Skocz do zawartości

[Przyczepka rowerowa] Bezpieczna i komfortowa


Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, podzielicie się doświadczeniem na temat przyczepek rowerowych które zdają egzamin w lesie?. Córka ma już zaraz 2 latka o chciałbym ja zabierać na wycieczki po lesie. Czytałem dużo o amortyzacji i podziale na piórkowe, sprężynowe i nawet automatyczne. Powiedzmy ze cena nie ma aż tak dużego znaczenia, ma być bezpiecznie i komfortowo. Tak sobie myślę ze będę celował w 1-osobowa. Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komfortowo po lesie, otóż proszę bardzo. Bierzesz obojętnie jaką przyczepkę, może być za 400pln albo za 4000pln, lepiej z amortyzacją, jakąkolwiek, naprawdę to nie ma jakiegoś ogromnego znaczenia, pewnie córa waży z 13kg. Co ma znaczenie? Zamiast opon 1.4 czy tam 1.6, nie wiem jakie dają teraz w standardzie, dajesz 1.95, tylko muszą się zmieścić. I pompujesz do zawrotnych 0.8 bar - córa moja waży 16kg a trailer taki najzwyklejszy, ale jakieś tam sprężyny siedzą. I jedziesz gdzie chcesz, łąki, lasy, drogi czy nie drogi to jest obojętne, po kartoflisku też się zdarzało. I patrzysz jak dziecina siedzi sobie spokojnie i buja subtelnie i może skupić się na obserwacji świata a nie na walce o życie w podskakującym pudle. 

Oponki które mam to Kendy kiniption 20, fajne bo przy tak niskim ciśnieniu idą też miło na asfalcie. 

image.png.409b86770d8dfc1724eab1bf99dfa28d.png

image.thumb.png.07219f55a290beadd53964bbd8b0a867.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo już coś wiem więcej, dobry pomysł z tym niższym ciśnieniem, aż się prosi aby przy wymianie mleka w moich oponach uzupełnić tez córce z przyczepce. No dobra, a jak z bezpieczeństwem?, co jest ważne z Twojego punktu widzenia na przestrzeni tego czasu?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepka na mleku, dobre dobre 😄 U mnie to odpada, zobacz na te obręcze 🙂

Mieszkam na wsi i jak mogę uciekam z głównych dróg. Ten podstawowy trailer ma pasy, porządne zapięcie żeby się nie odpięła od roweru (miałem inną jedynkę z zapięciem do trójkąta ramy i potrafiła się odpiąć, ale teraz wszystkie mają zapięcia pod ośkę więc nie ma tematu) i to chyba tyle. W praktyce przy mojej tułaczce poza głównymi drogami to jest wszystko co potrzeba, wiadomo odblaski i światła, chorągiewkę chyba młoda wyciągnęła i gdzieś posiała. Nie widzę za bardzo ulepszeń w innych/droższych modelach, które miałyby jeszcze to bezpieczeństwo na drodze zwiększyć. 

Z innych tematów to duże okna są fajne żeby dzieciak widział okolicę (dopóki nie zaklei sobie okien naklejkami z krainy lodu czy innymi dinozaurami), moskitiera, która bardziej pełni rolę osłony od wiatru, pełne przykrycie od ew. deszczu. I żeby jakiś bagażnik był bo to wygodne. U mnie jeszcze koniecznością była możliwość umocowania roweru młodej na tyle przyczepki i tu musi być odpowiednia konstrukcja rączki do prowadzenia przyczepki żeby dało się to zrobić. Przydatne są kieszonki w kabinie, gdzie można pochować orzeszki, picie przekąski. Chyba wszystko co mi przyszło do głowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć, wybrałeś jakiś konkretny model?

Przymierzam się do kupna w podobnych celach 😆 Wybór jest spory, a temat dla mnie nowy, trochę nie wiem od czego zacząć. Zastanawiam się nad przyczepką Burley, bo może służyć też jako wózek spacerowy, ale ceny są wysokie.. Ktoś używał i może się wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...