Skocz do zawartości

[Koło] Jakie koło pod wolnobieg i tarczę do 100zł?


drajwer112

Rekomendowane odpowiedzi

To jedź do nich i reklamuj :/ 

Zadajesz naprawdę za trudne pytania, na miejscu można je zdiagnozować szybko, a tak to można dumać i dyskutować w nieskończoność. 

Skoro uważasz że po serwisie to znaczy że wtedy coś się stało. Ale stuki z filmu są związane z hamulcem, chyba klocki się przemieszczają w zacisku i jest takie stuknięcie przy gwałtownym hamowaniu, ale nie pamiętam, na pewno miałem taką sytuację. 

Hamulec - dobra rada na przyszłość, zapisuj sobie albo rozkładaj części w kolejności rozbierania. Będziesz wiedział jak złożyć. Teraz musisz metodą prób i błędów. 

Co do inwestowania w ten rower - ja bym się dwa razy zastanowił. Bo rama nie jest jakaś wybitna żeby była bazą do świetnego roweru, a kupując nawet podstawowego górala, nawet używanego masz coś czym można po prostu jeździć i serwisować tyle co trzeba, a nie marnować czas na grzebanie w jakiś tanich zaciskach i się irytować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest jeden - nie mam mozliwosci kupna innego roweru ani sprzedazy aktualnego.

A zacisk odkrecilem z przodu, przelozylem sruby i dziala. Wyszlo  na jedno to samo, bo na przod hayesy ida.

A stery byly za mocno skrecone, przez serwis :)

Swietny rower to to nie bedzie, wiadomo.  Na pewno kiedys cos lepszego kupie, poki co to ma jezdzic tak jak powinno.

A z rama co nie tak?

Zadaje trudne pytania, bo nie znam na nie odpowiedzi, a forum dla mnie jest od tego zeby je zadawac i sie czegos dowiedziec :)

Edytowane przez drajwer112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im lepsza rama tym ktoś więcej czasu poświęcił na jej projektowanie, testowanie, jakieś poprawki. A sama geometria czy obróbka poszczególnych rurek wpływa na to że takim rowerem się po prostu wygodniej jeździ. Samo wykonanie, lakierowanie też jest solidniejsze, więc rower służy latami. 

Także - w przyszłości na pewno się uda. 

Póki co polecam książkę Zinna, majątku nie kosztuje, a jest napisana bardzo przystępnym językiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tego robil nie bede, nie mam czym, serwis to zrobi. Choc sam wiesz jak zachowuje sie moj serwis. Strach tam zawiezc. Jednak inne 35km ode mnie.

A czy pisalem ci, ze dzien przed zawiezieniem do serwisu smarowalem lancuch, a gdy go odebralem, byl jeszcze dosmarowany i nawet benzyna sobie z tym nie radzila? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja go smarowalem swoim shimano dry, odbieram, pokrecilem korba z 5 razy, bo regulowalem przerzutke a naped sie caly kleil. Scierka z benzyna ekstrakcyjna nie dala rady. Zdejmowac nie bede bo nie umiem sama spinka, wiec mowie wytre go robiac te 100km, a tyle to ja w 4 dni robie. Powaznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to z tymi cenami na sezon jest? Czesci ida jak swieze buleczki? To pierwszy poczatek sezonu, w ktorym bede jakiekolwiek czesci kupowal, wiec nie mam pojecia, a nie chce sie zdziwic, gdy hayesy zamiast 100zl beda kosztowac 200.

Drugie, przyjaciel chce kupic rower, budzet ok. 1,800zl. Ma na oku:

 

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-mtb-kellys-spider-10-27-5-pd23298/?v_Id=145251

https://sklep.rowery.pl/rower-kands-comp-er-hydr-27-5-altus-2021

Wedlug mnie do tej ceny sa to jedne z lepszych. Ma dylemat miedzy tymi dwoma. Wedlug mnie kands jest lepszy od kellysa. Przede wszystkim przez piasty i suport na maszynowkach, lecz mam watpliwosci co do ich jakosci. Moze ty cos wiecej o tych rowerach powiesz. A moze korzystniejsza propozycja do tej ceny? :D

No i hydrauliczne hamulce zamiast vbrake. Mowiac szczerze, zawiodlem sie na tych mt200. Vbrake alhongi z rometa za 1200zl zjadaja je na sniadanie.

Edytowane przez drajwer112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym mial zakladac nowy temat na kazde pytanie, zalozyl bym ich ok. 130 :)

A tu rodzi sie kolejne, czyli 131.

Wspomniales, ze te piski i wibracje podczas hamowania sa wina slabej tarczy. Problem lekko znika po regulacji hamulca lub wlozenia/wyciagnieciu klockow. I teraz pytanie, jak je wkladac, aby pracowaly rownomiernie i wlasnie zeby pozbyc sie tych przekletych dzwiekow? Jak bede miec rower wrzuce zdjecia wnetrza zacisku. W srodku po prostu sa magnesy trzymajace klocki, ruchomy i martwy.

Gdy te dzwieki znikna, pojawia sie przerazliwy pisk, lecz juz taki "normalny". Oczywiscie znika po tym co napisalem powyzej, lecz nie zawsze. Pare razy ustawilem tak, ze lekko piszczaly. Odtluszczenie wykluczam, choc moze lekkie...

Reguluje poluzowaniem srub i zacisnieciem klamki hamulca. Albo cos zle robie, albo w przypadku mechanikow to sie nie sprawdza. Nie moge wtedy wykrecic mocniej nieruchomego tloczka, bo bedzie ocieral. Skutek, miekka klamka. Naciagne linke najbardziej jak sie da? Klamka dochodzi do polowy. Cos jest nie tak.

Mam nadzieje, ze z hayesami takich cudow nie bedzie.

 

Edytowane przez drajwer112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie to zatłuszczenie, raz na zawsze. To może się zdarzyć przy hydraulikach, jak płyn cieknie, albo jak się łańcuch jakimiś sprayami nieuważnie smaruje. No albo pcha tłuste (ale ze smaru) paluchy. Ale nie z powietrza. 

I to prawda, z lepszymi hamulcami nie ma cyrków. Ale popełniasz błąd: 

Cytat

Reguluje poluzowaniem srub i zacisnieciem klamki hamulca.

To działa w przypadku hydraulików, gdzie oba klocki są ruchome. Mechaniki najlepiej ustawiać "na oko". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebralem rower i te szprychy, jedynie sie lekko, ale lekko zgiely przy glowce, czyli tam, gdzie lancuch sie zklinowal no i farba sie zdarla. Miales okazjd czytac moje zmagania ze starym kolem, wymienianie peknietych szprych i pytanie, czy to wplynie na ich wytrzymalosc? Nawymienialem sie tych szprych i po to nowe kolo kupilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten amortyzator to sztywny widelec na dworzu, jak stoi w cieplym miejscu to dziala. Jaki smar kupic do tego, bo chyba bede go serwisowal i jaki klucz zeby pasowalo do tych nakretek? Nadgarstki ubolewaja.

Chyba nowy temat zaloze co do tego amortyzatora, moze jak bedzie cieplej bedzie lepiej dzialal.

U znajomego, ma taki jakby zlom rowerowy znalazlem mechaniki tektro auriga czy cos w tym stylu, slyszalem ze mocne, brac? :D

Edytowane przez drajwer112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...