Skocz do zawartości

[Trasa Niemcy] pytanie


wojtek75

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, czytałem kiedyś o trasie biegnącej przez Niemcy, chciałbym teraz do tego tematu powrócić planując kolejny sezon ale nie mogę znaleźć informacji. Z tego co zapamiętałem, trasa wiedzie z południowego wschodu na północny zachód (mniej więcej: Sudety-Morze Północne) lub oczywiście w drugą stronę, alternatywnie . Sporo odcinków przebiegało dawnymi nasypami kolejowymi i autor opracowania zachwalał infrastrukturę biwakową wzdłuż trasy. Czy ktoś z Was podpowie mi co to za trasa i/lub gdzie znaleźć wiadomości i mapki? Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli trzymać się relacji Sudety-Morze Północne to myślisz na pewno o szlaku Łaby - Elberadweg, czyli najpopularniejszym szlaku rowerowym w Niemczech:

https://www.elberadweg.de/

Nad Łabą nie ma jednak nasypów kolejowych, są za to wały przeciwpowodziowe, które trasa rowerowa Łaby wykorzystuje. Z infrastrukturą biwakową na pewno nie będzie problemu.

To przykładowe obrazki z tej trasy - z Saksonii (dwa) i z Brandenburgii:

elbe-radweg-kolo-drezna-saksonia-2019-sz

trasa-rowerowa-nad-laba-w-saksonii-sakso

elberadweg-droga-rowerowa-laby-brandenbu

 

Sporą atrakcją po drodze jest Drezno - naprawdę warto zatrzymać się tu na dwie noce i zwiedzić miasto.

panorama-drezna-po-zachodzie-slonca-saks

rowerzysci-nad-laba-w-dreznie-saksonia-2

 

Innymi dobrymi trasami w Niemczech którymi możesz się zainteresować są Weser-Radweg - szlak Wezery, świetna Main-Radweg wzdłuż Menu, Ostseeküsten-Radweg wzdłuż Morza Bałtyckiego czy Kolejowy Szlak Rowerowy w Hesji. Wszystko to odseparowane od ruchu samochodowego trasy rowerowe, czasem z minimalnym udziałem spokojnych dróg publicznych.

Taka rowerowa niemiecka pigułka na moich stronach:

https://www.znajkraj.pl/rowerem-po-niemczech-15-popularnych-tras-rowerowych

Do Niemiec na rowery jeździmy często, lubimy bardzo, więc pytaj, jeśli potrzebujesz więcej informacji.

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma trasy po nasypie kolejowym Sudety-Morze Północne.

Są odcinki od Berlina na północ.

Najbardziej pasuje trasa Elberadweg (wzdłuż Laby). Od razu uprzedzam,że przejechanie całej to nuda.

Ale ... odcinek od Decina (Czechy) do Miśni (Meisen) to perełka i trudno znależc ciekawszą trasę blisko Polski.

Osobiście pojechałbym do Zgorzelca/Gorlitz pociągiem stamtąd Oder-Naise Radweg przez trójstyk do Czech (odcinek od klasztoru do Zittau jest super) potem albo Czechami przez Kytlice /Ceska Kamienica albo przez Zittauer Gebirge do Hrenska i dalej wzdłuz Laby do Miśni, ew aż do Falkenbergu .( tam jest RE3 pociąg do Berlina).

Z Miśni, ew Falkenbergu pociąg conajmniej do Lutherstadt Wittenberg albo lepiej do Berlina (odcinek Misnia-Riesa_Torgau_Wittenberg jest słaby)

Z Berlina trasą Berlin-Kopenhaga  do Rostocku (zaista trasa) z przejazdem przez Muritz Nationalpark , Boek i  Waren a nie jak pokazuje oficjalna trasa objazdem wokół parku.

Na północ od Rostocku promem przez kanał  (5 minut)( Warnemunde) i dalej na zachód (to chyba D3) wzdłuz wybrzeża do Travemunde (prom 5 minut) i do Lubeki (po drodze darmowy autobus dla rowerzystów/pieszych przez tunel przed Lubeką).

Z Lubeki pociąg do Szczecina ( dwie osoby + 2 rowery rok temu 33,00 euro).

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, Tomek21001 napisał:

Z Berlina trasą Berlin-Kopenhaga  do Rostocku (zaista trasa) z przejazdem przez Muritz Nationalpark , Boek i  Waren a nie jak pokazuje oficjalna trasa objazdem wokół parku.

O, napisz coś więcej o Berlin-Kopenhaga, jakimi drogami biegnie? Chyba tylko raz trafiliśmy na fragment podczas jazdy po Pojezierzu Meklemburskim. Nigdy nawet się nie przymierzałem do niej.

 

I rzeczywiście - zdecydowanie przez park narodowy Müritz. Domyślam się, że masz na myśli taką niekrótką trasę po jasnym, delikatnym szutrze lub utwardzanym czymś piasku, przed/za Waren? :)

droga-rowerowa-w-parku-narodowym-muritz-

szlak-rowerowy-w-parku-narodowym-muritz-

 

A pozostałe pomysły - same dobre rzeczy :)

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...