Skocz do zawartości

[amortyzator przód] Fox 36 cieknie


BartekHrabia

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Dokumosa napisał:

Przetrzyj suchą szmatą.

Tylko z tym to akurat ostrożnie. Łatwo nabić tą szmatą jeszcze więcej brudu w uszczelki niż go tam było przed przecieraniem. Ja sam do uszczelek używam puszki sprężonego powietrza, dmuchając na nie pod kątem i dopiero po tym zabieram się za czyszczenie szmatką goleni. 

Z tym serwisem rowerowej amortyzacji jest trochę jak z onkologią. ;) Profilaktyka najważniejsza, objawy z reguły występują jak już jest za późno, a leczenie często jest wtedy już trudne, drogie i czasami nieskuteczne.

Edytowane przez Brombosz
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jesteś świadomym użytkownikiem. Jak ci się przyśni, że czyścisz goleń, to nawet przez sen będziesz to robił poprawnie... A prawda jest taka, że nieumiejętnie użyta na brudnej goleni szmata może sprawić, że to co nazbierane jest na uszczelce, zamiast od niej odpaść, znajdzie się tam gdzie być nie powinno... i to w ilości zależnej od częstotliwości takiego "zabiegu".

:) 

W skrócie:  

Jak czyścisz anodę szmatą, to rób to w stronę korony, a nie uszczelek... chyba, że te są czyste.

Edytowane przez Brombosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzisz serwis, widzisz na własne oczy co tam na stół do ciebie trafia. ;) 99 osób logicznie myślących powie, że to przesada z tą szmatą, a ten setny wciśnie cały brud z goleni pod uszczelki, bo mu kolega powiedział, że mają być czyste. ;) 

Ja nie napisałem nigdzie, że należy bać się szmaty... Po prostu jej też też trzeba użyć z głową, bo inaczej można (nawet wielokrotnie) popełnić głupi błąd początkującego, skutkujący pionowymi wytarciami anody we w miarę nowym sprzęcie.

PS. A patrząc na pytanie z pierwszego postu, to autor jest raczej na etapie poznawania swojego sprzętu. Tylko dlatego ja o tej szmacie... ;) 

Edytowane przez Brombosz
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...