Skocz do zawartości

[3000 - 4000] Uniwersalny Gravel


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Poszukuję dość uniwersalnego Gravela, głównie na dojazdy do pracy po lekkich szutrach, ścieżkach leśnych ale także na jakiś dłuższy wypad weekendowy po asfalcie. Nie miałem większego doświadczenia z rowerami szosowymi więc zależy mi też aby pozycja nie była zbyt "sportowa". 

Oczywiście biorę też pod uwagę używane rowery, 

Z góry dzięki za pomoc, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, już się poprawiam ;) 

Waga około 80kg, wzrost 182 cm,

Z takich rowerów które aktualnie obserwuję to:

- Marin Four Corners 

- Esker 2.0

- Kelly Soot 30

- Boreas 1

- Accent Falcon 

Pierwsze takie moje pytanie to na co zwracać uwagę przy takim budżecie, i czy jest ewentualnie coś do czego warto byłby by dopłacić. Zastanawiam się czy ta Sora/Claris będzie wystarczająca ? Czy raczej może szukać coś na Tiagrze ? Ale o to też ciężko w tym budżecie, alternatywa Boreas 1 i Apex 1x10, ale tutaj obawiam się o to że będzie brakować mi przełożeń. 

Jeżeli rana aluminiowa to tylko z widelcem carbonowym ? Czy przy większych oponach one wystarczą ? Czy właśnie uderzać w stal ?

Sztywne osie ? Jak ich brak będzie miał wpływ na jazdę ? Czy warto dopłacać ?

W sumie na pewno dużym plusem byłaby też dla mnie możliwość upgrade'owania roweru, bo na początek nie chce wydawać dużej kasy na pierwszy tego typu rower, ale na pewno biorę pod uwagę późniejsze ulepszanie. No i na pewno jeżeli pojawiłaby się jakaś propozycja roweru na gorszych podzespołach, ale z późniejszą możliwością upgrade'u to też fajnie. 

Dzięki, 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku rowerów z barankiem możliwość racjonalnego ulepszania jest dosć mocno ograniczona. Nie zmienisz sobie ot tak hamulców czy klamkomanetek, albo też: zmienić możesz, ale pod względem finansowym jest to nieopłacalne. Wymienić możesz sobie koła, kierownicę, siodełko, sztycę, możesz wymienić przerzutkę z shimano 105/tiagry na grx , ale wymiana klamkomanetek/hamulców (na hydraulikę z mechaników), to bardzo duża kwota, której wydawanie jest zazwyczaj pozbawione sensu.

Czy sztywne osie są potrzebne? Da się obejść bez nich, to nie jest coś bez czego jeździć nie można, ale... ja nowego roweru bym bez nich nie kupił. No chyba że taniego mieszczucha do jazdy po bułki.

Generalnie, jak kupujesz rower z barankiem, to kupuj od razu docelowy, chyba że chcesz się bawić później w odsprzedawanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowych najtańszy jest chyba romet aspre 2. Później unibike geos oraz kross esker 6.

Z używek powinien być wybór z krossa eskera 6, merida silex 400, może ubiegłoroczny romer aspre 2, kellys soot 50. Najmniej sportową pozycję w teorii ma merida.

Edytowane przez hulk14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, dss napisał:

A co byście polecali z hydrauliką i Tiagrą żeby też nie naciągać za bardzo budżetu ? 

Nie istnieje nic takiego za taką kasę. Budżet jest sporo za mały na przyzwoitego gravela, jeśli go nie zwiekszysz to idziesz w półśrodki (co chyba każdy kto choć trochę siedzi w temacie rowerów odradzi). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tego połśrodka niekoniecznie bedzid się łatwo pozbyć. Na twoim miejscu zacisnąłbym zęby i kupił tego aspre 2 nawet i na raty zero, taniej i tak już nigdy nie będzie. Zresztą jeśli się wkręcisz to przekonasz się, że w przypadku okolowrowerowych spraw lepiej raz a porządnie, unikasz wtedy niepotrzebnych, pośrednich wydatków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...