Skocz do zawartości

[Piasta tylna Novatec d812sb] problem po wymianie bębenka


Grzeniu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Stary (oryginalny) bębenek był już bardzo mocno ponacinany przez kasetę, która co jakiś czas przeskakiwała,więc przyszedł czas na podmianę. Zakupiłem bębenek, wszystko elegancko pasowało, więc poskładałem i w drogę. Zaniepokoiłem się gdy prowadząc rower z garażu, korba się kręciła. W czasie jazdy próbnej podczas pedałowania było wszystko ok,ale gdy przestawałem pedałować,to bębenek "chodził" raz to do przodu, raz do tyłu, luzował łańcuch...no cuda ogólnie. Zacząłem kombinowac na wszelkie możliwe sposoby i nie potrafię się z tym uporać i dojść o co chodzi. Może ktoś podpowie gdzie szukać problemu? Bębenek nie jest oryginalny,ale w opisie byłą informacja,że pasuje do tego modelu i rzeczywiście do momentu zdjęcia z stojaka wszystko było plug&play. Dodam,że wszystkie łożyska pracują bardzo dobrze, pierścień zębaty po którym chodzą zębatki też jest cały i na swoim miejscu. Jeśli będa wątpliwości jak to wygląda podczas jazdy,to w wolnej chwili spróbuję nagrac krótki filmik. Z góry dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyny szukaj w tarciu. Z jakiegoś powodu bębenek nie jest osadzony w miejscu, w którym być powinien. W przypadku DT Swiss zdarza się, że tulejka separująca korpus piasty od bębenka zostaje przez jakiegoś rzeźnika zbyt mocno ściśnięta zamykaczem, w rezultacie zmniejsza się odległość między bębenkiem a korpusem i zaczyna się przekazywanie napędu na bębenek z kręcącego się koła. Z tego co widzę na rysunku - ta piasta ma takie samo rozwiązanie, tulejkę na osi. Zmierz, obejrzyj, może ją spłaszczyłeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cervandes Miałeś rację,chyba należę do tych rzeźników,co za mocno zamykają szybkozamykacz😬 Podłożyłem podkładkę,która jest chyba nawet ciut za gruba, ale wszystko dobrze działa,więc póki co tak zostawię, ewentualnie później sprawdzę coś cieńszego (nie miałem za dużego wyboru w swoim garażu). Dzięki za pomoc i temat chyba można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...