Skocz do zawartości

[Napęd] Dobór nowego napędu - zakup zapasów w normalnych cenach


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry,

Posiadam Kross trans 9.0. Napęd to:

PRZERZUTKA PRZÓD    SHIMANO DEORE T6000
PRZERZUTKA TYŁ    SHIMANO DEORE T6000
KORBA    SHIMANO T521
KASETA    SHIMANO HG50 10 rz 11-36
ILOŚĆ PRZEŁOŻEŃ    30 (3x10),
ŁAŃCUCH    (org. SHIMANO HG54, zamieniłem zgodnie z radami na 3x KMC X10).

TARCZE HAMULCOWE    SHIMANO RT10 (160)

 

W dobie obecnych czasów chciałem zamrozić trochę kasy w częściach rowerowych i przy okazji mieć spokój na kilka sezonów w kupowaniu części.

Zdziwiło mnie że część w/w elementów nie jest już dostępna, wobec tego, zwracam się z serdeczną prośbą o pomoc w doborze osprzętu, który da się aktualnie kupić. Chodzi oczywiście o:

- kasetę - mam SHIMANO HG50 10 rz 11-36 - cena w porównaniu z zeszłym rokiem wskoczyła x2. Obstawiam że to trochę przez inflację a trochę przez to że to już chyba stary model. Co polecacie w zamian? Chciałbym żeby kaseta pozostała z tej samej półki jakościowej.

- blaty - mam korbę SHIMANO T521 - blaty niemożliwe do kupienia. Pewnie przez to że to już chyba stary model. Co polecacie w zamian? Chciałbym żeby blaty korby pozostały z tej samej półki jakościowej. Ewentualnie zamienię na blaty ze stali jeśli mają być wytrzymalsze - dla mnie rower to czołg - ma być wytrzymały, może być ciężki.

Z poważaniem

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobieranie blatów z innych modeli do korby 3x to słaby pomysł.
Wygląda na to, że blatów do tej konkretnej korby wciąż nie brakuje w handlu: https://allegro.pl/kategoria/mechanizmy-korbowe-i-czesci-tarcze-i-czesci-251531?string=Tarcza Shimano FC T521&bi_s=archiwum_allegro&bi_m=Button&bi_c=Product&bi_term=Rowery i akcesoria-16414_Części-16416_Mechanizmy korbowe i części-251527_Tarcze i części-251531

Kasety też są:

https://allegro.pl/listing?string=shimano hg50 11-36&order=p&stan=nowe

Z zamienników warto rozważyć Sunrace MS1.

Ceny na allegro są takie jakie są, bo u dystrybutorów pustki.
Tego rodzaju części polecam kupować w sklepie biostern, mailowo można dopytać o planowane terminy dostaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie jeździsz i jak... ale jeśli to rekreacyjna jazda po płaskim przeszedłbym na 1x10, teraz masz okazję... 

na aliexpress można dostać stalowy blat narrow wide... kaseta... przy tych cenach też bym tam kupił.  W mtb mam kasete z ali, ponad 100h jazdy przebiegu, wszystko hula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...