Skocz do zawartości

[Koło] Jakie koło pod wolnobieg i tarczę do 100zł?


drajwer112

Rekomendowane odpowiedzi

No to mam nie maly problem. Niestety zgubilem ta barylke od przedniego hamulca a w tych hayesach tego nie ma. Czy moje marzenia o tych hamulcach legly w gruzach?

http://imgur.com/a/VRM2lNY

https://allegro.pl/oferta/tarczowy-htm25-tektro-aries-przod-tar-160-mdm300-8878989469

Ewentualnie tektro aries? Dobre one sa? Beda na przod. Jak z porownaniem z tymi hayesami?

Tak w ogole to te hayesy tu kosztuja ( w decathlon) 100zl i inaczej wygladaja a inne hayesy 250zl. O co chodzi?

Edytowane przez drajwer112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu piszczą - nie wiem. Stawiam na to że klocki/tarcza się jakoś nie dogadują. 

A tej baryłki nie dokładasz sobie do zacisku ot tak. Ona albo jest częścią zacisku albo nie. 

Jeśli jej nie ma linkę regulujesz (zwykle naciągasz) luzując śrubę, albo na baryłce przy klamce.

Przemyśl dobrze czy nie chcesz hydraulika, za nieco ponad stówkę masz MT200, znacznie lepsze hamulce, pomijając Twoje odczucia z nimi. Problem linek odpada raz na zawsze. 

Aries - klasyczne hamulce z jednym ruchomym tłoczkiem. Jak MX5, tutaj ciężko się doszukiwać większych różnic. Gną tarczę tak samo jak każde mechaniki jednotłoczkowe. 

A Hayes z Deca to pewnie jakaś seria tylko dla nich, jak produkty wyprodukowane tylko dla Biedronki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, mt200. Przeciez to pic na wode, mowie powaznie, dzis znowu porownywalem je do swoich chinoli, zostawilem kolege dwa metry przed soba. Drugi ma aquille, to chyba z 10 metrow by go zostawil. Klamki nie sa miekkie ani nic. Choc gdy je trzymam i ruszam rowerem to lekko skrzypia. Ciekawe dlaczego? Zatlusczenie nie, rower nowy.

Nie chce hydraulikow, starcza mi podstawowe mechaniki.  Nowa klamka, manetka od przerzutki (bo moje manetki sa zintegrowane z klamka), plyny, klocki, zacisk, zalanie plynem.... Za 100zl moge miec 2x lepsze hamowanie, wedlug mnie.

No chyba, ze z nimi jest cos nie tak. Od drugiego slyszalem (kupowal nowy rower, testowal jeden na mt200, mowil ze nie ma roznicy miedzy tymi ktorymi ja testowalem zreszta on tez)

Czyli po prostu musialbym przeciagnac linke i tyle?

No to ja juz nie wiem, te hayesy nie ufam im, bo tak jak napisales tak moze byc. A jednak tektro znana i chwalona (nie zawsze) marka.

Byle by byly lepsze od moich "j.a.k super brake" :D i nie bylo tyle problemow co wlasnie z tymi jakami. Duzo ich tu opisywalem. Przede wszystkim to, ze jak dam blisko klocki tarczy to wyja.

Nie dogaduja? Tarcza zywiki, klocki organiki (czyli zywiki)

Ale czego tu sie spodziewac. Klocki za 16zl.

Edytowane przez drajwer112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak wiesz lepiej co Ci da lepsze hamowanie to kup. Z naciskiem że to 2x lepsze hamowanie to według Ciebie.

Ale faktycznie, klamkomanetki jak są to lepiej zostać przy mechaniku. 

Jak nie masz baryłki to regulujesz zacisk odkręcając mocowanie linki i po prostu go przesuwając. Mając baryłkę można niewielkie regulacje robić na zacisku. Ale da się bez tego obejść. 

Tektro i Hayes to takie same marki, z podobnej półki. Czy decathlonowe MX5 czy Aries? Nie wiem, pewnie wziąłbym Tektro. 

I nie chodzi o to czy klocki masz takie jak trzeba. Tylko że te konkretne tarcza, tak a nie inaczej dotarte  (bądź nie) tak a nie inaczej pasują do tych klocków. Biorąc pod uwagę że były tanie to sam sobie odpowiedziałeś. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pewnie te tektro wezme. Na pewno przemawia fakt prostokatnych (zwal jak zwal) klockow, a nie okraglych. Im wieksza powierzchnia cierna tym wieksza sila hamowania. W tych hayesach sa ala okragle.

A te tarcze tektro rozumiem tez sa jakie sa? Jakbym chcial poprawic sile hamowania to kupowac te same co na tyl czyli sm rt26 czy lepiej doplacic do lepszych i dac porzadne zywiczne? A moze zamiast tego polmetaliczne pod ta tarcze tekro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie dziwna sytuacja z moim starym kolem. Oska od strony tarczy, mozna ja wyciagnac tak, ze widac kulki, a z drugiej strony wypadl pierscien i widac lozyska piasty. Jakim cudem? Przeciez ja tam nic nie krecilem. Dodatkowo oska sie ladnie skrzywila, nawet klucza do wolnobiegu nie mozna bylo wsadzic. Chcialem koledze na 3 dni dac, ale sie zablokowalo i koniec. Ciekawe czy da sie to jeszcze uratowac? Wszystkich kulek tam nie ma. Bieznie nie sa wyrobione. Pytam tak z ciekawosci, dla wlasnego doswiadczenia, na pewno wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co ratowac, szkoda zachodu, osemka, szprychy plastikowe, a rozsypanie sie wolnobiegu na czesci pierwsze (mial taki luz, ze latal caly na boki i strzelal) w taki sposob,ze nawet nie musialem go odkrecac zeby go zdjac, a po zdjeciu wylecialy jakies pierscienie i polowa kulek czym moglo byc spowodowane?

2. Czy psikniecie brunoxem deo poprawi prace amorka?

Edytowane przez drajwer112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najkrócej i najprościej wyjaśniając bez wchodzenia w szczegóły - tym że miało to być tanie. Więc cięli koszty do granic absurdu, i tak właśnie powstają części "z plasteliny" które poza marnowaniem zasobów środowiska niczemu innemu nie służą, albo robią to bardzo krótko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytalem z ciekawosci po prostu, nie warto pakowac 180mm do takich warunkow. Faktycznie te polmetaliczne tak poprawiaja hamowanie? Bo ja cale zycie na zywicy :)

Zastanawialem sie nad tym zeby kupic te ariesy wyrzucic fabryczne i wlozyc tam jakies jagwirki.

Co sadzisz o klockach za 20zl wlasnie polmetalicznych? Beda hamowac, tak, ale lepiej dolozyc do takich wlasnie jagwire?.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z ciekawości ten nie pozwala, a jakby pozwalał to dokupujesz adapter i działa. 

Nie mam doświadczenia z klockami Jagwire, wszędzie mam żywiczne. Pamiętam że zadowolony byłem z półmetalicznych a2z, jakiś podstawowy model, takie niebieskie. Ale już pod 5 dych kosztują a Jagwire poniżej trzech. 

Ale tak, poprawią Ci hamowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie w jakis nieznany mi sposob dostac do lozysk koleczek tej przerzutki? Ciezko chodza, chcialem je przesmarowac. Jak nie, pozostaje wymiana? Warto w nia inwestowac? Chce ja koledze ogarnac, bo ma skrzywionego turneja. Nie da sie tu nic podwazyc.

http://imgur.com/a/XDxNTUT

Edytowane przez drajwer112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zaraz zaraz, bo ja nie zrozumiałem chyba o co chodzi - Tobie nie chodzi o sworznie przerzutki tylko kółeczka. To tam nie ma żadnych łożysk, jest rolka w środku i dwie podkładki po bokach. To jak posklejało czy kto wie co może to czymś psiknij albo po prostu grzebnij śrubokrętem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...