Skocz do zawartości
  • 0

Modyfikacja


Gość Marek

Pytanie

Witam.

Mam pytanie do kolegów, mianowicie chodzi mi po głowie specialized diverge e5, mam upatrzony potestowy rower, z napędem grx 1 na 11. Odpowiada mi w nim wszystko oprócz tego napędu, w sensie 1na 11, a chodzi o to czy jest możliwość zakupu manetki, przedniej przerzutki, i chyba całej korby, również grx. Aby uzyskać napęd 2na 11? Czy miało by to sens? Nie bardzo siedzę w temacie graweli i napędów grx, a chciał bym zacząć z nimi swoją przygodę. Z góry dziękuję wszystkim którzy coś mi rozjaśnią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Który dokładnie diverge, daj linka do modelu i cenę to będzie można cokolwiek powiedzieć

W teorii się uda, w praktyce raczej się nie opłaci. Klamkomanetka załóżmy 8 stów, przerzutka 150, korba 500. będziesz też potrzebował nowego łańcucha - kolejne 100. Dochodzi też kwestia kasety - w napędach 1x będziesz miał zapewne 11-40 lub 11-42 więc też do wymiany bo tylna przerzutka tego nie ogarnie przy 2 blatach z przodu - kolejne 300. Wiadomo, że część kasy odzyskasz ze sprzedaży niepotrzebnych komponentów ale skoro rower jest potestowy to są już "używane" i na świetne ceny odsprzedaży nie ma co liczyć. Dodaj do tego fakt, że stosunek jakość/cena/osprzęt przy diverge nie jest wybitnie dobry. Albo kupić na 1x i się nie bawić w przeróbki albo szukać innego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z mihau, pozatym lubię xc, jeździłem dh, ale to nie dla mnie :) chciałem przyjrzeć się nowej odmianie graweli, jako trening i jako inwestycja, drogi do pracy, wolę 2x11 jak by mogło być w tym zestawie. Proszę skopiować ten skrót do roweru, ciężko mi wstawić z tel linka :) olx.pl/d/oferta /rower - gravel-specialized - diverge-comp-e5-1x11-grx-future-shox-54-CID767-IDL18eZ.html#71d085b514 chciałbym wyjąć co można sprzedać dołożyć i przerobić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...