Skocz do zawartości

[stery] Scott Scale RC 900 Team - jakie stery


pdz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam Scott Scale RC 900 Team , padły stery i chcę kupić coś lepszego.

W dokumentacji jest :

Syncros Pro Drop in / Tapered 1 1/2"-1 1/8" Łożyska 42mm i 52mm

Wybrałem wstępnie np. takie :

https://www.centrumrowerowe.pl/stery-zintegrowane-1-1-8-1-1-2-tapered-accent-hi-exe-pd17762/?v_Id=123891

https://www.centrumrowerowe.pl/stery-zintegrowane-1-1-8-1-1-2-tapered-token-omega-a83-pd22864/?v_Id=143807

ale w trakcie rozmowy Sprzedawca powiedział, że nie muszą one pasować.

Wymiary wg. specyfikacji pasują. Czy tak jest faktycznie i skazany jestem na metodę prób i błędów, czy będą pasować, czy może kupić oryginalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz znać kąty.

Napisz do producenta roweru, żeby Ci podał dokładną specyfikację.

Ewentualnie sprawdź na stronie, czy nie sprzedają sterów i nie ma podanych modeli do których pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do sklepu/serwisu czy są dostępne oryginalne to nie będę kombinował.

Znając życie serwis Scott nie podłoży się i nie powie, ze Accent  czy Token będą pasować.

Z drugiej strony myślałem, ze jest jakaś normalizacja i jak dobiorę rozmiar  pod taperowaną główkę 1 1/2"-1 1/8" oraz łożyska 42mm i 52mm to wystarczy ale jak widać nie musi ... szkoda.

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No będzie, ale musisz znać kąty bieżni.

Nie pytaj o Accent czy Token, tylko jakie wymiary i kąty mają łożyska. 

Jakbyś rozebrał, to na łożyskach powinno być oznaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, będą OK.
Zresztą nawet w specyfikacji masz to samo, co podaje Syncros u siebie:


Token: obraz.png.db518cd4b10ce116b767ead4bdb4bec2.png


  Syncros: obraz.png.1f6c0e28a10c5c6448e850f9766662ff.png

 

edit:
Na schemacie ze strony Tokena widzę, że dolne łożysko jest jednak 36/45. Ze zdjęć wynika, że bieżnia jest w zestawie, ale czy będziesz kombinował z jej wymianą?

Jeśli masz fabryczny mostek Syncrosa, to na Twoim miejscu kupiłbym same łożyska, bo kapsla i górnej pokrywy z tego zestawu i tak nie wykorzystasz.

 

 

Właśnie zauważyłem genialny opis tych Tokenów...

Cytat

Stery z serii Omega w sumie nie wyszczególniają się niczym szczególnym

😆😆😆

Przynajmniej nie wciskają marketingowego kitu. :)

(ale z polskiego gała z wykrzyknikiem :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 rowery, szosa na weekendową lub grupową jazdę gdy jest pogoda, stan idealny.

Spark na weekendowe wyjazdy w górki, jakieś bardziej ambitne jazdy, jak zobaczy trochę wody czy błota to pucowanie i smarowanie.

Scale ... ma najbardziej niewdzięczne zadanie, jest do tyrania do pracy, cały rok, liczę się zatem z tym, że stery, hamulce czy napęd dostają w kość.

Zamówiłem potrzebne graty, zobaczę jak dojada czy stery podpasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz sobie potwornie pod górę.

Zamiast zdemontować i sprawdzić lub napisać do producenta i dopiero zamawiać, to zamówiłeś i będziesz sprawdzał. Będziesz musiał i tak rozłożyć rower, a jak się okaże że nie pasują, to złożyć na starych. Bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do serwisu Scott w niedzielę i nie dostałem odpowiedzi.

Rower przeserwisowany i skręcony ale i tak stery nie nadają się do jazdy, więc rower i tak stoi.

Dzisiaj rozkręcę i sprawdzę czy te Tokeny pasują, jak tak to mam sprawdzone stery a jak nie to pomierzę a te zwrócę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Jak autor woli zamówić, potem ewentualnie zwracać, zastanawiać się czy pasują... Już nie pisząc o pieniądzach, bo same łożyska wyjdą taniej niż cały zestaw.

Mnie tylko zastanawia jedno. Skoro rower i tak stoi, to co to za problem go rozłożyć? Bym jeszcze zrozumiał, gdyby był non stop w użyciu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechało , górne jest takie samo ale dolne jest niższe i co dziwne, dolne wchodzi z luzem a powinny być 42/52.

Górne jest całe i ładnie chodzi a dolne rozpadło się, musiałem się nagłowić aby wyjąć z główki (karbon) i z widelca, po prostu są dwie części obudowy, wianuszek z kulkami i dwie pomarańczowe uszczelki.

Powiedzcie teraz co pomierzyć w łożyskach , jakie wymiary są istotne przy doborze ?

p.s. Dostałem w końcu dzisiaj odpowiedź ze Scott , mogę kupić oryginalne ale dostawa .... kurtyna .... lipiec 2022.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest inny problem.

Powiedzmy, że łożyska pasują, mają są 42 i 52 mm średnicy, powiedzmy, że mają po 45 stopni , górne pasuje ale dolne jest niższe i chowa się w główce, rama będzie szorować po amorze.

Zwrócę tego Tokena, pomierzę dokładnie stare i poszukam nowego, muszę kupić komplet, bo bieżnia uszkodzona przy demontaży starego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam w zestawie bieżnię i jest do podmiany ale może dam wyniki pomiaru suwmiarką.

Średnica zew / średnica wew / wysokość

Stare dolne - 52 / 40 / 8 , Nowe dolne - 51.7 / 40 / 7

Stare górne - 42 / 30 / 6.5 , Nowe górne - 41.7 / 30.5 / 8

Podejrzewałem, że może przy wybijaniu zrobił się luz ale oba mają po 0.3 mm mniejsza średnicę i grubości inne.

Tak więc jak wkładam dolne łożysko to się chowa na 1 mm, bieżnia nic nie da, będzie ocierać.

 

Czy możecie polecić jakieś inne stery z CR lub innego sklepu, które będą pasować ? Bieżnia do wymiany , więc komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare łożysko po włożeniu jest na równo z główką + bieżnia i jest ok a nowe jest o 1 mm niższe, wpada głębiej a także bieżnia wpada głębiej, w efekcie główka będzie ocierać o amor.

Nowa bieżnia nie jest grubsza, nie zniweluje tego 1 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...