Skocz do zawartości
  • 0

[smarowanie łańcucha] - jak?


Gość Karmazynowy jeleń

Pytanie

Gość Karmazynowy jeleń

Forumowicze,

Krótkie dwa pytania jak można. Kupiłem: CERAMICZNY SMAR WOSK DO ŁAŃCUCHA ROWEROWEGO 120ml 10856826279 - Allegro.pl  i  Smar CeramicSpeed UFO Drip New Formula 180 ml 10993720623 - Allegro.pl

Czy, mogę te smary stosować naprzemiennie? Momum właśnie przyszedł i posmarowałem łańcuch, teraz poczekam i dziś go przetestuję. Na UFO czekam.

i najważniejsze, czy mogę tylko przed aplikacją smaru przetrzeć tylko łańcuch szmatką, czy też zdjęcie go co jakiś czas i dogłębne czyszczenie to jakiś MUST HAVE?

Chciałbym uniknąć tego zdejmowania , ale jak mus to mus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Producenci zalecają całkowite i dokładne usunięcie tradycyjnego smaru przed stosowaniem wosku. Stosuję wosk od niedawna ale zaczynam podzielać ten pogląd. Podobno najlepiej nowy łańcuch przed założeniem przygotować pod wosk.

A jak ktoś jest bardzo dociekliwy to tu 76 stron na temat wosku Squirt: https://zerofrictioncycling.com.au/wp-content/uploads/2017/12/Squirt.pdf Ja jeszcze nie przebrnąłem przez lekturę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być nowy łańcuch ale musi być DOKŁADNIE wyczyszczony, inaczej nakładanie wosku nie ma większego sensu.

Na momum mam zrobione ok 1000 km, jest rewelacja po za jedną rzeczą, w instrukcji niby jest napisane że smarowanie wystarcza na jakieś 200km, z tego co zauważyłem to już po jakiś 50 - 60km napęd robi się wyraźnie głośniejszy, tak że zabieg należy powtórzyć znacznie częściej. 
Ogromy plus za to że jest czysto !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karmazynowy jeleń

No z tym dokładnym czyszczeniem to było tak średnio na jeża niestety, ale użyłem cleanera LIQUI MOLY. Teraz zrobiłem pierwsze 30km i nie wiedziałem, że mam łańcuch a raczej nie słyszałem. Po, przetarłem go szmatką solidnie ale widzę, że wychodzą pozostałości fabrycznego smarowidła. Sam jestem ciekaw, ile to wytrzyma w takiej ciszy po pierwszym smarowaniu. Czy jak przyjdzie to UFO to mogę je chyba naprzemiennie stosować? Albo na zasadzie który pierwszy w łapy wpadnie? Dobrze, że mogę go tylko dokładać,  zbierając nadmiar szmatką po trasie, bez konieczności grubszych zabiegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...