Skocz do zawartości

[3000 - 4000] Cross / Fitness?


koziar2

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Pomóżcie proszę w podjęciu decyzji. Szukam roweru, na którym będzie można pojechać na jednodniową wycieczkę z rodziną, może na dłuższy wypad rowerowy, a w wolnej chwili będzie można się przejechać bardziej na sportowo, żeby się zmęczyć :)

Wzrost 192, waga ok 95kg. 

Byłem w kilku sklepach i z dostępnych modeli, które rozmiarowo były w porządku mam:
1. Giant Roam 1 (model 2019) XL - ok 3500 PLN Rower crossowy męski Giant Roam 1 2019 - ROZMIAR XL Skorzystaj z wyprzedaży - (greenbike.pl)

2. Cube nature pro (58) - 3830 PLN - Rower Cube 445160 Nature Pro - Skiteam.pl

3. Trek Dual Sport 3 (XL) - ok 3999 PLN -  Dual Sport 3 | Trek Bikes (PL)

 

Dosyć ciekawie wyglądają rowery fitness, niestety nie ma nic dostępnego, a rokowania ekip ze sklepów brzmią przeważnie tak, że rowery pojawią się w październiku / listopadzie i już wiadomo, że będą droższe niż w tym roku (patrzylem na Specialized Sirrus X / Merida Speeder 300 / Marin Fairfax 3)

Ciśnienia nie mam, żeby kupować już, ale biorąc pod uwagę co się dzieje na rynku zakładam, że taniej już było a z dostępnością też może być różnie. Kusi mnie ten Roam 1, bo cena w porządku jak na to wyposażenie, pytanie czy fakt, że rower jest z 2019 może być jakimś problemem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Giant ROAM jest OK, a jego główna zaleta to powietrzny widelec. W Treku i Cube masz cięższy amortyzator ze sprężyna stalową, która zapewne będzie już trochę za miękka na Twoją wagę.

Inna sprawa,  że na teren o jakim piszesz amortyzator nie jest koniecznie niezbędny. Wystarczą opony 38-40 mm, które zapewnią odpowiednią przyczepność i przyzwoity komfort jazdy. Sztywny karbonowy widelec zamiast amortyzatora = lżejszy i prostszy (tańszy)  w serwisie rower.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w identycznej sytuacji, co Ty. Przeznaczenie roweru, dostępność etc. Szukałem Marin Muirwoods, ale ni ma ni chu chu.

Zostałem z wyborem fitness, głównie Cube SL Road a Giant Roam/Trek Dual Sport. Jutro jadę po Roama 0. Zadecydowała dostępność, amor powietrzny oraz to, że jednak nie chcę jeżdzić dużo po asfalcie (spaliny, pędzące samochody, hałas). Tym samym cross wydaje się bardziej optymalny niż fitness.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...