoczesny jak Attain, ale myślę że brak hydrauliki bym mu wybaczył. Chociaż gdybym miał do wyboru Attaina za 4k, to bym się nie zastanawiał. 

Edytowane przez Gustavsson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...